Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутилка от кислород з CO2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бутилка от кислород з CO2

    Такаа, имам 2 бутилки от кислород, даже има и газ в тях. Заверени 2014г. Какво е необходимо да ги вкарам в употреба за CO2.

    Благодаря !

  • #2
    От: Бутилка от кислород з CO2

    изпразваш - безопасно (кислорода е силен окислител), т.е. по малко през редуцира, без наличие на изкуствени материали,които могат да създадат искра, никакъв огън или запалими материали. След това трябва да смениш вентилите (различна е резбата за СО2 и Кислород). Обикновено бутилките са различен цвят, но това не те топли.

    Коментар


    • #3
      От: Бутилка от кислород з CO2

      За СО2 големите бутилки са черни. Съветвам те да питаш специалист за по-сигурно.
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • #4
        От: Бутилка от кислород з CO2

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Такаа, имам 2 бутилки от кислород, даже има и газ в тях. Заверени 2014г. Какво е необходимо да ги вкарам в употреба за CO2.

        Благодаря !
        Упражнението не е финансово обусловено, ако изобщо ти ги напълнят някъде след това.

        Коментар


        • #5
          От: Бутилка от кислород з CO2

          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
          Упражнението не е финансово обусловено, ако изобщо ти ги напълнят някъде след това.
          Оказа се че е почти невъзможно. Ако се изпразбят и сменят вентилите шанса да ми ги напълнят легално клони към 0.
          Тъй че бартеросвам битилки с кислород пълни и заверени за такива от въглероден двуокис

          Коментар


          • #6
            От: Бутилка от кислород з CO2

            Защо да е невъзможно ? Караш ги в лицензиран пункт където изпитват бутилки и сменят кранове . То с СО2 вече почти никой не работи . Заварява се с газови смеси .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Бутилка от кислород з CO2

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              ... То с СО2 вече почти никой не работи . Заварява се с газови смеси .
              КАжи сега това как го реши? Около мене имам 5-6 автотенекеджии, включително и в два големи сервиза, които даже и не подозират за съществуването на газови смеси, камо ли да ги ползват.

              П.П. Нъл знайш, че в сферата на услугите, цената на консумативите играе съществена роля?
              Последно редактирано от коко келеша; 19-05-17, 21:22.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Бутилка от кислород з CO2

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                КАжи сега това как го реши[emoji2]? Около мене имам 5-6 автотенекеджии, включително и в два големи сервиза, които даже и не подозират за съществуването на газови смеси, камо ли да ги ползват.

                П.П. Нъл знайш, че в сферата на услугите, цената на консумативите играе съществена роля?
                А и също така, че като живееш в град от селски тип е не особено лесно да си намериш въглероден диоксид, ко остава за каргон, старгон й тнт ...

                Та май ще е най безболезнено да ги бартеросам за готови за употреба.
                Последно редактирано от I.Stoyanov; 20-05-17, 00:01.

                Коментар


                • #9
                  От: Бутилка от кислород з CO2

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  КАжи сега това как го реши? Около мене имам 5-6 автотенекеджии, включително и в два големи сервиза, които даже и не подозират за съществуването на газови смеси, камо ли да ги ползват.

                  П.П. Нъл знайш, че в сферата на услугите, цената на консумативите играе съществена роля?
                  Когато заваряването не ти е основна дейност а спомагателна можеш да заваряваш с всичко .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бутилка от кислород з CO2

                    Точно тази операция съм я правил преди години с голяма бутилка.
                    Във Въгледвуокис на Сточна гара. Смениха ми вентила с такъв за CO2, с предпазен клапан. Удариха някакви числа.
                    Аз предварително само бях боядисал бутилката в черно и надписал.
                    Не знам резбите различават ли се, след като стана? Това са конусни резби.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бутилка от кислород з CO2

                      Резбата към вентила е различна.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бутилка от кислород з CO2

                        В пункта за ГТП на автомобили преди тухларната сменят и заверяват, или в Домостроителния комбинат(до Скобелева майка) след кантара в дясно на 50м. Там даже и зареждат! С поздрав Борето

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бутилка от кислород з CO2

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          ... То с СО2 вече почти никой не работи . Заварява се с газови смеси ....
                          Те хората и с РЕЗАК вече не работят , ползват плазмено рязане , и за ацетилен никой не ще да чува - браунова горелка ......За ко им са кислородни бутилки.

                          Ама ние , "на село " , си бичим ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бутилка от кислород з CO2

                            до домостроителния е Дженков - ще ти оправи всичко и ще ти зареди. СО2-то му е най евтиното в града Пловдив - от Неохим (не е чисто,но за заварки става). Резбата за редуцира, респ. за зареждане е различна. На Дженков няма да му дреме за цвета на бутилката. Ако е за заваряване - кажи какво ще заваряваш - хората ти казаха - вече се заварява със смеси - коргон, старгон, аркал - всяка газова фирма си има своя номенклатура. Наема на бутилка вече е 1 ст. на ден...така че не е дерт да си вземеш готова смес или СО2 от някоя газова фирма, вместо да си играеш на направи си сам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бутилка от кислород з CO2

                              Rachido4x4

                              - до теб.
                              И ацетилен се използва, но филма е друг, защото по силата на митническите разпоредби има акциз (третират го като гориво) и идва скъп....
                              И кислород се използв, и не само резаци, ами и копия ползват (кремиковци все още не е нарязан) и няма себеоважаващ се скрабаджия,който да не използва кислород за резака.
                              Едно е рязане, съвсем друго е заваряване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X