Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Ба, не е майсторлък. От 100 съвременни "майстора", над 90 са гипсокартонаджии.
    Както и да е ...
    Ми той картона е още по-малко майсторлък. При това не е и хамалогия, а конюнктурата е такава, че цената му е къмто двойна, та затова и тези 90 от 100.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

      Ще извинявате, ама гипсокартон в баня е абсолютен non-sence.
      Моя майстор ми изправя стените именно с лепило - но там където беше по-криво го прави на няколко слоя по около сантиметър. С чакане да изсъхне напълно между полаганията. Накрая с нанесе лепило по вече изравнената стена и по плочките (на гребен) и лепи.
      Стана здраво, красиво и право. Засега нямам забележки.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • #48
        От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
        ...
        Моя майстор ми изправя стените именно с лепило ...
        То хубаво с лепило, ама не иде ли малко скъпичко да се използва лепило за пълнеж? Примерно, фината вароциментова мазилка на Баумит е около 8 лв за 40 кг. На такава цена са само най-евтините лепила за плочки и то за 25 кг. Ако се използват по-хубави флексови лепила, сметката май хич не излиза, че те са от 15-на лв нагоре за 25 кг ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

          Ако се изпълни коректно, гипскартонът работи добре и за баня.
          2 душови клетки изпълнени от профили и гипскартон през 2012 година се използват ежедневно от 15-20 души. Не са показали абсолютно никакъв проблем. От вътрешната страна гипскартонът е на 2 пласта, с 2 слоя хидроизолация с хидроизолация лента по ъглите.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-05-17, 09:09.

          Коментар


          • #50
            От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

            Я кажете майстори, има ли въобще някакъв вариант, плочки залепени върху блажна боя, грундирана отгоре с боро контакт да се задържат?Ей така, от опит... че, моя майстор тъй ги лепи, не начуква, не награпява, намазал е стената с боро контакт и лепи отгоре.Не ми се ще да се карам с него, че наоколо няма много майстори.

            Коментар


            • #51
              От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
              Я кажете майстори, има ли въобще някакъв вариант, плочки залепени върху блажна боя, грундирана отгоре с боро контакт да се задържат?Ей така, от опит... че, моя майстор тъй ги лепи, не начуква, не награпява, намазал е стената с боро контакт и лепи отгоре.Не ми се ще да се карам с него, че наоколо няма много майстори.
              Бърже го разкарай!!!!!!

              Коментар


              • #52
                От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

                А кой да ги лепи? Аз не мога, не за друго, ми щот трябва да ходя на работа-това става не вкъщи, а на вилата в Хасковско. Майстори наоколо и да има, ще работят по същия начин. Този поне не пие и засега не ми вдига цените в движение.
                Малко допълнително инфо, лепилото е вебер точка кол стандарт, в описанието му пише че може да се лепи върху грундирана ( с техен грунд естествено) боядисана стена или стари плочки.

                Коментар


                • #53
                  От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

                  Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                  А кой да ги лепи? Аз не мога, не за друго, ми щот трябва да ходя на работа-това става не вкъщи, а на вилата в Хасковско. Майстори наоколо и да има, ще работят по същия начин. Този поне не пие и засега не ми вдига цените в движение.
                  Малко допълнително инфо, лепилото е вебер точка кол стандарт, в описанието му пише че може да се лепи върху грундирана ( с техен грунд естествено) боядисана стена или стари плочки.
                  Боядисана, ама не вярвам да е с блажна боя! Че такива отдавна не се ползват в цивилизования свят.

