Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 34

Тема: Избор и сравнения на МТ гуми.

Място
    София
    Публикации
    4,800
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране Избор и сравнения на МТ гуми.

Колеги, потърсих подобна тема, но не открих.
    За няколко часа прегледах двайсетината разхвърляни теми в 5-6 страници от раздела, което пък ми разводни информацията в тях.

Предполагам много от вас които имат един джип и го ползват многоцелево са си задавали и въпроса "Коя кална гума става и за ежедневно градско ползване ?"

При мен този въпрос възникна след като един чудесен слънчев сух есенен ден се окопах в педя мазна кал до ендекато на културата, след което трябваше да нагазя в нея за да си включа хъбовете.

Предвид залятият със съблазнителни оферти пазар, моля колегите ползващи МТ гуми да споделят поведението на техните в различните условия ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    Стара Загора
    Публикации
    251
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Избор и сравнения на МТ гуми.

Карам с такива cooper discoverer stt и съм доволен . Но не стават за яка кал се пак на страничен наклон си се плъзгат , но за такава гума са перфектни за комбинирано каране .

Място
    Кюстендил
    Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Мога да споделя впечатление за бюджетните кални руски гуми Forward Safari, 207/75/15, карани на Витара 1,6 моно, къса база:
    -на кал - добри са, не съм имал никакви проблмеми в лепкава кал, водниста кал, дълбоки коловози
    -на сняг - пълна нула, изключително зле, дори и на малко сняг, ако не включваш предния мост няма тръгване, а пък за по-дълбок директно си потъваш и закъсваш
    -на асвалт - тежки гуми, шумни с недобро сцепление при мокър асвалт
    -овърол - не съм доволен от тях

Място
    Пловдив
    Публикации
    269
    Точки (при гласуване)
    7

На Витарата съм със руско сафари 510 за твоите цели комбинирано не става.Тежки ужасно шумни и друсащи гуми. В гората стават само да няма страничен наклон там не са особенно устойчиви.
    Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

Място
    София
    Публикации
    4,800
    Точки (при гласуване)
    16

Място
    София
    Публикации
    4,800
    Точки (при гласуване)
    16

И да кажа какво провокира темата.

Преди няколко дни си ровех за гуми, и ето на какво попаднах:

Име:  _vyrn_4411MUD-RAGE-MT.png
Прегледи: 566
Размер:  229.2 Кб

Име:  181236273.nexen-roadian-mt-235-85-r16-120-116q.jpg
Прегледи: 567
Размер:  24.1 Кб

Gripmax-а, който е нещо като Toyo и Cooper, ми хвана окото, и като шарка, и като цена.
    Проблема е, че страдам от предразсъдъци към китайските гуми и не ми се кара с пластмасови такива след втората година.
    Обаче цената, съизмерима с другите аналози, е наполовина, а и има ламели отстрани.
    Разбира се, може да не съм прав, и да се окажат попадение като здравина и материал, но колегите които ползват АТ-тата на Gripmax не могат да дадат обективни впечатления за време, тъй като ги ползват от скоро.

Nexen-а също отдавна ми е направил впечатление, въпреки че АТ-то се одървя доказано, та едва ли МТ-то ще е много по-различно, но предполагам, че смесите може да са други.
    Тук се надявам на впечатления от колегите които го ползват.

Всички тези размисли са следствие на градският офройд който провеждам ежедневно по дупки, бордюри и други неасфалтирани терени, който като се комбинира са баш оф за скара-бира, се появява нуждата от МТ-та.

Притесненията са ми само в две посоки:
    1. Да не ми бучат много със 100-120, и
    2. Да не са много пластмасови зимЪска.

