Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутилка от кислород з CO2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бутилка от кислород з CO2

    Има и други смеси - кронигон, варигон,... правим смес аргон и кислород (230- 250 ppm) - всичко зависи от необходимостта.

    За компанията за която работя в момента се разработват т. нар. "human friendly" газови смеси, с които поне теоретично след 30 г. работа заварчика няма да си загуби зъбите... и не само тях, но още е корпоративна тайна.... поне до 2018.

    Коментар


    • #17
      От: Бутилка от кислород з CO2

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Резбата към вентила е различна.
      Не знам как тогава са успели да го навият, но веч толкова години не изпуска.

      Коментар


      • #18
        От: Бутилка от кислород з CO2

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        Не знам как тогава са успели да го навият, но веч толкова години не изпуска.
        Там си навиваш манометрите...
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #19
          От: Бутилка от кислород з CO2

          Ее, така кажете де. Аз винаги си мисля за по-сложното.
          Да, за там си направих преходник, защото работя с манометрите за кислород. Вършат ми работа.
          Скоро си намерих един редуцир от машина за Кока-кола, но не съм си играл да сменям. Не заварявам често.

          Коментар


          • #20
            От: Бутилка от кислород з CO2

            Рашидо , работя в един от сервизите на дилъра на FCA , ацетиленовата горелка се ползва повече от три пъти седмично.Е , никой не вари с нея.От греене , до издухване на ръждилника.
            А Стоянов бих го посъветвал да инвестира в подходяща малка бутилка , за да си ползва новия апарат и извън работилницата.Знам , че не са на цената "две за яйце".
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #21
              От: Бутилка от кислород з CO2

              Иди в някоя фирма която продава газове и попитай, ще ти дадат оферта.
              В Пловдив има поне 4
              Последно редактирано от 4kdef; 21-05-17, 15:03.

              Коментар


              • #22
                От: Бутилка от кислород з CO2

                Не ме нападайте бе момчета , естествено , че се ползват .
                Разбрали сте ме доста неправилно - прочетете последния ред " ние на село си бичим"

                Това , че наистина читавите неща стават с подходящи газови смеси е вярно , но и само с CO2 пак работи .
                Това , че с плазмената горелка се реже много по точно и по добре се крои - вярно . Ама резака ми си стои в мазата и не смятам да го изхвърлям.
                В Москва в завод ЗИЛ преди няколко години - никой не режеше с пропан бутан (?!?!?!?) , използваха ацетиленов газ ...Питам ги , защо ?
                Едно , че не става рязане , по трудно е , второ - в пъти е по скъп . Не ми отговориха еднозначно - нито заварчика , нито началника на цеха .
                А за брауновата горелка - само съм виждал в нета....

                Коментар


                • #23
                  От: Бутилка от кислород з CO2

                  Вижте сега, аз си купих чисто нова бутилка със сертификат и пълна с газ. Та нито ми е спешно нито съм опрял до наеми.
                  Отворих темата за да се информирам дали е възможно наличните ми 2 бутилки (заверени и пълни с кислород) да бъдат преправени за ползване с CO2 за заваряване, безопасно и не на цената на нова бутилка.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бутилка от кислород з CO2

                    Става , за да и направят водна проба когато и е времето ( естествено , ако искаш да си е законно всичко ) и развивали вентила .След това сменяш вентила за СО2 .
                    От кислород за СО2 ставали .Попитах човек който се занимава с технически газове .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бутилка от кислород з CO2

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Защо да е невъзможно ? Караш ги в лицензиран пункт където изпитват бутилки и сменят кранове . То с СО2 вече почти никой не работи . Заварява се с газови смеси .
                      Лицензирания пункт е някъде на Кукленско шосе -ако представлява интерес , ще питам за точните координати .Задължително трябва да е лицензиран .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бутилка от кислород з CO2

                        Аз вече го намерих. Мастрафа който ми искаше човека е 95лв, като крана си бил от мене , демек + 35 кинта!?
                        Аз за 145 си взех чистонова пълна бутилка. Безмислено е упражнението в такъв сценарии.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бутилка от кислород з CO2

                          Е...аз споделих още в началото, че няма смисъл.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бутилка от кислород з CO2

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            .. който ми искаше човека е 95лв, + 35 кинта!?
                            .
                            Бе вие майничките сте си ...

                            Бая те е лъзнал тоя "специалист" ...
                            Чак се чудя защо искам да се преселя при вас.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бутилка от кислород з CO2

                              95 лева струва водната проба , или водна проба със сертификат ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бутилка от кислород з CO2

                                Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                                95 лева струва водната проба , или водна проба със сертификат ?
                                Водна проба със сертификат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X