Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 39 от 39

Тема: Бутилка от кислород з CO2

Място
    Пловдив
    Публикации
    24
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Бутилка от кислород з CO2

Иди в някоя фирма която продава газове и попитай, ще ти дадат оферта.
    В Пловдив има поне 4
    Последно редактиран от 4kdef ; 21-05-17 в 15:03

Място
    Добрич
    Публикации
    520
    Точки (при гласуване)
    4

Не ме нападайте бе момчета , естествено , че се ползват .
    Разбрали сте ме доста неправилно - прочетете последния ред " ние на село си бичим"

Това , че наистина читавите неща стават с подходящи газови смеси е вярно , но и само с CO2 пак работи .
    Това , че с плазмената горелка се реже много по точно и по добре се крои - вярно . Ама резака ми си стои в мазата и не смятам да го изхвърлям.
    В Москва в завод ЗИЛ преди няколко години - никой не режеше с пропан бутан (?!?!?!?) , използваха ацетиленов газ ...Питам ги , защо ?
    Едно , че не става рязане , по трудно е , второ - в пъти е по скъп . Не ми отговориха еднозначно - нито заварчика , нито началника на цеха .
    А за брауновата горелка - само съм виждал в нета....

Място
    Банско
    Публикации
    2,957
    Точки (при гласуване)
    12

Вижте сега, аз си купих чисто нова бутилка със сертификат и пълна с газ. Та нито ми е спешно нито съм опрял до наеми.
    Отворих темата за да се информирам дали е възможно наличните ми 2 бутилки (заверени и пълни с кислород) да бъдат преправени за ползване с CO2 за заваряване, безопасно и не на цената на нова бутилка.

Място
    Пловдив
    Публикации
    53
    Точки (при гласуване)
    1

Става , за да и направят водна проба когато и е времето ( естествено , ако искаш да си е законно всичко ) и развивали вентила .След това сменяш вентила за СО2 .
    От кислород за СО2 ставали .Попитах човек който се занимава с технически газове .

Място
    Пловдив
    Публикации
    53
    Точки (при гласуване)
    1

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    Защо да е невъзможно ? Караш ги в лицензиран пункт където изпитват бутилки и сменят кранове . То с СО2 вече почти никой не работи . Заварява се с газови смеси .
    Лицензирания пункт е някъде на Кукленско шосе -ако представлява интерес , ще питам за точните координати .Задължително трябва да е лицензиран .

Място
    Банско
    Публикации
    2,957
    Точки (при гласуване)
    12

Аз вече го намерих. Мастрафа който ми искаше човека е 95лв, като крана си бил от мене , демек + 35 кинта!?
    Аз за 145 си взех чистонова пълна бутилка. Безмислено е упражнението в такъв сценарии.

Място
    Plovdiv
    Публикации
    2,494
    Точки (при гласуване)
    13

Е...аз споделих още в началото, че няма смисъл.

Място
    Добрич
    Публикации
    520
    Точки (при гласуване)
    4

Цитат Мнение на I.Stoyanov Преглед на публикациите
    .. който ми искаше човека е 95лв, + 35 кинта!?
    .
    Бе вие майничките сте си ...

Бая те е лъзнал тоя "специалист" ...
    Чак се чудя защо искам да се преселя при вас.

Място
    Пловдив
    Публикации
    53
    Точки (при гласуване)
    1

95 лева струва водната проба , или водна проба със сертификат ?

Място
    Банско
    Публикации
    2,957
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на gy6ter Преглед на публикациите
    95 лева струва водната проба , или водна проба със сертификат ?
    Водна проба със сертификат.

Публикации
    99
    Точки (при гласуване)
    9

Аз ползвам две малки бутилки за разнасяне-едната е с вместимост 3кг,другата е 5кг.Първата е от кислород,втората е от пожарогасител. И за двете крановете ги взех от Камартон,с различни резби са,но и на двата стандарта се продават кранове с клапан за СО.Жаргонно се водят "с малката" и "с голямата" резба,така ги знаят даже и в Камартон.И двете бутилки ги ползвам без документ,признавам,но ми ги зареждат без да съм с връзки в пълначната.Даже срещу заплащане те ми огледаха бутилките,монтираха крановете и така одобрени от тях ми ги пълнят.Двете бутилки са ми подарък,крана с "малката" резба е 24лв,с голямата е 32лв или обратно,не помня точно,но са маркови. Така за 56лв кранове + 10лв за "одобрение" и смяна на крановете имам две работещи малки бутилки.Аз също работя само с СО2,не ползвам смеси.

Място
    София
    Публикации
    13,533
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на Rachido4x4 Преглед на публикациите
    Те хората и с РЕЗАК вече не работят , ползват плазмено рязане , и за ацетилен никой не ще да чува - браунова горелка ......За ко им са кислородни бутилки.

