Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

    Много съм бос в това отношение.Става дума за снимки на продукти или артикули за качване в сайт после.Продуктите са както малки с размери на кибрит така и големи (тонколони) с размери метър на метър. Тъй като тоз път продуктите са собствена изработка трябва аз да направя снимките.Досега ползвах снимки от производителя и/или съм ги снимал сам с фотоапарат тип сапунерка.Верно скъпа сапунерка ама.Просто такава имах в наличност. Стават снимките прилично но не е нещо велико.Не съм ползвал досега допълнително осветление от рода на вани чадъри и прочие.Залепил съм един бял картон на ъгъла и пердаша там.Става ама ми се ще нещо по професионално и изпипано да стане. Имам няколко въпроса:
    1.Дали смяната на фотоапарата с такъв с обектив D-SRL ще даде съществена разлика при мен?!Все пак потребителите гледат снимките в малки размери на телефон примерно и ще има ли разлика?! Дали си струва покупката на такъв? Защото е скъп а и ще се ползва САМО за това и нищо друго.
    2.Ако си струва да е тъкъв тип D-SRL към какви модели ще ме насочите?! Ще се снима единствено продукти за сайта.Това мойто към портретна фотография ли спада или какво?!
    3.За мен от съществено значение са следните фактори: да снимам бързо т.е взимам фотото и без много нагласяне щтракам и това е.Ако може и да се прехвърли в комп по лесен начин още по добре.В тази връзка ако е свързан с компа по кабел примерно още по добре.Няма да се разнася и ВЕДНАГА виждаш снимката т.е ако не ти харесва щтракаш пак.Не мисля да го разнасям и имам статив и все там ще седи.Тежи ми да зареждам батерии както и да вадя картата да я слагам в компа и да свалям снимките.Ако има лесен и бърз начин супер.
    4.Може би в моя случай е удачно и да е втора употреба? Не робувам на марки гледам да върши работа.Има ли значение броя на направените кадри? В смисъл има краен брой някакъв ли?Според мен няма да снимам много примерно 100-300 пъти в годината.

    5.Какъв е евентуалния диапазон на цената според вас? Въобще каквото мислите че ще ми е от полза казвайте

  • #2
    От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

    Това което искаш може да се направи с всичко. Включително и с телефон. На теб по важен то е бокса в които да слагаш и снимаш малките предмети. Както и осветлението. Ако имаш тези неща единственото което може да искаш от шракалото е да може да снима в raw. Викаш щтакаш и качваш, но хубавата снимка става след хубава обработка, затова трябва да се снима в raw.
    Ако сегашния ти апарат може да снима в rаw няма смисъл от ъпгрейд. А по скоро наблегни на бокса и осветлението.
    Ако много държиш да ъпгрейдваш по добре вземи някои без огледален. По принцип с един по дълъг обектив на 1.8 може да снимаш обектите с боке, и така да спестиш от рязането после, защото фокуса ще е на обекта

    Коментар


    • #3
      От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

      Щом предметите са с различна големина не ти трябва палатка а по-скоро една или две сгъваеми масички от тези работните, които се продават от време на време в Лидл. Ще можеш да обикаляш отвсякъде и да си гласиш и предметите, и осветлението. Трябват ти и разноцветни парчета хартия за фон. Големите предмети може да ги слагаш и на земята. Що не пишете къде се подвизавате, момчета? Ако си в София съм склонен да ти помогна със снимането или по-точно казано да ти помогна да спретнеш фотоъгълче за предметни снимки.

      П.П. Дай заглавието и модела на сапунерката, с която снимаш сега.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

        В момента снимам с това: Panasonic Lumix DMC-FP8
        http://www.digitalcamerareview.com/c...mc-fp8-review/

        Викате да наблегна на осветлението и бокса?! Хм има логика.Истината е че сега снимам в един ъгъл който е полутъмен.Светлината е от един прозорец + осветлението от тавана(обикновенно ненасочено). Бокс или палатка не мога да ползвам щото няма как да събера предмета там.Все пак има и по метър и нещо височина...
        Далеч съм от София Коко..На другия край на България съм на северното черноморие. Я кажете основни неща за осветлението?! Примерно да пусна насочена светлина отляво и отдясно ли? И кви прожектори? Неутрална светодиодна става ли? Имаш във впредвид някаква бяла масичка ли?
        Тоз моя фотоапарат така не го разучих докрай.Т.е опитах се ама пак изпозабравих.Има доста функции.
        Основното ми оплакване е че нямам сякаш дълбочина на снимките.Сякаш няма констраст някак си.Плоски изглеждатВашите (тука на някои)са едни живи такива готини..Цветовете ми са наред там нямам проблеми.А и все пак това са технически неща и не са толкоз важни.
        Какво е raw??
        п.п
        Не искам да обработвам.Защото се губи много време и немам нерви.Все пак това мойто не е мода.Трябва ми бързина и удобство.Просто търся щтрак и да заминава веднага.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

          Я кажи какъв бюджет си склонен да заделиш за това начинание? Прочетох характеристиките на твоето апаратче и определено не са суперподходящи за целта. Качи тука една снимка, която си правил скоро и кажи какво не те кефи в нея. Метър и половина предмет не се осветява толкова лесно с изкуствени източници.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

            Нямам подръка снимка в момента и не знам дали мога да кача тук директно имайки впредвид ранга ми.
            Апаратчето не е мое но е купувано от претенциозен човек който знаеше какво иска: бърз фокус детайлна снимка и най важното да се събира в задния джоб щото се работи.Та това му беше идеята.Има доста опции и не съм убеден че го ползвам правилно.
            Ами метър на метър е предмета.Трябва с изкуствени източници.Давай идея как да пробвам?! От думите ви достигам до извода че трябва да сложа подходящо осветление после фон после малко насоки и едва тогава ако не стане да мисля за смяна на фотоапарата. Пак казвам че става дума за технически неща а не мода.В смисъл че няма нужда да е перфектно.
            Ако трябва да купувам сякаш средна трицифрена сума ще прежаля.А ако изпълнява най важното удобство примерно щтрак и веднага се появява на компа и повече пари.Защото сега как е.Работя нещо си.Обажда ми се колегата от чужбина спешно ми прати снимка на еди какво си.И аз трябва да си оставя нещата да взимам апарата да нагласявам после да вадя картата да я пъхам в компа и да прехвърлям снимки.Няма ли по бърз начин?

