Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 83

Тема: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

Място
    Търговище
    Публикации
    481
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

Здравейте колеги,

изчетох доста теми за + и - на ГИ и обикновенните АГУ тук във форума и все пак реших да попитам.

Имам един бензинов кемпер Форд Е 350 пройзведен 89г, той е с инжекцион на които дюзите са само с по два кабела.
    Двигателя е 5700 кубика 8 цилиндъра 210 к.с.
    Дроселовата клапа е двойна по една за лява и дясна глава.
    Досега не е слагана Газова уредба.
    Двигателя е заврян на малко трудно за работа място.

Какъв е вашият съвет, каква уредба да му монтирам?

Автомобила е автоматик с три скорости някой може ли да ми обясни за тази кутия особености , слаби места и т.н.

Окачването отпред е някякво особенно моста е на две части които се разминават по средата а пък към колелата си е като на камион с шенкели които се гресират.
    Тази система на предния мост има ли слабости ?

Кардана по каретата няма гресьорки и на висящия лагер също.
    Как се гресират само с нови ли ?

На волана има бутони за автопилот но като се включи не може да се регулира скороста и се опитва да достигне максимална скорост.
    Как се настройва автопилота ?

Благодаря предварително.
    При всяко желание си поставяй следните въпроси: какво ще стане, ако пожеланото от мен се осъществи и какво – ако не се осъществи
    Епикур

Място
    По света...
    Публикации
    4,321
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

Ти си голям егоист бре

Искаш помощ а не постваш десетина снимки и ние да се порадваме малко на хубав кемпер.

За газовата, от тъжни спомени и горчив опит, трябва ти доверен кадърен газаджия първо освен ако сам няма да си я слагаш.

Важно да ти е наблизо и да си имате приказка, иначе следват едни разходи, едни пътища при проблеми или нужди от настройки и т.н.

Понеже това трискоростно животно ще харчи мъжката, аз бих сложил метан, има ги по европа и БГ, и ще имаш по-голямо КПД(спестяване) а и тежестта няма да му счупи снагата.

Ако ли искаш нормална газова скачай на нещо евтино, доказано и добър майстор, една голяма бутилка на скрито място и пей сърце.

Дай ВИН На това животинче и ще опитаме да ти намерим инструкции на потребителя/механика за твоя кемпер?

И снимки, дай, молим

П.С. този преден мост по описание е като на старите фордове, тоест здрав, Близнаците Пеко и Иво знаят доста за тия машина и могат да помагат ама са много заети, Дядо Владо сигурно има опит с няколко такива стари дзверове, Еди Рангелов също е експерт по американски возила.

Къде се намираш, щото ако си по Делиормана, имам лоши новини за тебе?
    Бъдете живи и здрави

Място
    Търговище
    Публикации
    481
    Точки (при гласуване)
    13

Здравей,
    не съм егоист за снимките но писах и снимах с един таблет и станаха много големи аз ще ги кача но моля някой да ги ореже ако може.

Ето го ВИН -а 1FDKE30H5KHB23309 произведен 89 г.

Не харесвам метана много е голямо налягането в бутилките и са си тежички, пропан -бутана ми стига като икономия.

Питах за ГИ в БРЦ Пловдив и ми дадоха прогнозна цена на уредба с монтажа без бутилките около 2500- 2800 лева. и сериозно се замислих и аз за качествена обикновена газова.
    Прикачени картинки Прикачени картинки    
    Последно редактиран от Николай Колев ; 22-05-17 в 12:43
    При всяко желание си поставяй следните въпроси: какво ще стане, ако пожеланото от мен се осъществи и какво – ако не се осъществи
    Епикур

Място
    Пловдив
    Публикации
    7,863
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    29

Попитай и в Пловдив - колегата novatech е изключително отзивчив и компетентен.
    LZ1VEN Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.
    Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
    Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car
    Driving experience - since 1976

Място
    Търговище
    Публикации
    481
    Точки (при гласуване)
    13

Още снимки!
    Епикур

Място
    Търговище
    Публикации
    481
    Точки (при гласуване)
    13

Нещо се обърках с тези снимки веднъж успявам да ги поставя в текста и да пиша между тях друг път се качват като прикачени картинки,
    не мога да разбера какво става.
    Епикур

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,508
    Точки (при гласуване)
    36

Това чудо би трябвало да върви и със съвсем обикновена газова уредба.
    Ще ти трябва изпарител като за мощен двигател, но в газаджийските сервизи знаят какъв да ти сложат.
    Та с не повече от 400-500 лева би трябвало да се оборудваш с газ на камиончето.
    Има ли желание-има и начин!

