Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране на клапани Rav4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регулиране на клапани Rav4

    Купих си Rav4 1997-та година. Двигателя мисля, че се води 3S-FE. Много му тракат клапаните и ще го отворя да ги регулирам, но нямам време и не ми се занимава да свалям разпределителните валове. Трябва ми такъв инструмент: http://i.ebayimg.com/images/i/262307...-1/s-l1000.jpg, но го намирам само от Щатите. Има ли друг начин (с подръчни средства) да се извадят пуловете без сваляне на валовете?

    Също така, не ми работи километража. Някой имал ли е такъв проблем и какво се е оказало?

  • #2
    От: Регулиране на клапани Rav4

    Не.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Регулиране на клапани Rav4

      Ако наистина това е нормалният звук на тези двигатели, значи на моя нищо му няма - https://www.youtube.com/watch?v=2wl92BJ8nys

      Вече поръчах един инструмент и ще сменям пулове ако са много големи хлабините.

      Коментар


      • #4
        От: Регулиране на клапани Rav4

        Трябва да се чуе от специалист. Къде е колата?
        Аз имах подобни "мераци" още като я купувах и в Спекта в Бургас (дилъра на Тойота) ми казаха, че на клапаните им няма нищо, мисля, че има писано някъде във форума по въпроса, също съм написал и какви цифри ми искаха от Спекта, пък после казаха, че нямало нищо. И така се отказах да ги регулирам и до сега си я карам 55 000 км. без никакъв проблем. Ама, кой знае, ти може да си прав и при теб наистина да има нужда от реглаж.

        Коментар


        • #5
          От: Регулиране на клапани Rav4

          За разлика от смяната на пуловете, измерването на хлабините би трябвало да може да се направи без специални инструменти.

          Коментар


          • #6
            От: Регулиране на клапани Rav4

            Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
            Трябва да се чуе от специалист. Къде е колата?
            Аз имах подобни "мераци" още като я купувах и в Спекта в Бургас (дилъра на Тойота) ми казаха, че на клапаните им няма нищо, мисля, че има писано някъде във форума по въпроса, също съм написал и какви цифри ми искаха от Спекта, пък после казаха, че нямало нищо. И така се отказах да ги регулирам и до сега си я карам 55 000 км. без никакъв проблем. Ама, кой знае, ти може да си прав и при теб наистина да има нужда от реглаж.
            И твоята ли трака така както на видеото? Аз в сервиз не съм стъпвал. Сам си правя колите. Като ми затрябва някой специален инструмент, го купувам и така. Последно преди няколко дена си купих инструмент за по-лесно отвиване/завиване на вътрешни кормилни накрайници.

            Естествено, че хлабината може да се провери само с луфтомер.

            Коментар


            • #7
              От: Регулиране на клапани Rav4

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              За разлика от смяната на пуловете, измерването на хлабините би трябвало да може да се направи без специални инструменти.
              Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
              ...
              Естествено, че хлабината може да се провери само с луфтомер.
              ...
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Регулиране на клапани Rav4

                Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
                Ако наистина това е нормалният звук на тези двигатели, значи на моя нищо му няма - https://www.youtube.com/watch?v=2wl92BJ8nys

                Вече поръчах един инструмент и ще сменям пулове ако са много големи хлабините.
                Карал съм Авенсис с такъв мотор до 170 000 км. и до тогава нямаше и помен от такова тракане.Двигателя не се чува,случвало ми се е да го паля запален,толкова е тих.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #9
                  От: Регулиране на клапани Rav4

                  В петък ако ми остане време ще мина през КАТ да сменя номерата и в събота ще махна капака на клапаните да премеря хлабините. Слушах го със стетоскоп и тракат точно клапаните, като един или два клапана от дясната страна (откъм ремъка) тракат по-силно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Регулиране на клапани Rav4

                    Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
                    И твоята ли трака така както на видеото? Аз в сервиз не съм стъпвал. Сам си правя колите. Като ми затрябва някой специален инструмент, го купувам и така. Последно преди няколко дена си купих инструмент за по-лесно отвиване/завиване на вътрешни кормилни накрайници.