            Коментар


            • #7
              От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

              е, ако е за непретенциозна снимка, всеки съвременен телефон ще се справи и директно ще пратиш снимката от него, иначе за студийни снимки на мостри/експонати имаше тема някъде, но не я намирам.....
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                е, ако е за непретенциозна снимка, всеки съвременен телефон ще се справи и директно ще пратиш снимката от него, иначе за студийни снимки на мостри/експонати имаше тема някъде, но не я намирам.....
                Не става брат.Изпращам снимките в Китай по мейл придружени често с допълнителна информация която е в компа.Така че се праща от компа.И по точно от точно определен компютър.Идеята е има ли друг начин фотоапарата да свържа с точно тоз комп? освен стандартната СД карта? Примерно по кабел? Ще си седи включено постоянно. Не ме бърка.Това всъщност е втората функция на фотоапарата.Първата е снимки за сайт...Малко объркващо стана ама..

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                  Не става брат.Изпращам снимките в Китай по мейл придружени често с допълнителна информация която е в компа.Така че се праща от компа.И по точно от точно определен компютър.Идеята е има ли друг начин фотоапарата да свържа с точно тоз комп? освен стандартната СД карта? Примерно по кабел? Ще си седи включено постоянно. Не ме бърка.Това всъщност е втората функция на фотоапарата.Първата е снимки за сайт...Малко объркващо стана ама..
                  по кабел може, през USB, стига апарата да има съответната букса и кабела да е с подходящата дължина, ако искаш да е постоянно включен
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

                    Няма такъв вариант, вадиш от джоба щракаш и пращаш - и професионално качество. Това все едно да искаш джип бегачка.
                    Качествените снимки тези по сайтовете се правят като първо се снима, с подходящото осветление и на подходящо място, после кадъра се обработва, в много от случаите и се реже, да остане на бял или прозрачен фон. Голям обект се снима с чадър + синхронизатори и то с 2 от 2-та края. Може да се пробва и някакъв софтбокс, и външна светкавица. Дълбочината се постига с хубав обектив и широко отворена бленда.
                    За жалост обаче всичко това си има цена. Само един Speedlight на canon(светкавица) ти е 500-600 лв без никакви боксове...
                    Евтиния вариант, докарай осветлението така, че да ти осветява обекта и щракаи с каквото имаш. Вземи един прожектор от дайнафрос които да осветява обекта постоянно като за начало...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      Вземи един прожектор от дайнафрос които да осветява обекта постоянно като за начало...
                      Какъв? Може ли примерен? Просто да се ориентирам? Имам при мен в изобилие светодиодни 10w 30W... светлина неутрално бяла... Да пробвам ли с тях?

                      Какво значи хубав обектив в моя случай? Тука май се предлагаше подобен комплект фотоапарат канон с обектив за около 600 кинта по спомен?
                      Кажи как да докарам осветлението? По един прожектор от страна ли или какво? Все си мисля че това ми трябва ама..ама не се чуствам сигурен

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

                        Виж в халогенно осветление, линкове тук не се пускат. За китайски лед, едва ли ще докара нужната цветова температура...
                        Хубав обектив е нещо на 1.8 бленда...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

                          Мишев, за такива екстри средния трицифрен бюджет по 3 и почваме да говорим. Иначе казано ти трябва апарат с лайфвю и фирмена програма за управление от компютъра. Не съм се ровил много, защото не ми е било нужно, но безплатни програми имат Канон и Олимпус а Никон искат кинти за тяхната. Най-безпаричния вариант е да вземеш два халогенни прожектора от тези за строителството по 1000 вата и да ги монтираш на стойки, за да светиш от двете страни под ъгъл. След това слагаш статива, закачаш на него апарата, слагаш го на програма пейзаж и ползваш самоснимачката, за да не го разбуташ при натискането на спусъка. Този вариант е евтин, но не и експресен. Пак ще вадиш картата и т.н. За фон ползвай стената на стаята ако не е много шарена. Качи после пробите тука та да ги разгледаме.
                          Последно редактирано от коко келеша; 21-05-17, 20:36.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

                            Коко викаш с около 1500 кинта ще стане номера? Абе не е чак толкоз много.Предполагам че по нататък ще стане.Или ще изпадне оферта отнякъде.. Ще пробвам с осветлението щото мисля че Glow е прав..
                            Прожектор по 1000вата?! Това е много бе човек? Все пак се снима от метър два някъде?! 2000W от тия прожектори направо улицата осветявам?100вата искаш да кажеш?! Стойки имам..
                            За фон ползвам бяла стена и маса застелена с бял картон един вид всичко бяло.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв фотоапарат за снимки за онлайн сайт?

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              .... Качи после пробите тука та да ги разгледаме....
                              Ще качи ако може .... до 2 МБ . Еле пък РАУ формат.
                              Т.Е. реже снимката с някоя програма ...
                              Пък (ако изобщо се стигне дотам) ще оцениш "някакво" качество.
                              То пък и на сайта е едно "качество" , само РАУ , тва джипека не се ползва - ама друга тема.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X