Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати 41 до 41 от 41

Тема: Регулиране на клапани Rav4

Публикации
    84
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Регулиране на клапани Rav4

Да, това е хубава схема. Обаче аз вече затапих EGR-а и махнах всички маркучи и затапих щуцерите в колектора. Единият електромагнитен клапан и термоклапана бяха счупени, така че системата не е работила и преди. Първо като запалих мотора, звука не беше много по-различен от преди - пак тракаше като дизел, въпреки, че бях направил хлабините на всички клапани на долната граница. Оказа се, че тези двигатели имат една особеност - зъбното колело на изпускателния разпределителен вал е от две части и преди да се монитира вала, трябва да се натегне една пружина и да се застопори в натегнато положение едната част на зъбното колело към другата с един болт. Направих го това нещо и сега двигателя работи много тихо и клапаните не се чуват въобще.

Заради това нещо е тракало и преди. Все пак ремонта не беше напразен - преди мен пак са отваряли мотора и половината гумички на клапаните бяха скъсани. Подлагали са и бръснарски ножчета под пуловете на клапаните за да докарат хлабините. Освен това "новата" глава е перфектна.

Явно това, че зъбното колело на изпускателният разпределителен вал трябва да се пренатегне преди да се монтира вала много хора не го знаят щото на почти всички клипчета в Youtube 3SFE моторите работят много шумно.
    Последно редактиран от Alexxxx ; 12-08-17 в 23:22

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Сходни теми

1. Регулиране клапани на Ямаха WR
    От xoc13 във форум 4-Тактови
    Отговори: 9
    Последно мнение: 18-06-16, 13:28
  2. Регулиране на клапани
    От sabiqta93 във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 22
    Последно мнение: 29-03-16, 20:37
  3. Регулиране на клапани на терано 2