Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щипки за заключване на краката на статив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Щипки за заключване на краката на статив

    Че ще е здраво издялканото от 3Д принтера е сигурно, но не съм сигурен, че ще ти хареса цената на услугата. По-скоро при Станьо някой ако реши да се заиграе с него.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Щипки за заключване на краката на статив

      Не знам добър вариант ли е да заменя пластмасов детаил с метален. Все пак между закопчалката и държача се получава триене и когато едното е меко а другото твърдо... другото скоро ще сдаде багажа...

      Коментар


      • #18
        От: Щипки за заключване на краката на статив

        Аз досега щях вече да съм опитал залепване на алуминиев език върху останалата част от щипката. Мисля, че с малко от лепилото за автостъкла няма да мръдне.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #19
          От: Щипки за заключване на краката на статив

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Аз досега щях вече да съм опитал залепване на алуминиев език върху останалата част от щипката. Мисля, че с малко от лепилото за автостъкла няма да мръдне.
          Засега пробвах заздравяване на пластмасата с поксипол. Тя всъщност не е напълно счупена а напукана с опция да се счупи на 2 при по силен натиск. Иначе идеята ти не е лоша... Ако не го държи така, ще лепна нещо отгоре...

          Коментар


          • #20
            От: Щипки за заключване на краката на статив

            А защо не погледнеш в олх или базара за друг статив, а този ако искаш го засили в кофата или си го остави за части?
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #21
              От: Щипки за заключване на краката на статив

              Ами нов ми е, затова. И е малко по-специфичен с флуидна глава. Но това са подробности...

              Коментар


              • #22
                От: Щипки за заключване на краката на статив

                И какво от това че е нов, ако си купиш дънки и на второ обуване се скъсат, какво правиш кърпиш ги щото са още нови? Втора ръка стативи далеч по добри от твоя са по 50-80лв а ти чак за 3D принтер почваш да мислиш заради дефектна щипка.Ти си решаваш, но за мен е тъпо, виж тогава пак по базарите за втора ръка статив като твоя, че не се знае колко още щипки ще ти заминат, нищо че са нови.
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #23
                  От: Щипки за заключване на краката на статив

                  Имам статив на Velbon - Sherpa 4430D. Имам и Manfrotto 055XPro.
                  Velbon не са никак лоши стативи. Дори и ниския им клас. Това, което се е случило с твоя статив, според мен е чисто производствен проблем . Тия щипки не се чупят така. Преди Sherpa, съм имал и други стативи на Velbon и никога не ми се е чупило нищо по тях.
                  Статива, който имаш ти е сравнително евтин и би било не рентабилно да правиш щтипки с 3D.
                  Това, което бих те посъветвал е да се обадиш или да пишеш един имейл на Photosynthesis, да те насочат към сервиз. Другия вариант е да си купиш нов статив. Най скъпия статив от тази серия е 150лв. Втората ръка вървят под 100лв. а този да го прежалиш и да го хвърлиш. Не съм съгласен че главата му е флуидна, не и в този клас стативи!

                  Изпратено от моят Lenovo A5500-H с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #24
                    От: Щипки за заключване на краката на статив

                    Я дай пример за по-добър статив (с флуидна глава) за 100 лв втора ръка...
                    Да носи до към 3 кг...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Щипки за заключване на краката на статив

                      Главата не може ли да се свали и да се сложи на друг?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Щипки за заключване на краката на статив

                        Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
                        Имам статив на Velbon - Sherpa 4430D. Имам и Manfrotto 055XPro.
                        Velbon не са никак лоши стативи. Дори и ниския им клас. Това, което се е случило с твоя статив, според мен е чисто производствен проблем . Тия щипки не се чупят така. Преди Sherpa, съм имал и други стативи на Velbon и никога не ми се е чупило нищо по тях.
                        Статива, който имаш ти е сравнително евтин и би било не рентабилно да правиш щтипки с 3D.
                        Това, което бих те посъветвал е да се обадиш или да пишеш един имейл на Photosynthesis, да те насочат към сервиз. Другия вариант е да си купиш нов статив. Най скъпия статив от тази серия е 150лв. Втората ръка вървят под 100лв. а този да го прежалиш и да го хвърлиш. Не съм съгласен че главата му е флуидна, не и в този клас стативи!

                        Изпратено от моят Lenovo A5500-H с помощта на Tapatalk
                        Не е баш така. Моя е е среден клас и струва към 190 държи камера до 3 кг. Има и по висок клас EX-547 и Velbon DV-7000 които е за 4.5 кг.
                        И аз си мисля, че е нещо каръшка работа. Статива и щипките изглеждат масивни. Явно ще излезе, че е то това, че снимах на дяволския мост
                        И втория опит за лепене на пукнатината се оказа неуспешен, при първото заключване пак се пукна, ще пробвам с някаква пластина отгоре, както и ще говоря със синтезиса за насоки...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Щипки за заключване на краката на статив

                          Казах ти - говори с Дайнафос. Те снабдяват и павилиона и синтезиса със стативи, светкаевици и всичко останало покрай осветлението и студийната работа.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Щипки за заключване на краката на статив

                            Динафос нямат общо с Velbon, техен вносител е Ампарел. Динафос внасят в момента, CULLMAN, BENRO, MANFROTO И за да не стане грешка, специално BENRO са го изнесли в отделен сайт: BENRO.bg
                            VPetrov.photography

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X