Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнения на МТ гуми.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор и сравнения на МТ гуми.

    И аз така мисля, но той иска да кара с гуми които има в наличност в България.

    ... а двигателя е Td5 кЪде 200 коня който ще върти още едни редуктори освен дифовете.
    ...

    И някой ако е ползвал Kingrun M5000 да сподели, щото изглеждат прилично, но от картинката не се разбира летят ли парчета и дали са кютуци.

    ... и пак във връзка с дискусията в друга тема, за кални гуми бих си взел китайци, стига да не са Ептен пръчки.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-06-17, 23:18.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Избор и сравнения на МТ гуми.

      Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
      Малко пояснения плс ,че изобщо не вдявам /предполагам инч и цол/?
      На какво отговаря стандартен размер 225/70/16 и какво би било подходящо?
      Преди време пуснах 3 таблици с размери в милиметри и инчове. Стоят си в една забодена тема в този раздел:
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post1626564
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #33
        От: Избор и сравнения на МТ гуми.

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Провокиран от една друга тема намерих тези гуми

        [ATTACH=CONFIG]917772[/ATTACH]

        Kingrun М5000

        Продават ги в Хасково и 31/10.5/15 са по 160лв.

        Някой ползвал ли ги е ?
        Това за 160 парчето важи,според мене.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #34
          От: Избор и сравнения на МТ гуми.

          Колеги, някой кара ли General Grabber MT2 целогодишно ?
          Интересува ме как се държат на мокър и студен хасфалт и зимЪска на снега в градски условия ?
          Същите въпроси имам и за Maxxis Bighorn 764, но за тях има нарочна тема която изчетох.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От две години никой не е писал по темата.
            Развитие някакво, нови модели, мнения за стари модели?

            Аз съм се ориентирал къ Малатеста Кобра 31.10,5.15
            Гумата ще се ползва 80% в кал и 20 % на асвалт на Фронтера А КБ 2,0L. Шума не ми пречи. По ми е важно в калта как се държи,то тука при нас сняг няма. Къде във Варна ще намеря такива гуми?

            Приемам всякакви предложения и препоръки, може и за други гуми за подобни цели. Бюджета ми е 180-200 на гума.

            Коментар


            • #36
              Имам 4 каймана на 235/75/15.
              600 лева за четитирите.
              Ако те интересува-ще ги снимам.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                Добре звучи, но Каймани като ли, че ще ми дойдат в повече. Все пак ще я карам и по асвалт и в града. По важното е обаче, че са малки. Калкулатора ги изкарва 28,9 инча. Аз сега съм с 30,5.

                Коментар


                • #38
                  Там са някъде като размер.
                  Просто питаше за някакви предложения, и казах каквото имам.

                  Потърси из сайтовете китайски гуми. Не са толкова скъпи, а долу-горе стават за в калта.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    Някъде в Варна правеха регенерат и то не лош потарси из нета

                    Коментар


                    • #40
                      Български регенерат правен в незнайни гумаджийници-имам доста лоши впечатления.
                      Не съм карал, но от няколко места чувам за отлепване на грайфера, доста сериозен дисбаланс, и други кусури.
                      За тръбарка карана само на траяли може и да стават, но за ежедневно каране-нцъ.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        Кольо - да, благодаря за предложението, добро е, просто ми се иска да сложа максимално големи гуми за колата, който размер доколкото разбирам при мен не е ограничен от малките калници, по скоро от слабия мотор и кекавите мостове.

                        Пък и за моето каране - 20÷30% на 80÷70 асвалт-кал не е ли по добър вариант Кобра? Или друг вариант?

                        Някой подреждал ли е гуми само за кал?
                        Примерно:
                        - тракторки
                        - силвърстоун екстриим
                        - кайман
                        - кобра

                        ...........

                        - БФГ А/Т
                        - сликове

                        Коментар


                        • #42
                          Кобрите с нищо не са по-добри от кайманите или другите чисто кални гума на асфалта.
                          Даже воят им е по-силен от на кайманите, поне при мен беше така.
                          Като в същото време в калта са доста по-зле от всички други чисто зимни гуми.

                          Моята класация за гуми използвани в кал:
                          1. Тракторки
                          2. Silverstone MT117 extreme
                          3. Бутонки. Обаче много се пързалят настрани, ако е много кално. За гребане напред са супер.
                          4. Simex extreme treker. Това са оригинала на тези дето им казваме "каймани".
                          5. Кобри, оригиналната шарка е на Yokohama. Не се сещам как беше модела.

                          Нататък няма смисъл защото се омесват много марки с всякакви шарки, много зависи от джипа на който са сложени, много от размера, много от налягането...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            А тези къде са в класацията - SILVERSTONE MT117 EX WSW. Има ги в EMAG на добра цена.

                            Коментар


                            • #44
                              Ако са тези:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mt_117_ex.jpg
Прегледи:598
Размер:32.4 КБ
ID:6541246
                              Според мен са по-зле от кобри, т е спадат към "други".
                              Стават за някаква кал, но не са нищо особено.

                              И пак казвам-това си е моята лична класация, както аз ги усещам нещата.
                              Друг може да ги подреди по друг начин, трети по съвсем друг, и т.н.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                За Кобрите това ли е оригинала:
                                Yokohama Geolandar MT+

                                От любопитство - дали имат голяма разлика с Малатеста?
                                Карал съм Малатеста Кобра и съм доволен от тях. С уговорката, че са най агресивните гуми който съм карал. Но щом смяташ, че са сравними с Каймани по асвалт и шум, може пък да пробвам. А как се държат след 30-35 к км? Износват ли се, вдървяват ли се?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X