Ама ние , "на село " , си бичим ...
    Аз лично работя и със стария резак и с оксижена . Само че сметката нещо не излиза за това масово хората минаха на плазмените резаци . При стария газопламъчен резак сметката е следната : Съотношението газ към кислород минимум 3 към 1 за последно зареждах бутилка кислород на 12 лева и пропан - бутан на 20 лева а при плазмения резак ми трябва само ток ; въздух и един консуматив за 2 лева . И скрападжиите вече където могат режат с плазмени резаци .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    София
    Публикации
    6,280
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    .... а при плазмения резак ми трябва само ток ; въздух и един консуматив за 2 лева ....
    И кой е тоя консуматив за 2 лева ? И за какъв резак и за ква сила на тока ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    Банско
    Публикации
    2,957
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на KOVESLAV Преглед на публикациите
    Аз ползвам две малки бутилки за разнасяне-едната е с вместимост 3кг,другата е 5кг.Първата е от кислород,втората е от пожарогасител. И за двете крановете ги взех от Камартон,с различни резби са,но и на двата стандарта се продават кранове с клапан за СО.Жаргонно се водят "с малката" и "с голямата" резба,така ги знаят даже и в Камартон.И двете бутилки ги ползвам без документ,признавам,но ми ги зареждат без да съм с връзки в пълначната.Даже срещу заплащане те ми огледаха бутилките,монтираха крановете и така одобрени от тях ми ги пълнят.Двете бутилки са ми подарък,крана с "малката" резба е 24лв,с голямата е 32лв или обратно,не помня точно,но са маркови. Така за 56лв кранове + 10лв за "одобрение" и смяна на крановете имам две работещи малки бутилки.Аз също работя само с СО2,не ползвам смеси.
    Има го този вариант, но нямам подръка къде да ми извършат процедурата.

Място
    София
    Публикации
    13,533
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    И кой е тоя консуматив за 2 лева ? И за какъв резак и за ква сила на тока ?
    50 ампера китайски дето беше на Спарки сега е на Ясен .

Място
    Пловдив
    Публикации
    53
    Точки (при гласуване)
    1

Цитат Мнение на I.Stoyanov Преглед на публикациите
    Водна проба със сертификат.
    Не се шегуват .

Публикации
    651
    Точки (при гласуване)
    9

E, той е за 2 лева , ама се подменя почти на всеки срез, особено ако материала е по-дебел от 10мм. От начало и аз бях с китайче 60 амперово, и консумативите летяха много бързо, ама имах късмета Данчо да преправи плазмата с пилотна дъга. Сега съм с Трафимет S75 , комсуматива е за 7лева, а продължителността на живота в пъти повече от Р40 на китаеца, и то при дебелини на материала по- голями от 20мм.

Място
    София
    Публикации
    13,533
    Точки (при гласуване)
    30

Бренера и на тази не е оригиналния . Не знам какъв е но консуматива си живее доволно дълго . Колкото и да струва консуматива пак рязането е с много по ниска себестойност от газо - пламъчното . За качеството да не говорим . Със стария тип резаци размер дори и приблизително трудно се гони Газо - пламъчното заваряване/рязане си има своя сфера на приложение и още много години ще се работи с кислород и ацетилен или пропан - бутан . При мен да не кажа че всеки ден паля горелката ама почти всеки . Я да нагрея нещо клеясало я да си запоя някое ножче с технологията на Деду - заварчика . Да е жив и здрав че ме снабди с техен реактор та да не си отпушвам носа с боракса .https://www.youtube.com/watch?v=Q8IflPg-6Jo И горелката на стария резак има дюза консуматив. Вярно кара много особено на пернишките но ако въобще я намериш като резервна вече отива на 20 - 30 лева .
    Последно редактиран от sek.1 ; 23-05-17 в 05:52

Място
    Банско
    Публикации
    2,957
    Точки (при гласуване)
    12

Такаа да кажа каква я свърших. Отидох в Пловдив в една фирам дето пълнят технически газове, незнам как се казва по пътя за Ягодово е на Скобелева майка. Там момчетата бяха крайно отзивчиви и ми обясниха какво е необходимо за да стане бутилката годна за употреба, а именно - смяна на крана и презаверяване. За цяла процедура ми взеха 30лв за кран (с малката резба), 14лв за заверка, като ми набиха щампа с годност до 2021г. Накрая я заредиха с CO2 (5кг) за 4лв. Така цялата процедура ми излезна 48 български лева. Втората бутилка си я запазих за кислород. Собственоръчно си направих основа, че бутилката е със заоблено дъно.

Довеолен съм от свършената работа, тъй като вече имам 2 оборотни бутилки.

Благодаря на отзовоалите се, дано информацията да е била полезна. Лека вечер

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Продавам: Редуцир вентил за кислород
    От vitorio83 във форум Архив
    Отговори: 7
    Последно мнение: 10-11-15, 09:51
  2. Продавам: Бутилка кислород, голяма
    От iiiopo във форум Архив
    Отговори: 1
    Последно мнение: 29-02-12, 17:45
  3. прехвърляне на кислород от бутилка
    От themechanic във форум Друго оборудване и принадлежности