                    Естествено, че хлабината може да се провери само с луфтомер.
                    Честно да си кажа, карам я вече четвърта година и въобще е престанало да ми прави впечатление, ама утре като я запаля на студено ще я сравня с тоя клип от ю туба и ще ти кажа дали има някакво сходство.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Регулиране на клапани Rav4

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      За разлика от смяната на пуловете, измерването на хлабините би трябвало да може да се направи без специални инструменти.
                      Би трябвало да може, ама който го може, а пък аз нали съм с две леви ръце .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Регулиране на клапани Rav4

                        Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
                        Би трябвало да може, ама който го може, а пък аз нали съм с две леви ръце .
                        Е така де, като имаш проблем със зъбите отиваш на зъболекар.

                        ... въпреки, че имам познати които лекуват всичко (от скука до рак) с ракия.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Регулиране на клапани Rav4

                          Има подобни мотори с фабрични големи луфтове,не знам RaV дали е такъв ,характерно е за по -старите.На Фордовете има мотори с 35 /45 луфт и работят като фуражомелки,аз ги правех с по-малки и пак си беше всичко ток и по-тихо си работеха без натрупване на катрани от намалени изпускателни.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Регулиране на клапани Rav4

                            ЦИТАТ: Е така де, като имаш проблем със зъбите отиваш на зъболекар.

                            ... въпреки, че имам познати които лекуват всичко (от скука до рак) с ракия. КРАЙ НА ЦИТАТА

                            Проблема е, че например, в Бургас трудно се намира такъв зъболекар, и имам чувството, че понякога нещата не стават дори и с пари. Писал съм в старата тема колко искаха в Спекта (хубава фирмичка, едно време с пари всичко се правеше и дилър се ставаше и т.н.). 500 лв., ама после се оказа, че то било само за части - пък един приятел (монтьор на vw) ми каза че старите пулове просто ги пускали в един голям леген с други стари части и като им затребе си взимали от там подходящия пул и от Люцкан се оказаха много по - евтини новите пулове. Та после всъщност се оказа, че труда им струвал още 800 лв., пък имаха и наглостта да ми натякнат, че аз съм нямало да извадя такива пари за такава кола, т.е. в Спекта да ходят само новите коли, а ние с гайдите - по гаражчетата. Ми то - вярно с 1300 лв. ще си взема направо и по-нов двигател от катастрофирала дясноволанна тойота от UK(може и да не е Рав, т.е. може и по мощен от Селика 205) , и ще си го монтирам, и ще мина Технотест, и КАТ, ми така де .

                            П.с., то как беше: питах един колега от форума, с който избирахме Рав 4-та, за цената и той каза че 500 лв. за такъв труд не били много. И аз при това положение реално приготвих парите и започнах да ги "гоня" в Спекта да си свършат работата. И те след като ме помотаха малко, на края казаха, че то си трябвало още пари, пък и на колата й нямало нищо на клапаните... Чак по едно време взех да се чудя дали не съм прекалено тъп, даже и за тях ...
                            Последно редактирано от bat_pesho; 24-05-17, 16:51.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Регулиране на клапани Rav4

                              Карам 3S-FE от около 65000 км и мога да напиша мнение. Първо - измери хлабините и тогава ще се прецени, дали има нужда от регулиране или не.
                              Второ - не съм сигурен, че хората от Спекта са разбрали, точно за кой двигател става въпрос и за кое поколение рав-ка, защото цените, които се пишат кореспондират с VVT-i двигател, при който, за да се регулират клапаните, се свалят разпределителните валове и се сменят повдигачи (чашки), чиято цена по спомен беше около 50 лв за брой.
                              Докато при твоя двигател се сменят само пулове от 4-5 лв. Има, обаче и едно но. Според всички ръководства, регулирането става със показаният по-горе инструмент, с който обаче аз не успях да го направя. Инструмента беше оригинален, на тойота. Та, в крайна сметка се наложи да махам изпускателния вал, за да си свърша работата на спокойствие (регулирах само изпускателните клапани).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X