Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам :)

    Добър ден на всички колеги. След година умуване, мислене и тестване на различни модели накрая си купих Терракан 2,9 150Hp.


    Като цяло още нямам много впечатления защото го имам от три дни. Но за сметка на това имам няколко въпроса.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18575872_10208850514008083_1136473245_o.jpg
Прегледи:2
Размер:519.9 КБ
ID:6133595Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18575235_10208847924703352_888458140_o.jpg
Прегледи:1
Размер:162.1 КБ
ID:6133596

    Интересува ме какво масло сипвате на този двигател? Не става дума за марка а за вискозитет. Видях, че предния собственик е сипвал 5/40 и ми каза, че не го е харчила.
    Дугото, което ме притеснява е, че предния собственик е карал дълго с разбита предница в следствие на това предните гуми бяха направо изядени. Като карам и вляза в завой се чува едно чукане, което сякаш се усеща във волана. Карах я на реглаж и ми казаха, че предницата е горе-долу ОК. Но има луфт в секторната кутия. Често срещан проблем ли е и колко излиза ремонта на тази кутия?
    И последния ми въпрос е... много ме наплашиха, че горивната система на този модел е направена от кашкавал и ще се разспадне ако и сипя лоша нафта. Вие ползвали ли сте нещо подобно? https://oilgroupbg.com/%D0%B4%D0%BE%...%8A%D1%80.html
    Питам, защото не съм карал дизел от години и нямам никакъв поглед върху качеството на нафтата и добавките като цяло.
    Всякакви предложения и съвети ще са ми от полза. Благодаря на всички отзовали се

  • #2
    От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

    Още един път Честито !
    За маслото -карам с 10W40 и няма никакви проблеми.
    Това за горивната система е пълна глупост -всички комън рейл системи искат качествена нафта. Използвай оригиналният горивен филтър на Делфи , сипвай нафта от нормални бензиностанции и не се притеснявай.Аз карам с нормална нафта , без добавки .

    Коментар


    • #3
      От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

      Честито, и много безаварийни километри.
      Иначе подкрепям горното мнение на колегата Дарт, все едно аз съм го писал.
      Относно предницата и аз имах вълнения като твоите, и смених някои неща, дори пуснах тема погледни я.
      Та аз като събирах инфо за предницата ми казаха, че секторната кутия била изключително здрава и трудно се разбивала, плюс това има реглажен болт за обиране на евентуален луфт.
      При теб по-вероятно е да имаш разбити кормилни накрайници и фтулки на паразитният хебел. Избързал си със стенда, защото сега ако сменяш кормилни накрайници пак задължително трябва реглаж.
      Частите не са скъпи, съвет от мен ползвай само оригинални части MOBIS, защото доста често евтиното излиза по скъпо.


      HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
      VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
      Няма да е все така!
      Нула две осмици 724 пет едно пет 1

      Коментар


      • #4
        От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

        Реглажния болт го видях и не изключвам да има друг проблем. Въпроса обаче е, къде да я закарам за да го видят?
        Иначе секторна кутия втора ръка намерих за 80лв. Въпроса само е дали проблема е там. Иначе адски много ми харесва Теракана. Усещането е истинско. Няма нищо общо с разните му там SUV модели каращи се като обикновена кола. Дано да ми е жив и здрав само

        Коментар


        • #5
          Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам 😊

          Вдигни го с крика от единият край, хвани гумата по хоризонтала с две ръце и разклати здраво, ако има луфт по кормилниата уредба ще го усетиш. Ако има луфт по вертикала е разбит шарнир на носача-горния или неговите тампони.
          Така от двата края и ще добиеш някаква представа.
          Това е най елементарно казано.
          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
          Няма да е все така!
          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

          Коментар


          • #6
            От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

            Честито и от мен.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

              Ходих до Пловдив с нея вчера. Хареса ми как върви на магистралата. Карах със 120km/h и не съм усетил да се мъчи. Бяха ме наплашили, че джипа е некомфортен и шумен. На мен обаче ми хареса. Вози приятно. Не можах обаче да разбера разхода, защото не съм пълнил догоре. Предстои да я закарам за обслужване.

              Коментар


              • #8
                От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

                Разхода при този темп би трябвало да е между 7 и 8л. До 130 км.няма проблем, но при продължително каране с окол 150 и нагоре може да замине главата, имам предвид продължително !!!
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #9
                  От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

                  Продължително , продължително -колко????
                  Ходил съм няколко пъти до Шабла и не съм го жалил .Това се отнася за Теракан 2.5 или Галопер.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

                    150 не ми се е налагало да вдигам. Макса който стигнах беше 140км/час и то за съвсем малко при изпреварване. След като я покарам продължително време я оставям поне 2-3 минути да поработи на място, за да може да се охлади турбото. Разход още не съм хванал. Но май няма да е нещо плашещо.
                    Исках да ви попитам друго обаче. Днес карах малко на офроуд...и то не сериозен. Карах по сух, черен път с доста бабуни. Адски много се клати и люлее тази лодка. Забелязах, че и при преминаване на неравности на пътя подскача доста. Не съм карал такъв джип преди но не ми се струва съвсем нормално. Май съм за амортисьори....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

                      За амортисьори ще си ако се виснеш на колата и не се закроти почти веднага, а най-добре ще е на тестер за амортисьори. Но и по принцип си се люшка!
                      П.П. в продължение над 2 часа и ми се обадиха едни юнаци, че водата ври, та глава та чудо...
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

                        Какво е вързано на копчето пред това на задната чистачка?
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

                          Някаква лампичка е. Мисля, че е вързана към допълнителната инсталация за халогени. Имам копче за включване горе над радиото. За жалост халогените ги няма. Предния собственик им е взел 400лв....явно са били хубави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

                            Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                            До 130 км.няма проблем, но при продължително каране с окол 150 и нагоре може да замине главата, имам предвид продължително !!!
                            Ммм, не! Карал съм го моя с часове в Германия със 150-160. Въобще не му пукаше. Ама пиеше нафтата като закоренял пияница при такава скорост.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Още един Terracan в клуба. Да се похваля и да попитам

                              Еее, Скорпоне твоя ако не ме лъже паметта преди да го продадеш беше купен нов от магазина, но за коли над 200к може да стане беля! Поне аз знам за 2 случая, единият БГ - Италия и там изненадааа.
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X