Място
    София
    Публикации
    3,438
    Точки (при гласуване)
    16

Че те марковите на третата зима са на пластмаса ти питаш за китайчетата... ма то човек когато много иска сам да се убеди нещо накрая успява де...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,885
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на bushiDO Преглед на публикациите
    Че те марковите на третата зима са на пластмаса ти питаш за китайчетата...
    Зависи, зависи.
    если кот ученый, то цепь для того, чтобы он не эмигрировал

Място
    Пловдив
    Публикации
    269
    Точки (при гласуване)
    7

Джоу,благодаря за труда да събереш всички теми за гуми в един пост. Лошото е, че повечето са доста стари,примерно не бях чел някой от тях сега ги прехвърлих и последните мнения са отпреди години....
    Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

Място
    София
    Публикации
    885
    Точки (при гласуване)
    7

JK-то ми беше с чисто нови Максис трепадор 8090 мисля, има снимки някъде из темата за продажбата. Държаха се отлично на асфалт със 140 по магистралата, нищо не им стана като падна колелото и продължиха сами, зимата копаят добре щото имат некви ламели, на страничен наклон се пързалят, но като цяло са отличен избор и като цена. По спомени 35-цата съм я плащал 400 лева с ддс бройката.
    А да и в кал се представиха повече от добре, чак ме учудиха как копаят и вадят от коловоза

Място
    София
    Публикации
    3,438
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Зависи, зависи.
    В смисъл, че не всички маркови се надървят на третата зима, или че има китайчета по-неудървящи се от марковите?!?

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,885
    Точки (при гласуване)
    60

В смисъл че даже скромно-маркови като Дебица например вече четвърта година държат колата като в релси. Ама се сменят април месец. Другия комплект ще го погледна какъв е че е различен.

Място
    София
    Публикации
    2,049
    Точки (при гласуване)
    10

Ясене, тук става дума за хора, които искат да карат гумата целогодишно, да влизат в яката кал и да не шуми на асфалт със 120-140... Аз само успех може да пожелая на таквизи люде.

П.П. За мен карането на МТ гума зимата е базразсъдство, а на мокро е само опасно (с много повишено внимание).

По темата:
    Карал съм BFG MT, Kumho MT, Silverstone Extreme-117 MT, Superswamper TSL. Нито една от тях не препоръчвам за асфалт. Най-добре е Кумхото.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,885
    Точки (при гласуване)
    60

Аз пък карам целогодишно стари бфг мт на ужаската. Нищо безразсъдно няма, върви си. Е, трябва да се съобразяваш.

Място
    В Русия съм
    Публикации
    3,007
    Точки (при гласуване)
    12

Кой е най хубавия джип?Коя е най хубавата жена ?По добре дълъг и тънък или дебел и къс?...по темата карам съм с много от изброените гуми и нито една не е универсална! МТ 117 на скорости от 100 нагоре си е страшно!Старата шарка на Бф гудрич Мт както и Пирели скорпион лятото са ок но зимата трагедия! За умерен софт офрроуд бива!Новата КМ2 също но за лятото!Зимата в дълбок сняг с МТ 117 и нула на манометъра върви та се къса но на отъпкан два пъти на 180 градуса!Повечето АТта зимата са по добре от МТ но....с поне два комплекта гуми става!лятото с МТта 33ки и зимата за асфалт зимни гуми жалко че няма голям избор от размери но са несравними на сняг с МТ и АТ....за гората поне 35ци мисля за 315 /75 /16 новите Купъри да пробвам !
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

Място
    София
    Публикации
    4,800
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на bushiDO Преглед на публикациите
    Че те марковите на третата зима са на пластмаса ти питаш за китайчетата... ма то човек когато много иска сам да се убеди нещо накрая успява де...
    Ясно е, че след 2-3 сезона и читавите гуми си тръгват.
    Идеята на поста беше ако някой ползва от тия дето са "оферта" да сподели, и ако има нЕкво наиграване да сподели Овреме, та да го спести на други колеги.

Иначе има доста интересни МТ модели на доста марки, и се надявам да стане интересна дискусия и всеки да намери това което е подходящо за него според нуждите му.

Място
    София
    Публикации
    3,438
    Точки (при гласуване)
    16

В смисъл че даже скромно-маркови като Дебица например вече четвърта година държат колата като в релси. Ама се сменят април месец. Другия комплект ще го погледна какъв е че е различен.
    Дебицата е по-близко до Goodyear, отколкото до китайките! Като почнат да пряват офроуд гуми, първи ще ги тествам!

