Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутилка от кислород з CO2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бутилка от кислород з CO2

    Аз ползвам две малки бутилки за разнасяне-едната е с вместимост 3кг,другата е 5кг.Първата е от кислород,втората е от пожарогасител. И за двете крановете ги взех от Камартон,с различни резби са,но и на двата стандарта се продават кранове с клапан за СО.Жаргонно се водят "с малката" и "с голямата" резба,така ги знаят даже и в Камартон.И двете бутилки ги ползвам без документ,признавам,но ми ги зареждат без да съм с връзки в пълначната.Даже срещу заплащане те ми огледаха бутилките,монтираха крановете и така одобрени от тях ми ги пълнят.Двете бутилки са ми подарък,крана с "малката" резба е 24лв,с голямата е 32лв или обратно,не помня точно,но са маркови. Така за 56лв кранове + 10лв за "одобрение" и смяна на крановете имам две работещи малки бутилки.Аз също работя само с СО2,не ползвам смеси.

    Коментар


    • #32
      От: Бутилка от кислород з CO2

      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
      Те хората и с РЕЗАК вече не работят , ползват плазмено рязане , и за ацетилен никой не ще да чува - браунова горелка ......За ко им са кислородни бутилки.

      Ама ние , "на село " , си бичим ...
      Аз лично работя и със стария резак и с оксижена . Само че сметката нещо не излиза за това масово хората минаха на плазмените резаци . При стария газопламъчен резак сметката е следната : Съотношението газ към кислород минимум 3 към 1 за последно зареждах бутилка кислород на 12 лева и пропан - бутан на 20 лева а при плазмения резак ми трябва само ток ; въздух и един консуматив за 2 лева . И скрападжиите вече където могат режат с плазмени резаци .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #33
        От: Бутилка от кислород з CO2

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        .... а при плазмения резак ми трябва само ток ; въздух и един консуматив за 2 лева ....
        И кой е тоя консуматив за 2 лева ? И за какъв резак и за ква сила на тока ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          От: Бутилка от кислород з CO2

          Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
          Аз ползвам две малки бутилки за разнасяне-едната е с вместимост 3кг,другата е 5кг.Първата е от кислород,втората е от пожарогасител. И за двете крановете ги взех от Камартон,с различни резби са,но и на двата стандарта се продават кранове с клапан за СО.Жаргонно се водят "с малката" и "с голямата" резба,така ги знаят даже и в Камартон.И двете бутилки ги ползвам без документ,признавам,но ми ги зареждат без да съм с връзки в пълначната.Даже срещу заплащане те ми огледаха бутилките,монтираха крановете и така одобрени от тях ми ги пълнят.Двете бутилки са ми подарък,крана с "малката" резба е 24лв,с голямата е 32лв или обратно,не помня точно,но са маркови. Така за 56лв кранове + 10лв за "одобрение" и смяна на крановете имам две работещи малки бутилки.Аз също работя само с СО2,не ползвам смеси.
          Има го този вариант, но нямам подръка къде да ми извършат процедурата.

          Коментар


          • #35
            От: Бутилка от кислород з CO2

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            И кой е тоя консуматив за 2 лева ? И за какъв резак и за ква сила на тока ?
            50 ампера китайски дето беше на Спарки сега е на Ясен .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Бутилка от кислород з CO2

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Водна проба със сертификат.
              Не се шегуват .

              Коментар


              • #37
                От: Бутилка от кислород з CO2

                E, той е за 2 лева , ама се подменя почти на всеки срез, особено ако материала е по-дебел от 10мм. От начало и аз бях с китайче 60 амперово, и консумативите летяха много бързо, ама имах късмета Данчо да преправи плазмата с пилотна дъга. Сега съм с Трафимет S75 , комсуматива е за 7лева, а продължителността на живота в пъти повече от Р40 на китаеца, и то при дебелини на материала по- голями от 20мм.

                Коментар


                • #38
                  От: Бутилка от кислород з CO2

                  Бренера и на тази не е оригиналния . Не знам какъв е но консуматива си живее доволно дълго . Колкото и да струва консуматива пак рязането е с много по ниска себестойност от газо - пламъчното . За качеството да не говорим . Със стария тип резаци размер дори и приблизително трудно се гони Газо - пламъчното заваряване/рязане си има своя сфера на приложение и още много години ще се работи с кислород и ацетилен или пропан - бутан . При мен да не кажа че всеки ден паля горелката ама почти всеки . Я да нагрея нещо клеясало я да си запоя някое ножче с технологията на Деду - заварчика . Да е жив и здрав че ме снабди с техен реактор та да не си отпушвам носа с боракса .https://www.youtube.com/watch?v=Q8IflPg-6Jo И горелката на стария резак има дюза консуматив. Вярно кара много особено на пернишките но ако въобще я намериш като резервна вече отива на 20 - 30 лева .
                  Последно редактирано от sek.1; 23-05-17, 05:52.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бутилка от кислород з CO2

                    Такаа да кажа каква я свърших. Отидох в Пловдив в една фирам дето пълнят технически газове, незнам как се казва по пътя за Ягодово е на Скобелева майка. Там момчетата бяха крайно отзивчиви и ми обясниха какво е необходимо за да стане бутилката годна за употреба, а именно - смяна на крана и презаверяване. За цяла процедура ми взеха 30лв за кран (с малката резба), 14лв за заверка, като ми набиха щампа с годност до 2021г. Накрая я заредиха с CO2 (5кг) за 4лв. Така цялата процедура ми излезна 48 български лева. Втората бутилка си я запазих за кислород. Собственоръчно си направих основа, че бутилката е със заоблено дъно.

                    Довеолен съм от свършената работа, тъй като вече имам 2 оборотни бутилки.


                    Благодаря на отзовоалите се, дано информацията да е била полезна. Лека вечер

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бутилка от кислород з CO2

                      Ако е възможно направи една снимка на бутилката с основата че и при мен се варгаля една такава и ми се иска да направя и аз основа. Просто да открадна идеята.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бутилка от кислород з CO2

                        Първоначално публикуван от venkicha Преглед на мнение
                        Ако е възможно направи една снимка на бутилката с основата че и при мен се варгаля една такава и ми се иска да направя и аз основа. Просто да открадна идеята.
                        Утре

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бутилка от кислород з CO2

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Утре
                          Ето това сътворих.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бутилка от кислород з CO2

                            Благодаря бирата е от мен

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бутилка от кислород з CO2

                              Ето и една Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170611_122839.jpg
Прегледи:1
Размер:585.8 КБ
ID:5756278доработка с каквото има-от скрап.Шината е сгъната "на място".След боята изглежда значително по-добре,естествено.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бутилка от кислород з CO2

                                Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
                                Ето и една [ATTACH=CONFIG]917762[/ATTACH]доработка с каквото има-от скрап.Шината е сгъната "на място".След боята изглежда значително по-добре,естествено.
                                Идеята е много добре

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X