Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабели..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабели..

    Здравейте,

    Мой близък приятел, социално слаб, болен и безпаричен, му бяха подарили една А класа, A160 2001година, 1.6 бензин автоматик, десен волан.

    Всичко хубаво, дори и преглед минал с нея но докато паркира пред блока, чупи носач и предницата се "разкрачва".

    Колата НЕ е карана строшена, не е напъвана строшена!

    Колата ми е в двора и на първо четене като поражения:

    1. Счупен долен носач от страната на шофьора(дясно)
    2. Излязла полуоска от към СК, липсващи лагери(паничките) на същата
    3. Повреден/скъсан спирачен маркуч
    4. Може би някой кабел/АБС сензор и съседи...

    Двигателя, скоростната кутия и колата изглеждат ок, задоволително общо състояние и си мисля, че ако от моргата извадя един носач, спирачно маркуче и полуоска, може би семеринг на СК за полуоската и не вкарам повече от двуцифрена сума пари в тази кола може би си струва да опитам да му помогна.

    Казуса е следния:

    Колата е купена за 850 кинта
    Застраховка, преглед и данък едни 150 кинта още, поне
    Пътна помощ да я докара до нас 80 кинта
    Това е около 1000+ "инвестирани"
    Такива коли в движение почват от 350 до към 500-800 за "хубави

    Аз време и части няма да си таксувам, стига частите да са под 100кинта, помагам му все пак.

    Въпроса е дали има други заподозрени като скъпи семеринги, спирачно маркуче, полуоска и т.н. и дали е ВЕРОЯТНО да я поправя от тия щети ЕВТИНО, от хора с опит, дали да се захващам въобще или да и взема 100тина кинта за скрап и до там, квото било такова?

    Трябват ми и файлове със скоростната кутия, окачването за тоя модел, ВИН номер - WDB1680332J638422 ???


    Плана ми за действие е следния:

    Вдигам колата.
    Свалям предна дясна гума, главина и наоколо
    Вадя счупения носач
    Вадя полуоската
    Спирам от изтичане спирачната течност
    Вадя спирачното маркуче
    Проверявам визуално за криви носачи, щанги и щети по окачването
    Проверявам визуално за щети по СК от където е излязва полуоската
    Ако всичко визуално е ОК и ми вдъхне доверие
    Отивам до моргата с размери и частите в багажника за сравнение и ако ми се върже на цена, купувам носач, полуоска и сглобявам.
    После ново АТ СК масло
    Доливам спирачна течност
    Регулирам предницата и тест драйв и може би нов преглед е така за успокоение

    Снимки след малко...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fdcab272-bbd2-4ec6-8f0f-1f804af5cb6a.jpg
Прегледи:1
Размер:225.3 КБ
ID:6132614
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a2b235db-2984-4e44-82a0-2f5f2e23a49e.jpg
Прегледи:1
Размер:203.6 КБ
ID:6132615
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 16-05-17, 12:11.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

    Понеже съм леко неясен за пореден път, да повторя въпросите.

    Някой да помогне с ЛИНК или файловете за ремонт на СК и окачване на А160 2001 година???

    Гледайки пораженията, човек с опит ще прогнозира ли дали ще успея да вкарам колата в движение само???


    1. Със смяна на долен носач
    2. След смяна на спирачно маркуче
    3. Смяна на полуоска от донор
    4. Смяна на семеринг/и за полуоската от кък СК?
    5. Доливане на масло за АТ СК
    6. Реглаж на предница
    7. Някой друг тампон, накрайник и други такиве дребни неща от моргата

    Целта е да се инвестират няколко часа в работа и не повече от двуцифрена сума в части от моргата и налични масла, има ли голяма вероятност да успея или ме очакват много подводни камъчета струващи пари и време, ако може с конкретни примерни и съвети?

    Предварително благодаря!
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 16-05-17, 13:38.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

      Опитай да разглобиш, може да попаднеш на доста интересни неща, като 5-гранна глава на болт, коите да те откажат още в самото начало.....
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        Опитай да разглобиш, може да попаднеш на доста интересни неща, като 5-гранна глава на болт, коите да те откажат още в самото начало.....
        Золи,

        Доискажи се де

        Поясни какви инструменти ми трябват за да си ги купя и доставя до уикенда?

        Имам всякакви метрични и имперски мерки но петстранни май нямам, аз за това и исках някой да прати или подаде линк за инструкции за този автомобил.

        Мерси предварително!
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

          Брей, тя много наточена тая А-класс...
          Пращам ти ЛС.

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

            на руски: https://manuals.co/workshop/mercedes...sian/5527139/2
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

              Спасибо Вени, Гагич!

              Сега остава хора минали през това да дадат оценка на цялото това мое начинание...
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Золи,

                Доискажи се де

                Поясни какви инструменти ми трябват за да си ги купя и доставя до уикенда?

                Имам всякакви метрични и имперски мерки но петстранни май нямам, аз за това и исках някой да прати или подаде линк за инструкции за този автомобил.

