Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

    Той ГАЗ-53 по същество си е американски осмак. Просто има осмаци и осмаци и обсъжданите два грубо се различават по мощност.

    Коментар


    • #47
      От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Той ГАЗ-53 по същество си е американски осмак. Просто има осмаци и осмаци и обсъжданите два грубо се различават по мощност.
      Виждал съм в действие осмака на ГАЗ, няма нищо общо. То и Ровър са с осмак от Буик.
      Идеята е, че тоя двигател иска мощност за да върви. Нищо че по талон не се вади някакви космически конски сили, въртящия му момент е голям и го имаш още в началото. Няма ли достатъчно храна, ще се движи на бензин.

      Коментар


      • #48
        От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

        Добре, обясни ми, как Чероки 5.9 идва от Италия с обикновен метан, с един изпарител... и не слизаш да го буташ по-баирите! Аз споделям какво съм виждал, а този кемпер не е за състезания от високопланинския шампионат на Австрия!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #49
          От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

          Говориш за друг двигател, друга кола, друг изпарител и изобщо за метан.

          Коментар


          • #50
            От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

            този беше моя и си вървеше на на газ и на бензин по един и същ начин!Но с газов инжекцион и две бутилки по 60 литра!Аз не бих му сложил обикновенна газова!Проблем беше че има един датчик за въздух който заради газовата го сменях два пъти за половин година,постоянно променяше оборотите на двигателя което влияеше на ск.кутия ....яко се шашкаше на моменти превключваше като луда!все пак мотора има компютър макар и прост! също и чека светеше заради газовото!Има едно копче на таблото от дясно под километража което като го натиснеш сваля една скорост и ги изцежда до дупка!Върви спокойно със 140 км.ч.Пак казвам модела е Ford Econoline E150 двигателя на Форд е 5800 V8 351 Windsor и е 220 коня!5700 също е смал блок но се слага на Шевролет и е доста по мощен!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #51
              От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
              Форда ти е F150 а двигателя ти е 350CI, което на български цначи 5700 кубика. Това ти пише отстрани на калника.
              Със здраве да си го караш и газифицираш.
              И ще ти трябват два изпарителя и кадърен газаджия, че повечето не са виждали такъв двигател и после не му стига храната за да върви.

              Когато изпарителя не е с необходимата мощност температурата на газовата смес пада и машината не върви и гори много.
              Този кемпер тежи поне 4,5 тона, трансмисията е автоматична с големи загуби и ме съмнява с пръдня да се получи качествена боя.
              Мазда 6 с двг 2.3 166 к.с. с изпарител редуктор 140 кв. зимата при темп на охладителната течност 76 С и на газта 72С при настъпване при изкачване само след 10-15 сек темп на газта става около 40 С. А автомобила е само 1.5 тона.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #52
                От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                Мисля че човека е близо до двамата писали над мен като местоживеене, може да им звънне за съвет, защото голям двигател не се газифицира лесно, а тръгнеш с грешките един път....
                Другия вариант е да се обадиш на човека от когото си купил кемпера, да ти даде идея за добри газаджии. На Калин мерцедес с 12 цилиндъра му бяха газифицирали, карал съм го и вървеше все едно никой не го е докосвал. Верно, беше отнело една седмица, ама като хората направено.

                Коментар


                • #53
                  От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                  Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                  ... ама като хората направено.
                  Е да де. Те едни фенове и W12 бяха газифицирали успешно, но една седмица им беше само умуването от къде и как да се отклони антифриз за изпарителите.

                  За съмняващите се относно Газката - просто да погледнат размера на дроселната клапа на Газката и на Форда. Че никак не си приличат, а фордовския не случайно е направен гоУем.

                  Моят горчив опит сочи, че киловатите, написани на изпарителите (особено на италианските, без разлика в марката) за обикновени ГУ, всъщност са печатна грешка. Да се чете конски сили и няма проблем. Иначе има. И после започват едни ревове, че газта това, газта онова, клапаните, датчицците, а, у...

                  И един друг интересен въпрос: като се сметне разликата в разхода и цената на бензин и на газ, плюс е..нето, докато работата с газта стане читава, струва ли си за кола, която не се кара всеки ден? Изобщо не споменавам случая с кофти изпълнение, при което на бенз харчи 15 на газ 30, въпреки, че е съвсем реален...
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                    Американски бензинов, осмак куц механичен автоматик и малък разход на гориво....интересно!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                      Форда ти е F150 ............
                      С тази двойна гума отзад като да е 350...

                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                      Какъв е вашият съвет, каква уредба да му монтирам?
                      Обикновенна, виж дупката на сондата да не е 4мм. че после и ф10 да сложиш - гмъц.
                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                      Автомобила е автоматик с три скорости някой може ли да ми обясни за тази кутия особености
                      Кутия като кутия звънкй ако искаш
                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                      Окачването отпред е някякво особенно моста е на две части които се разминават по средата
                      Стандартна фордовска "ножица" за по-големи ходове и по-меко возене....и лесно става 4х4
                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                      Кардана по каретата няма гресьорки и на висящия лагер също.
                      Как се гресират само с нови ли ?.
                      Някои имат, някои нямат. Зависи кой къде какво е слагал. При чупене - нови с гресьорки.

                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                      Как се настройва автопилота ?
                      Над 50 км/ч (по спомени) първо "он" после при достигане на желаната скорост "сет". Да се провери за заяждащи бутони по волана.....
                      Последно редактирано от дядо владо; 25-05-17, 19:54.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #56
                        От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        С тази двойна гума отзад като да е 350...

                        Обикновенна, виж дупката на сондата да не е 4мм. че после и ф10 да сложиш - гмъц.
                        Кутия като кутия звънкй ако искаш
                        Стандартна фордовска "ножица" за по-големи ходове и по-меко возене....и лесно става 4х4
                        Някои имат, някои нямат. Зависи кой къде какво е слагал. При чупене - нови с гресьорки.

                        Над 50 км/ч (по спомени) първо "он" после при достигане на желаната скорост "сет". Да се провери за заяждащи бутони по волана.....
                        Благодаря за разясненията и осветляването на доста въпроси важни за мен.

                        Дупката на сондата предполагам за тази на евросондата на бутилката става въпрос , не знаех че са различни размери ще го имам в предвид.

                        Това за 4х4 доработката много ме заинтригува само дето не знам от къде ще се намерят нобходимите елементи . Най - лесно от донор сигурно, ако някои има нещо в предвид да свирка.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                          .........

                          Това за 4х4 доработката много ме заинтригува само дето не знам от къде ще се намерят нобходимите елементи . Най - лесно от донор сигурно, ако някои има нещо в предвид да свирка.
                          По спомен около 8К $ има готови китове с раздатка преден мост кардани и всичко по окачването!Но и така си е с доволно големи ходове а и има модел с ЛСД блокаж!
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                            По спомен около 8К $ има готови китове с раздатка преден мост кардани и всичко по окачването!Но и така си е с доволно големи ходове а и има модел с ЛСД блокаж!
                            Снимчица нещо или линк ако има , че ми стана интересно ако може Моля !
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                              Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                              Снимчица нещо или линк ако има , че ми стана интересно ако може Моля !
                              https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...yOPCUu0xy_yaTw
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • #60
                                От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X