Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

    Дам, DPF-a с катализатора ( те са в едно при санта фе-то ) ще се задръсти много бързо заради повишените твърди частици, ще вдигне налягане в изпускателната система и ще спре да върви. Може и турбото да замине защото ще се налага да помпа повече. Тая система се прави но заедно с премахване на катализатор и ДПФ с ремап на компа за да оправи смесите ( без повишаване на мощността) и тогава няма никакви драми. Лошото е че санта фе-то става като изкарус след това

    п.с. ако присвирва турбото по-добре махни ламарината и си включи ЕГР-а, че турбото е доста по-скъпо от почистване на клапана веднъж на 2 години.....
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

      Ако е турбото си прав , но как да го разбера. Защо като откача кабела на ЕГР-а спира да свири ? Това влияе ли на турбото ( ако приемем, че е от него ) ? И още - мисля , че моя няма DPF .

      Коментар


      • #18
        От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
        Ако е турбото си прав , но как да го разбера. Защо като откача кабела на ЕГР-а спира да свири ? Това влияе ли на турбото ( ако приемем, че е от него ) ? И още - мисля , че моя няма DPF .
        Защото клапана работи като взима предвид оборотите + налягането в колектора + саждите във въздуха, като го откачиш той затваря ( или отваря ) напълно и прави байпас на егр-а и газовете минават през по-тънката тръбичка. Турбото мисля че взимаше вакум баш от там и това директно му бърка в здравето за развъртането. Шега не бива с тия системи без да сме напълно сигурни кое как работи и дали няма да строши нещо.
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

          Не съм затапил EGR-клапана,напротив свалих и го почистих хубавичко,а просвирването започна след това.Каква може да е причината тогава или турбото е виновника..!?


          Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

          Коментар


          • #20
            От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

            Първоначално публикуван от Kosmom Преглед на мнение
            Не съм затапил EGR-клапана,напротив свалих и го почистих хубавичко,а просвирването започна след това.Каква може да е причината тогава или турбото е виновника..!?


            Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
            Де да знам... може турбото да си е пътник и след почистването просто да е почнало да се чува. Моето си свири без да съм свалял чистил ЕГР, гледах му луфта за смяна си е но събирам смелост
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

              Добре си е, кога разбираш,а нашата не става и със смелоост...,трябва си и майстор.


              By Kosmo

              Коментар


              • #22
                От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                Първоначално публикуван от Kosmom Преглед на мнение
                Добре си е, кога разбираш,а нашата не става и със смелоост...,трябва си и майстор.


                By Kosmo
                Майстори много но пари няма достатъчно
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Майстори много но пари няма достатъчно
                  По нашия край не виждам такива,но ако знаете кажете къде и при кого да отида..!?


                  By Kosmo

                  Коментар


                  • #24
                    От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                    Първоначално публикуван от Kosmom Преглед на мнение
                    По нашия край не виждам такива,но ако знаете кажете къде и при кого да отида..!?


                    By Kosmo
                    Да ти кажат...ако им подскажеш района
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                      Хасково...


                      By Kosmo

                      Коментар


                      • #26
                        От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                        Аз, продължавайки да умувам, искам да питам - турбото нали се включва след определени обороти , примерно 1600-1800 ? Понеже '' моят '' шум го има и при по-ниски ( под 1500 ) .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                          За това просвирване става въпрос .
                          https://youtu.be/fXClU4KBRIk



                          By Kosmo

                          Коментар


                          • #28
                            От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                            Колега , турбото си е постоянно включено - може би имаш предвид кога е най-осезаемото му дейдтвие ?Изправното турбо няма никакви шумове.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                              Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                              ...Изправното турбо няма никакви шумове.
                              Това ми е ясно, ама нали се опитваме да диагностицираме дали шумът е от турбото или от другаде.
                              Затова питам - ще се чува ли шум от НЕИЗПРАВНО турбо при сравнително ниски обороти ( 1000-1500 ) ?
                              Ще изчезва ли този шум при определени режими на работа ( след като колата поработи при средно до голямо натоварване ) и ще се появява ли след лек режим ( например след спускане ) и след стартиране ( не само първото за деня ) ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Затапване на EGR - Santa Fe 2.2. crdi

                                Не съм механик , а просто юзър , но логично погледнато, неизправното турбо ще се чува при всякакви режими. Имам приятел ,на който още след запалване се чуваше свирене. Малко след това турбината замина - става въпрос за БМВ , но не мисля , че зависи от марката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X