Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
    Това ми е ясно, ама нали се опитваме да диагностицираме дали шумът е от турбото или от другаде.
    Затова питам - ще се чува ли шум от НЕИЗПРАВНО турбо при сравнително ниски обороти ( 1000-1500 ) ?
    Ще изчезва ли този шум при определени режими на работа ( след като колата поработи при средно до голямо натоварване ) и ще се появява ли след лек режим ( например след спускане ) и след стартиране ( не само първото за деня ) ?
    Проблемите ни са абсолютно еднакви,същото е при мен.Интересно защо и при двата случая се появи след свалянето на EGR -клапана...!?


    By Kosmo

    Коментар


    • #32
      От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

      А, не, при мен то Е ПРИЧИНАТА да разбутам клапана. Да не би да има някъде недобре стегнат н=болът си мисля аз, ама все не ми остава време да я разгледам пак.

      Коментар


      • #33
        От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

        При мен проблема се оказа в колектора колега.Два от болтовете за се развили и издишвал от там.Дано и при вас е същото.


        Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

        Коментар


        • #34
          От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

          И аз си мисля в подобна посока, но засега не ми се занимава. Кой колектор - всмукателния ?

          Коментар


          • #35
            От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

            Дублиран пост.
            Последно редактирано от ивайло; 27-10-17, 11:39.

            Коментар


            • #36
              От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

              Здравейте,
              да напиша и аз за мойте неволи.
              Колата от когато съм я купил извън градско не върви а харчи като ... градско е 19 а извън 12 на 100. майстори много смяних повдигачи,ГНП(без да има смисъл и си имам две в момента) проблем си има колата не върви по нанагорно намалява и се движи с 60км. Светна ми чек на двигател и се оказа ДПФ сложих някакви добавки в ауспуха в горивото резултата е че не светва чек но не върви. Разбрах от стария собственик, че като е ходил на диагностика в сервиза на хюндай са му казали ЕГР че си е отишъл но аз не съм ходил още на диагностика. Четох, че като е запушен клапана се запушва и ДПФ_а и не върви и харчи (моя проблем)!
              От скоро усетих същото свирене на студена кола под 2000 оборота т.е. под оборотите на турбото което се включва след 2100 оборота. Нямам представа от какво може да е но турбото съм го опслужил скоро и знам, че е добре. Клапана не съм го свалял, чистил или затапвал.

              Коментар


              • #37
                От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                Турбо, което се "включва" на определени обороти още не съм видял... То си се върти постоянно, само оборотите се менят...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                  ок съгласен съм не правилно се изразих не се включва а на компа като се върже колата си показва след колко оборота започва да издува и да показва налягане което помага за повишаване на старта(тягата)
                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Турбо, което се "включва" на определени обороти още не съм видял... То си се върти постоянно, само оборотите се менят...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                    Да не говорим, че то е с променлива геометрия и си работи когато си иска
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #40
                      От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                      Брей, много '' музикални '' излязоха тез Сантафета бе...ей го вече трето свири.
                      Аз пак искам да питам - АКО е от турбото, нормално ли е като измъкна буксата на ЕГР-а свиренето да спира ( при мен е така ) ? С други думи : при откачен ЕГР турбото работи или не ? Или както казва fanatic - работи , но в друг режим ?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                        Не възможно да не се чува турбото - поне малко, особено докато е студен мотора... Вече колко се чува в сравнение с друг мотор от същия модел може да покаже дали и колко е "развалено"...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #42
                          От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                          Брей, много '' музикални '' излязоха тез Сантафета бе...ей го вече трето свири.
                          Аз пак искам да питам - АКО е от турбото, нормално ли е като измъкна буксата на ЕГР-а свиренето да спира ( при мен е така ) ? С други думи : при откачен ЕГР турбото работи или не ? Или както казва fanatic - работи , но в друг режим ?
                          Разбира се че работи, просто газовете вече са със съкратен път и е нормално да се промени шума. Най-лесно е да и дадеш газ над 80 км/ч и ще разбереш дали работи турбото без турбо няма да можеш да вдигнеш повече
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                            Не знам на 2.2, но на 2.0ЦРДИ /СФ 1/ проблем с ЕГР водеше до кълбета черен дим и умерен "невървеж"... Пукнат маркуч на турбо /ефектът е горе-долу като неработещо турбо/ води до тотален невървеж и кълбета дим... Свирене /по-скоро чуване на турбото/ - на 1-ва или 2-ра скорост с малко газ и подаване/връщане на газ се чуваше отчетливо в салона, без да е имала колата проблеми в следващите /поне/ 10 000км.
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #44
                              От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              Не възможно да не се чува турбото - поне малко, особено докато е студен мотора...
                              Точно това ме накара да заподозра първо него, но в случая '' студен мотор '' е относително - при мен и след участък с 500 метра спускане ( разбирай без газ ) , или след 5 минути престой НЕЩОТО просвирва .
                              При откачен кабел на ЕГР-А - не свири , при затапен ЕГР - свири.
                              А турбото ми работи. Търся причината за просвирването, и защо като откача кабела на ЕГР-а то изчезва, а като го затапя си се чува. Че не обичам да решавам проблема налучквайки и сменяйки част след част ( не че понякога не е неизбежно ).

                              Коментар


                              • #45
                                От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                ...Свирене /по-скоро чуване на турбото/ ...се чуваше отчетливо в салона, без да е имала колата проблеми в следващите /поне/ 10 000км.
                                Възможно е и при мен да е такъв случаят , просто искам да знам КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СВИРИ, не е казано че ще сменям турбо .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X