Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

    Колега идея си нямам какво свири. при мен свири само в движение а не в покой.При теб така ли е?
    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
    Възможно е и при мен да е такъв случаят , просто искам да знам КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СВИРИ, не е казано че ще сменям турбо .

    Коментар


    • #47
      От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

      Като е на място трябва да я поизрежа малко повече за да се чуе, и тогава общия шум на мотора почти скрива въпросното просвирване. Като е на ход се чува по-изразено , при по-ниски обороти и по-малко газ . Точно така очаквам да работи и турбото - на празен ход, като няма натоварване на мотора, пак работи и надува маркучите, но когато е натоварен мотора това става по-силно.
      Затова и подозирам турбото или нещо около него.
      Нали не греша, че режимът на работа на турбото зависи не само от оборотите, а и от товара на мотора ?

      Коментар


      • #48
        От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

        така е - на място не може да натовариш мотора освен с рязко подаване на газ, но той много бързо вдига оборотите и се "разтоварва"... В движение на ниски обороти е най-отчетливо.
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #49
          От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

          Ами тогава ще чакаме турбото да се насвири...

          Коментар


          • #50
            От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

            Аз пък като пълен балък си сложих ново турбо, почистиха ми ЕГР-а и смених шпилките на колектора. Сега е пълна тишина в колата при всички режими. Върви много повече но пък леко вдигна разхода
            no signature no problems

            Коментар


            • #51
              От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
              Ами тогава ще чакаме турбото да се насвири...
              Първите симптоми са бял дим,вторите доливане на масло,и трето дано си с ръчни скорости.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #52
                От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Първите симптоми са бял дим,вторите доливане на масло,и трето дано си с ръчни скорости.
                Понякога и те не помагат, и трябва да си свалиш бързо фланелката и да я натъпчеш пред въздушният филтър.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                  Колега това удоволствие да ти е тихо колко ти глътна?
                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Аз пък като пълен балък си сложих ново турбо, почистиха ми ЕГР-а и смених шпилките на колектора. Сега е пълна тишина в колата при всички режими. Върви много повече но пък леко вдигна разхода

                  Коментар


                  • #54
                    От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                    а какво се случва със скоростите? Аз дим не съм виждал до сега!само свирене
                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Понякога и те не помагат, и трябва да си свалиш бързо фланелката и да я натъпчеш пред въздушният филтър.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                      Първоначално публикуван от bijoFe Преглед на мнение
                      Колега това удоволствие да ти е тихо колко ти глътна?
                      1240 лева.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #56
                        От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                        Първоначално публикуван от bijoFe Преглед на мнение
                        а какво се случва със скоростите? Аз дим не съм виждал до сега!само свирене
                        Със скоростите нищо, просто като почне да се форсира двигателя слагаш на висока предавка и пускаш съединителя за да изгасне, но понякога не става и трябва да се спре притока на кислород, та или пръскаш с пожарогасител във всмукателният колектор, или го затапваш с какъвто намериш парцал, но трябва да стане бързо.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #57
                          От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                          Пълна тишина има в 2 случая - или моторът е загасен или си оглушал...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #58
                            От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                            Аз бял пушек не виждам, понеже предният собственик е затъмнил задните стъкла твърде силно , а като пусна AC/DC и просвирването не се чува особено, ама остава да следя маслото - около 1 - 1,5 литра от смяна до смяна е на границата на приемливото според мен.
                            А дупката на въздушния филтър е някъде под калника май, сега ще ме карате да си подготвям парцали....

                            И без това в тази тема сме се събрали хюндай...джии , хюнда...исти , да споделя друго :
                            На вашите коли светят ли стоповете без ключ в контакта ?
                            Щото на моята - да. И след като миналата седмица смених стоп-машинката и уж регулирах новата , онзи ден я заварих сутринта със светещи стопове и акумулатор на 8 волта. Дорегулирах машинката и изпробвах новото лидълско зарядно ( то пък стоя цял ден закачено на акумулатора и от 8 го вдигна на 11 волта, докато се сетя че не е ЧАК толкова автоматизирано и трябва да му натисна копченцето за да почне да зарежда ) . С две думи сега всичко е ОК, само на всяко слизане си поглеждам стоповете . Та вашите стопове светят ли без ключ ?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                              на моя не му свети нищо след като изгася и изляза от колата.а иначе съм на постоянно пуснати фарове и като изгася и те се гасят съответно и стоповете, само ако не отварям вратата на шофера си светят и фаровете и стоповете но това си е ок.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                                Не става дума за това дали нещо свети СЛЕД като излезеш от колата, а дали при изваден ключ от контакта И НАТИСНАТА СПИРАЧКА стоповете светят. По спомен съм имал коли , на които светят и такива , на които не светят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X