Място
    Търговище
    Публикации
    481
    Точки (при гласуване)
    13

Още снимки!
    Епикур

Място
    По света...
    Публикации
    4,321
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Това чудо би трябвало да върви и със съвсем обикновена газова уредба.
    Ще ти трябва изпарител като за мощен двигател, но в газаджийските сервизи знаят какъв да ти сложат.
    Та с не повече от 400-500 лева би трябвало да се оборудваш с газ на камиончето.
    И аз за това намеквах, една добре настроена евтина газова пак ще ти дава страхотна икономия и читав вървеж, не са нъжни хиляди набити в нещо с много разтеглен ROI.

Автопилота, сигурно ще иска читав вакуум, провери вакуумните тръбички защото на тия години сигурно за заминали и те и гумените връзки.

Иначе, активирането е лесно - с над 50км/ч, натискаш и задържаш СЕТ и после бавно пускаш газта.
    Бъдете живи и здрави

Място
    Търговище
    Публикации
    481
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Автопилота, сигурно ще иска читав вакуум, провери вакуумните тръбички защото на тия години сигурно за заминали и те и гумените връзки.

Иначе, активирането е лесно - с над 50км/ч, натискаш и задържаш СЕТ и после бавно пускаш газта.
    Аз забелвзах че, се активира СЕТ но като пусна газта и камиончето литва със сичката газ до дупка.

Като го прибирах по магистралата пробвах на няколко пъти но не успях да намеря начин да го фиксирам в някакви разумни граници , при всеки опит нервите ми издържаха до 110 км в час и го изключвах, защото си се ускоряваше доста сртемглаво без да дава признаци за поддържане на някаква скорост.

Просто си дава пълна газ и толкоз не отпуска.
    Епикур

Място
    София
    Публикации
    4,782
    Точки (при гласуване)
    24

Би трябвало да стане с обикновенна газова, моето Шеви също е 5,7 и с обикновенна газова, но слагана в Холандия
    За автопилота, явно му е зададена висока скорост и я гони, да не си задал 90 мили
    я се регистрирай в forum.americancarbg. com, там има хора, които им разбират, а и ще оценят придобивката.

Място
    В Русия съм
    Публикации
    3,009
    Точки (при гласуване)
    12

Имах удоволствието да карам такава машина!Уникална возия!Моята беше с газов инжекцион и две бутилки на мястото на втория резервоар!С голяма мъка и тъга на сърцето я продадох.....п.п. правилния модел е Ford Econoline Е150

driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

Място
    По света...
    Публикации
    4,321
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на IvanIvanovi Преглед на публикациите
    Би трябвало да стане с обикновенна газова, моето Шеви също е 5,7 и с обикновенна газова, но слагана в Холандия
    За автопилота, явно му е зададена висока скорост и я гони, да не си задал 90 мили
    я се регистрирай в forum.americancarbg. com, там има хора, които им разбират, а и ще оценят придобивката.
    Само да внимава там с един дето се подвизава като Куадра (Дима, Дмитрий) и още един Дисем (Севдо)!
    Бъдете живи и здрави

Място
    Шумен
    Публикации
    1,684
    Точки (при гласуване)
    14

От къде беше, не беше ли някъде в североизтока? ГИ за това чудо трябва да е нещо от рода на 1500лв. с голяма бутилка или даже две големи бутилки. Имам приятел който слага скоро на Хамър H2 и вероятно би се наел, мога да го питам ако искаш? Наскоро взех една кола с обикновена газова, надявам се утре вече е да е с инжекцион, че вече 2 седмици се отлага монтажа му, а обикновената като всяка такава прави само проблеми.
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,934
    Точки (при гласуване)
    60

