Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране на клапани Rav4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Регулиране на клапани Rav4

    Ще сложа пак 10W40. Мисля, че оригинално го дават, че трябеа да е с 5W30, но ще дойде много тънко при загрял двигател. Обаче това тракане първите секунди при студен старт наистина е от лагерите на разпределителните валове. Също потраква и като загрее. Ако не се подобри със смяната само на капачките, ще търся друга глава точно от Rav4. Колата е хубава (няма ръжди) и си струва да се оправи.

    Коментар


    • #32
      От: Регулиране на клапани Rav4

      Оказа се, че главата от Avensis дето я взех за 40лв с доставката може и да пасне на Rav4-ката ми. Дупката за делкото просто е затапена и като махнах тапата, моето делко пасна без проблем. Освен това е и доста чиста (карана е с хубаво масло, което е сменяно редовно).Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nova glava.jpg
Прегледи:1
Размер:508.7 КБ
ID:5756227

      Ще знам със сигурност дали всичко ще пасне като сваля моята. Формата и обема на горивните камери в главата би трябвало да са еднакви. Само първо ще я занеса да и пуснат един много лек шлайф, че е леко наранена на места отдолу. Та в крайна сметка може и да се радвам на правилният звук на този двигател, който по принцип трябва да е доста безшумен.

      Някой вадил ли е глава на такъв двигател и може ли първо да се свали всмукателния колектор или главата се сваля заедно с колектора? Аз виждам, че е почти невъзможно да се свали колектора на място, но все пак да питам ако някой го е правил.

      Коментар


      • #33
        От: Регулиране на клапани Rav4

        Вадиш си главата с колектора , няма нищо сложно в този мотор ,прост за обслужване и много здрав !
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #34
          От: Регулиране на клапани Rav4

          И аз така четох - че това е един от най-добрите двигатели правени някога, не само от Toyota. Нямам много време да се занимавам с тази кола и ще я правя малко по малко. До месец би трябвало да е готова.

          Коментар


          • #35
            От: Регулиране на клапани Rav4

            Здравейте, аз от пет-шест дни съм с такава глава от двигател без делко. Трябва добре да се зачисти местото на тапата да може делкото да легне добре и да има съосие с вала. Не забелязах да има други разлики, аз даже си сложих стария (прав) капак на клапаните.
            Главата се сваля заедно с всмукателния колектор, като преди това разкачаш всички ремъци, сваляш алтернатора, изпускателния колектор,въздушния филтър с кутията, всички водни маркучи и тръби, делкото, дросела, ЕГРа с тръбата.После сваляш стартера и снопа с кабели от него внимателно го вдигаш нагоре,измъкваш го от смукателния колектор и го местиш на ляво(към акумолатора)като внимателно разкачаш всички букси една по една. За да можеш да вдигнеш снопа с кабели има и три букси и една маса(която ако не я завиеш после няма палене ) под всмукателния колектор.Като ги откачиш следват буксите на бенз.рейка и снопа е вън. После маркучите на самата бенз.рейка и всички маркучета на вакумите зад колектора се откачат на сляпо бъркайки и напипваики зад колектора.Не се притеснявай от многото букси маркучета и вакуми които стърчът безразборно,при зглобяване всичко си идва на место.
            За пръв път свалям глава на двигател и въпреки че помагах на човек който има опит с ремонт на автомобили свалянето на главата ни отне цял ден.
            Ако има нещо питаи.
            Успех.

            Коментар


            • #36
              От: Регулиране на клапани Rav4

              Това е много добра новина, че пасва главата. Аз за сега съм свалил динамото, изпускателния колектор и ангренажния ремък и съм източил антифриза. Нямам много време да се занимавам, но ще ускоря нещата, че в момента съм само с една работеща кола. Преди няколко дена си продадох Витарата, а онзи ден ми се развали Мерцедеса.

              Ти защо я сменя главата? И при тебе ли тракаше от износени лагери на разпределителните валове?

              Забеляза ли каква е ганитурата между изп. колектор и "двуцевката"? При мен някой е намотал азбест, а мисля че трябва да са два отделни метални пръстена.