                Мерси предварително!
                Съвсем конкретно ти го казах
                Присътствал съм на "сцена", дето двама действащи автомонтьори с голям опит стоят и си чешат по тила пред пичавъшка Мерседес точно заради един такъв болт..... И този болт освен, че с такава глава, е с фи 5 или 6, запекъл и е дълъг към 200 мм.....
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                  Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                  Съвсем конкретно ти го казах
                  Присътствал съм на "сцена", дето двама действащи автомонтьори с голям опит стоят и си чешат по тила пред пичавъшка Мерседес точно заради един такъв болт..... И този болт освен, че с такава глава, е с фи 5 или 6, запекъл и е дълъг към 200 мм.....
                  Мерси, Ферозата ми имаше такива болтове за натягане на торсионите ама бяха май стандартна глава, в краен случай вадя електрожена и правя всякакви глави

                  Ама все пак ще е хубаво да си набавя специализирания инструмент ако се наложи да ползвам такъв за тия работи по-горе.

                  Далеч съм и ще видя колата чак след 2-3 дни за това искам да се подготвя от сега за да не губя време, че иначе жената ще ме изгони да спя в гаража при джиповете
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                    Нов носач, маншон на карето(гледаш като прекарваш през тройката да не разсипеш иглите на лагерите). Доливаш чорбите дето са изтекли, преглеш за изкривени щангички, нов маркуч за спирачките макар, че са много здрави. Други страшни поражения не виждам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи,

                      Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                      Нов носач, маншон на карето(гледаш като прекарваш през тройката да не разсипеш иглите на лагерите). Доливаш чорбите дето са изтекли, преглеш за изкривени щангички, нов маркуч за спирачките макар, че са много здрави. Други страшни поражения не виждам.
                      Мерси колега, ще погледам малко видеота и ще почета, как се сваля и инсталира каре/полуоска на този А160 и да се надявам, че ще е лесна работа

                      Понеже съм на работа и мрежата е доста ограничена от към торенти и разни сайтове, все още си търся ПиДиЕф файл с инструкции за този автомобил, та да ми е под ръка???
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                        ПДФ- трудно ще намериш. При Мерседес сервизната програма се казва WIS, и трябва някой, който се е занимавал точно с тоя проблем, да се е сетил да извади инструкциите към файл.
                        WIS не ти препоръчвам да търсиш, защото инсталационния обем е хмм, доста сериозен, и после - работата с това нещо не е успоредна с логическото мислене.
                        Утре ще се опитам, все пак, да потърся нещо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                          БатДжорджоне , както си е на земята , в този си вид , най-напред развий гайката на полуоската ( карето към шенкела).После ще ти е от трудно до невъзможно сам.Разхлаби болтовете на колелото.Опитай да извадиш полуоската.Вдигни колата на крик и я осигури със стойка.Свали колелото.Развий гайката на контриращия болт на шарнира.Избий болта.Развий болта на носача.Извади шарнира от шенкела и изскуби тоя строшеняк носач.Никакъв шенкел не е нужно да се сваля.Не мога да видя на снимката какво е положението откъм кутията.Ти ще го оцениш по-добре на място.
                          За монтажа :Монтираш носача без полуоската.Развиваш гайката на кормилния накрайник и го избиваш от шенкела.Развиваш двете гаики на болтовете на амортисьора.Избиваш болтовете и шенкелът остава да стои на шарнира.Гмуркаш полуоската и събираш по обратния ред.Другото си го знаеш.Успех!
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                            Бат Жеко, жив и здрав да си

                            Я сподели, как влиза тая полуоска в СК?

                            Как аджаба полуоската прави контакт със СК, пре някакво каре с едни панички, с цвят на месинг ли?

                            И как аджаба се намества всичко това, извинявам се за тъпиоте въпроси ама не съм имал още време да се образовам с тия мерцедеси


                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            БатДжорджоне , както си е на земята , в този си вид , най-напред развий гайката на полуоската ( карето към шенкела).После ще ти е от трудно до невъзможно сам.Разхлаби болтовете на колелото.Опитай да извадиш полуоската.Вдигни колата на крик и я осигури със стойка.Свали колелото.Развий гайката на контриращия болт на шарнира.Избий болта.Развий болта на носача.Извади шарнира от шенкела и изскуби тоя строшеняк носач.Никакъв шенкел не е нужно да се сваля.Не мога да видя на снимката какво е положението откъм кутията.Ти ще го оцениш по-добре на място.
                            За монтажа :Монтираш носача без полуоската.Развиваш гайката на кормилния накрайник и го избиваш от шенкела.Развиваш двете гаики на болтовете на амортисьора.Избиваш болтовете и шенкелът остава да стои на шарнира.Гмуркаш полуоската и събираш по обратния ред.Другото си го знаеш.Успех!
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                              Мъжкото и женското на карето ги държи събрани само маншона, него пък го държат по една скоба от двете страни.
                              Обикновено полуоската към кутията не я държи нищо, влиза на шлици в кутията, след шлица има лагер и семеринг. Когато я измъкнеш изтича чорбата.
                              Просто тя няма ход(или по-скоро е нищожен) наляво-надясно когато е здрав носача и не може да се измъкне от шлиците.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X