                  Дано да се справи майстора!
                  И да не паднат след година!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

                    Блажна е слава богу, аз лично пробвах да я свалям и седи доста здраво впита в мазилката. Дано наистина не паднат, но не се знае кое от кое е по слабо, лепилото ли, плочките на промоция от Димитровград за 12 лв кашончето, вароциментовата мазилка (като я разкъртих за водопровода, не се срина на големи парчетии...). Затова не бързам да обвинявам майстора, че нещата винаги са комплексни... представи си зид от камъни и тухли, в странната конфигурация тухлите да го играят колони, а камъните пълнеж.Изправено-недоизправено с мазилката, но пък добре боядисано с блажната боя. Кое да обвиниш по-напред при евентуален проблем.
                    Майстора поне ги лепи право, реже културно, фугите му са равни, гледа лепилото да не е дебел слой, макар че има места където надхвърля сантиметър... аз и толкова не мога.

                    Въпроса е на база опит как стоят нещата, производителите на лепилото и грунда, казват че може.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image1.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5755010Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image2.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5755011

                    Коментар


                    • #55
                      От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      То хубаво с лепило, ама не иде ли малко скъпичко да се използва лепило за пълнеж? Примерно, фината вароциментова мазилка на Баумит е около 8 лв за 40 кг. На такава цена са само най-евтините лепила за плочки и то за 25 кг. Ако се използват по-хубави флексови лепила, сметката май хич не излиза, че те са от 15-на лв нагоре за 25 кг ...
                      Син Терафлекс - преди две години беше по 11 лв. за 25 кг. в Разград. Не съм се циганил за 50-60 лв. отгоре (примерна сума посочвам).
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • #56
                        От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

                        Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                        Блажна е слава богу,.

                        Въпроса е на база опит как стоят нещата, производителите на лепилото и грунда, казват че може.
                        Не се притеснявай, нещата ти се получават. Може и върху стари плочки, и върху блажно боядисано да се лепят новите. Щом е здрава основата и имаш достатъчно обем в помещението, няма грижи. Колоните и носещите стени от плътни тухли са елемент в строителството от хилядолетия и са се доказали във времето, за разлика от доста съвременни технологии.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

                          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                          ... Не съм се циганил за 50-60 лв. отгоре (примерна сума посочвам).
                          То сумата си зависи от площта и от кривината на стените, които трябва да се изправят ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

                            Няма никакви ядове. Макар че аз бих сложил опесъчен грунд за всеки случай. Но и с тоя става.
                            Колкото до изправянето с лепило, не е само ценовата разлика. Лепилото се свлича, не е инертно както мазилките, Затова и се налагат повече ръце и търпение. Мазилката го може само с една ръка и машинните са не по-малко здрави и еластични от флексовите лепила. Лепилото съхне и втвърдява по-бавно, та майсторът си е сътворил хамалогия без да иска така.
                            Казах аз, че не се познават и дооценяват машинните варо-циментови мазилки...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

                              За подобни цели всичко дрго е абсолютно излишно, не е изобщо нужно да е фино/гладко, напротив.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #60
                                От: Непредвиден ремонт на баня - приемам акъли всякакви

                                Не знам дали е за тази тема моя въпрос. Ако решат модераторите да преместят в нова тема.Да не развалям темата на Чавдар.

                                Става въпрос за лепене с фуга и без фуга.

                                Не съм майстор, но тази работа ми се отдаваше на времето. По случайност попаднах в първите УПК - облицовки и настилки.Та в продължение на 6 месеца по два дни в седмицата имахме стаж и си лепихме плочки по старата технология навсякъде по строителни обекти. После и цял месец стаж. Бригадира ме беше харесал,като работа и
                                с него постоянно ходехме на част пром.
                                Та така въпроса ми е за редене на фуга и без фуга.
                                Сега ми предстои ремонт и не знам какво да правя - на лепило не съм лепил.

                                Гледам че има майстори във форума, помагайте с точни отговори.

                                При мен само в един коридор на ново строителство плочките в коридора / италиански / се получи пукнатина в средата и то бая сериозна. Това е в далечната 1995 г.
                                Тогава го отдадох на слягане и т.н.
                                Същевременно под коридора са гаражи и също си мислех че от разликата в температурите.Т.е свиване отпускане от температурни разлики.
                                В баните нищо не е мръднало. За кухнята също нищо не е мръднало - но тя не е до тавана.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X