              Коментар


              • #37
                От: Регулиране на клапани Rav4

                Свалих главата заради съмнения за издухана гарнитура. Двигателя работеше добре, но в раширителния съд постоянно изкарваше балончета а при скорост от 130км/ч веднъж изхвърли антифриза (така я карах 35000км. по асвалт и разходки в гората и ми писна постоянно да гледам в стрелката на температурата и да надничам под капака има ли антифриз няма ли) При развиването на болтовете забелязахме че четри от тях се развиха доста по лесно от останалите а по самата гарнитура на главата си личеше че не е лягала достатъчно добре.Смених главата защото и на четирите отвора с резби за свещите имаше по три цепнатини които отиват към клапаните. Така и не разбрах на 100 процента откъде е духала, но реших да се застраховам с "нова" глава. 240лв. дадох за проба и пълно обслужване на главата но какво са правили само те си знаят, сега ми се струва една идея по шумна от преди.
                Не знам за тази гарнитура, аз бях издърпал напред и вързал изпускателния колектор за маската да не ми пречи. Гарнитури навсякаде сложих Виктор Рейнц като за четирите дадох около 100лв. с отстъпките (само на смукателя беше друга марка)
                Провери си делкото в какво състояние е. Ние случаино видяхме един разтопен кабел и при разглобяване се оказа сцепена бобина и изгорял кондензатор.След като поръчах нови се оказа че и навътре има изгоряли кабели и така взех друго делко (новата бобина ми седи, ако на някой му трябва да казва)
                Провери си и ангренажа в какво състояние е. При мен се оказа че в сервиза, при първоначалното обслужване, не са успяли да развият болта на паразитната ролка и я оставили старата, ангренажа пък го оставили хлабав... майстори. Така и така всичко бях свалил та поръчах всичко ново (ангренаж, ролки, водна помпа) На капака на водната помпа,където се опира в блока, има и един О пръстен (има го в комплекта с водната помпа) който и него не бяха сменили в сервиза а от там сълзеше антифриз... майстори

                Коментар


                • #38
                  От: Регулиране на клапани Rav4

                  Мерси. Това да се пукне главата между клапаните е характерно за дизелите. Сигурно много са стегнали свещите и затова се е пукнала.

                  Аз вчера махнах разпределителните валове и на някои лагери в главата си личи как вала въобще не е лягал там - пожълтели са, а където е лягал добре са бели и лъскави.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Регулиране на клапани Rav4

                    Отдавна не съм писал понеже колата не ми трябва и почти не съм се занимавал с нея. Но вече сложих новата глава и я запалих без закачени никакви маркучи само за малко да видя дали ще подкачи масло. Обаче не мога да намеря хубава и ясна диаграма на вакумите (за EGR-a и т.н.). Някой има ли такава?

                    Ако не успея да намеря диаграма, ще затапя всички отвори на всмукателния колектор, с изключение на вакуумите към сервото на спирачките и регулатора на налягането на бензина и ще карам така на първо време .

                    Иначе главата пасна на 100%. Само ме узори малко болта на шайбата на разпределителния вал. Заоблих го и се наложи да му отрежа главата с дремел.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Регулиране на клапани Rav4

                      Това върши ли ти работа ?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170807_220625.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5763141

                      Само не знам, защо реже десния край на картинката.

                      П.П.: Сега виждам, че я реже на таблета, а на лаптоп е ок.
                      Последно редактирано от Двигателист; 07-08-17, 21:32.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Регулиране на клапани Rav4

                        Да, това е хубава схема. Обаче аз вече затапих EGR-а и махнах всички маркучи и затапих щуцерите в колектора. Единият електромагнитен клапан и термоклапана бяха счупени, така че системата не е работила и преди. Първо като запалих мотора, звука не беше много по-различен от преди - пак тракаше като дизел, въпреки, че бях направил хлабините на всички клапани на долната граница. Оказа се, че тези двигатели имат една особеност - зъбното колело на изпускателния разпределителен вал е от две части и преди да се монитира вала, трябва да се натегне една пружина и да се застопори в натегнато положение едната част на зъбното колело към другата с един болт. Направих го това нещо и сега двигателя работи много тихо и клапаните не се чуват въобще.

                        Заради това нещо е тракало и преди. Все пак ремонта не беше напразен - преди мен пак са отваряли мотора и половината гумички на клапаните бяха скъсани. Подлагали са и бръснарски ножчета под пуловете на клапаните за да докарат хлабините. Освен това "новата" глава е перфектна.

                        Явно това, че зъбното колело на изпускателният разпределителен вал трябва да се пренатегне преди да се монтира вала много хора не го знаят щото на почти всички клипчета в Youtube 3SFE моторите работят много шумно.
                        Последно редактирано от Alexxxx; 12-08-17, 22:22.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X