Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабели..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Re: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи,

    Браво Никола, мерси много, схванах те, вече ми е по-ясна картинката.

    Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
    Мъжкото и женското на карето ги държи събрани само маншона, него пък го държат по една скоба от двете страни.
    Обикновено полуоската към кутията не я държи нищо, влиза на шлици в кутията, след шлица има лагер и семеринг. Когато я измъкнеш изтича чорбата.
    Просто тя няма ход(или по-скоро е нищожен) наляво-надясно когато е здрав носача и не може да се измъкне от шлиците.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      От: Re: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи,

      Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
      Мъжкото и женското на карето ги държи събрани само маншона, него пък го държат по една скоба от двете страни.
      Обикновено полуоската към кутията не я държи нищо, влиза на шлици в кутията, след шлица има лагер и семеринг. Когато я измъкнеш изтича чорбата.
      Просто тя няма ход(или по-скоро е нищожен) наляво-надясно когато е здрав носача и не може да се измъкне от шлиците.
      Точно.Понякога има и цилиндрични вътрешни зегерки , но не създават проблеми за вадене.Ходът си е предвиден в каретата (шот по завоите да не изпадат тиа кардани ).
      А полуоската влиза в шлици на дифа , БатДжорджоне
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Re: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи,

        Железни сте, много благодаря!

        А има ли за какво да се плаша от думите на Золтан, трябва ли ми специален инструмент или едно хубаво гедоре ми стига?

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Точно.Понякога има и цилиндрични вътрешни зегерки , но не създават проблеми за вадене.Ходът си е предвиден в каретата (шот по завоите да не изпадат тиа кардани ).
        А полуоската влиза в шлици на дифа , БатДжорджоне
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          Re: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

          Злия правилно говори, но по-точно по тия точки които имаш да развиваш ти трябва само хубаво (здраво) гедоре и мускули евентуално тръба за удължение на въртока, чук и отверка.
          Иначе обичат да слагат тук таме разни педерастки болтове я на стартер, я на тампон на двигателя, я на стойката на динамото... (мама им...)

          Коментар


          • #20
            От: Re: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи,

            Данке шойн, Никола.

            И гедоре/та, и мускули имам, и ВД40, и ел винтоверт за гуми имам, ще опитам да го боря при първа възможност, след няколко дни.


            Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
            Злия правилно говори, но по-точно по тия точки които имаш да развиваш ти трябва само хубаво (здраво) гедоре и мускули евентуално тръба за удължение на въртока, чук и отверка.
            Иначе обичат да слагат тук таме разни педерастки болтове я на стартер, я на тампон на двигателя, я на стойката на динамото... (мама им...)
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

              Нема да ти требе нищо повече от инструментите , които имаш и указанията.Стартерът излиза след демонтаж на смукателния колектор , ма ти там работа немаш.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #22
                От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                Золтан май беше прав; та с какъв инструмент се развива болта който държи главината или както там се нарича това нещо, може би дори държи полуоската, просто набързо опитах за сваля капачката и се показа това?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-06-09 10.36.29.jpg
Прегледи:1
Размер:172.2 КБ
ID:5756174Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-06-09 10.36.33.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:5756173
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                  Нормален камък за гедоре дванадесетостен. Ако си забелязал, всички звездогаечни ключове и лулите са точно с такъв профил. На бившето ми Рено много се чудех за една такава гайка и се оказа такъв камък. Иди в магазин за инструменти и ще ти дадат.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:741f77de7bc3f38b398cf37314272611.jpg
Прегледи:1
Размер:32.2 КБ
ID:5756186
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                    Има камъни за „гедоре“ дето не са шестостен, а дванадесетостен, с тях ми се струва че ще свършиш работа!
                    Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                      Мерси колеги, прави сте, 30мм многостенна вложка свърши работа, нужни са също и ключета вложка като морска звезда, Е нещо си се водят.

                      Имам напредък ама, ставам от лаптопа, слагам ръкавиците за да легна 10-15 мин под колата и бягам пак пред лаптопа да работя

                      За сега съм доволен, видях полуоската е здрава, лагерчетата 3те са там, трябва ми маншон от към СК, спирачно маркуче, долен носач и май за сега е това, имаше и една счупена биелетка ама тя може да не е от тая кола, а дано )

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-06-09 11.25.32.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5756187
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-06-09 11.25.27.jpg
Прегледи:1
Размер:179.2 КБ
ID:5756188
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                        Оправих го и го тествах днес, това возило не е кола за мен, баси боклука, срам за марката Мерцедес.

                        Маншон 6-7 кинта с доставката
                        Долен носач 30-40 кинта с доставката
                        Спирачен маркуч 12 кинта с доставката
                        Спирачна течност около половин кило, 4-5 кинта

                        Смятам целта за постигната, вместих се в двуцифрена сума без труда(времето), и все пак от това нещо кола не става, яд ме е, че въобще го почнах, трябваше да отиде за скрап.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Оправих го и го тествах днес, това возило не е кола за мен, баси боклука, срам за марката Мерцедес.
                          Смятам целта за постигната,, и все пак от това нещо кола не става, .

                          Даа,абсолютно съм съгласен с тази част от мнението ти . По смотана и ремонтно не пригодна кола трудно ще срещне човек.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                            То хубаво , ама ремонт на А класа под трицифрена сума просто няма. Пък да подариш А класа на социално слаб е издевателство.
                            Фиат Купе
                            Опел Фронтера В
                            Мицубиши Паджеро Пинин

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мерцедес А класа 1.6 бензин автомат - счупен долен носач, полуоска, маркучи, кабе

                              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                              То хубаво , ама ремонт на А класа под трицифрена сума просто няма. Пък да подариш А класа на социално слаб е издевателство.
                              Не аз му я подарих, аз само я поправих колкото да влезе пак в движение.

                              И категорично му забраних вчера да си я кара, казах му или продажба, замяна или скрап.

                              За бабичка да ходи до църква и до магазина си става ама за нищо повече, макар, че баща ми има такава и влачи ремарке и си ходи до РБ с нея...
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X