Аз ако газифицирам това ще подходя с два най-обикновени изпарителя за по 90 киловата - по един на всяка дроселова клапа. Така всичко ще е направено с ширпотребни части. Изпарителите за мощни двигатели са малко или много екзотика, а този позволява да се ползват два обикновени вместо един специален. Бих се постарал да намеря отдолу място за максимален брой бутилки, хубавото е че има всякакви размери, вкл. само 200мм диаметър. Като допълнителен бонус - с едно зареждане получаваш и гориво за кухня и отопление.

Метан не бих слагал - хем тежи, хем го няма на всеки ъгъл, хем други особености.
    Tramp: Да си спомняте някой да е посмял да протестира срещу дядо Мраз? Правилно. На никой, никога, по никакъв повод не му е минавало през ум да вдигне глас срещу тази институция на нашето време.

Място
    Русе
    Публикации
    2,412
    Точки (при гласуване)
    13

Абе стига с тея глупсоти . че тежал метана. Друг му е пропблема - няма го .
    Аз имам страшен газаджия , ама е в София и това не ми пречи да ходя при него , защото си струва .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ :P
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

A1+

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,122
    Точки (при гласуване)
    26

По колко километра на година би бил пробега?
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Място
    Търговище
    Публикации
    481
    Точки (при гласуване)
    13

И аз съм се насочил към два стандартни изпарителя по един за всяка глава и батерия от няколко бутилки под пода на кемпера.

Мисля си да сложа изпарители на Ловато с електрическо задействане а не вакумни, имам такъв монтиран на един мотокар Тойота 2,0 и вече 5 - та година работи безупречно като винаги пали само на газ и зиме и лете и винаги от раз. Досега никога не е гърмял и не сме сменяли нито свещи нито кабели , нито нещо по изпарителя а е навъртял към 1500 часа

Има доста място.Мислех си даже дали да не премахна частично резервоара за бензин и на освободеното място да сложа каквато бутилка се събере.

Как да вкарам газта със щуцери като пробия на подходящо място колекторите или с плочка за газ с необходимия размер нещо като това Име:  плочка за газ.jpg
Прегледи: 455
Размер:  21.8 Кб

Със щуцери ми се струва по лесно за направа а и има удобно място за пробиване почти нищо няма да се разглобява, само се чудя на този двигател май ще му трябват по два щуцера на всяка глава един до друг за да се получи необходимия дебит.

А и няма да се намалява сечението на смукателните тръбопроводи както е при плочките.

Аз съм от Търговище и съм си уговорил посещение при Младен от Разград за мнение и монтаж евентуално ако се наеме да се занимава с моя кораб.
    Епикур

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,934
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на публикациите
    Абе стига с тея глупсоти . че тежал метана.
    Тежи, тежи. Не е да не съм ползвал доста време.

Ама това че го няма е по-неприятната страна, еле пък за кемпер.

Освен това в кемпер употребата на пропан-бутан има допълнителната полза че не се занимаваш с битови бутилки за газ.
    Tramp: Да си спомняте някой да е посмял да протестира срещу дядо Мраз? Правилно. На никой, никога, по никакъв повод не му е минавало през ум да вдигне глас срещу тази институция на нашето време.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,934
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Николай Колев Преглед на публикациите
    ...
    Как да вкарам газта със щуцери като пробия на подходящо място колекторите или с плочка за газ с необходимия размер нещо като това
    Категорично. Не. Ползвай. Щутцери.

Минимум, защото е необратимо.

Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Разни въпроси за големите рибари
    От rdlegy във форум Лов и риболов
    Отговори: 19
    Последно мнение: 28-03-17, 15:21
  2. Разни въпроси към WEB-аджиите...
    От sparkybg във форум Персонални компютри, IT
    Отговори: 271
    Последно мнение: 25-06-16, 01:26
  3. VVTi и газ - разни въпроси
    От Veni1 във форум TOYOTA