Цитат Мнение на Alexfield Преглед на публикациите
    Ясене, тук става дума за хора, които искат да карат гумата целогодишно, да влизат в яката кал и да не шуми на асфалт със 120-140... Аз само успех може да пожелая на таквизи люде.

П.П. За мен карането на МТ гума зимата е базразсъдство, а на мокро е само опасно (с много повишено внимание).

По темата:
    Карал съм BFG MT, Kumho MT, Silverstone Extreme-117 MT, Superswamper TSL. Нито една от тях не препоръчвам за асфалт. Най-добре е Кумхото.
    Прав си!

Аз пък карам целогодишно стари бфг мт на ужаската. Нищо безразсъдно няма, върви си. Е, трябва да се съобразяваш.
    И ти си прав!

Цитат Мнение на Гробаря Преглед на публикациите
    Кой е най хубавия джип?Коя е най хубавата жена ?По добре дълъг и тънък или дебел и къс?...по темата карам съм с много от изброените гуми и нито една не е универсална! МТ 117 на скорости от 100 нагоре си е страшно!Старата шарка на Бф гудрич Мт както и Пирели скорпион лятото са ок но зимата трагедия! За умерен софт офрроуд бива!Новата КМ2 също но за лятото!Зимата в дълбок сняг с МТ 117 и нула на манометъра върви та се къса но на отъпкан два пъти на 180 градуса!Повечето АТта зимата са по добре от МТ но....с поне два комплекта гуми става!лятото с МТта 33ки и зимата за асфалт зимни гуми жалко че няма голям избор от размери но са несравними на сняг с МТ и АТ....за гората поне 35ци мисля за 315 /75 /16 новите Купъри да пробвам !
    И ти си прав - няма универсални гуми, но има компромисни гуми!

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    Ясно е, че след 2-3 сезона и читавите гуми си тръгват.
    Идеята на поста беше ако някой ползва от тия дето са "оферта" да сподели, и ако има нЕкво наиграване да сподели Овреме, та да го спести на други колеги.

Иначе има доста интересни МТ модели на доста марки, и се надявам да стане интересна дискусия и всеки да намери това което е подходящо за него според нуждите му.
    Е ако гума за 150 лева се държи като гума за 300 ДА СПОДЕЛЯ ВЕДНАГА

Място
    Дупница
    Публикации
    5,621
    Точки (при гласуване)
    19

Айде па да не е очевадна разликата.
    Your conscience is all you can take to your grave.

Място
    кв. Люлин, София
    Публикации
    216
    Точки (при гласуване)
    3

И да кажа какво провокира темата.

Преди няколко дни си ровех за гуми, и ето на какво попаднах:

Име:  _vyrn_4411MUD-RAGE-MT.png
Прегледи: 566
Размер:  229.2 Кб

Име:  181236273.nexen-roadian-mt-235-85-r16-120-116q.jpg
Прегледи: 567
Размер:  24.1 Кб

Gripmax-а, който е нещо като Toyo и Cooper, ми хвана окото, и като шарка, и като цена.
    Проблема е, че страдам от предразсъдъци към китайските гуми и не ми се кара с пластмасови такива след втората година.
    Обаче цената, съизмерима с другите аналози, е наполовина, а и има ламели отстрани.
    Разбира се, може да не съм прав, и да се окажат попадение като здравина и материал, но колегите които ползват АТ-тата на Gripmax не могат да дадат обективни впечатления за време, тъй като ги ползват от скоро.

Nexen-а също отдавна ми е направил впечатление, въпреки че АТ-то се одървя доказано, та едва ли МТ-то ще е много по-различно, но предполагам, че смесите може да са други.
    Тук се надявам на впечатления от колегите които го ползват.

Всички тези размисли са следствие на градският офройд който провеждам ежедневно по дупки, бордюри и други неасфалтирани терени, който като се комбинира са баш оф за скара-бира, се появява нуждата от МТ-та.

Притесненията са ми само в две посоки:
    1. Да не ми бучат много със 100-120, и
    2. Да не са много пластмасови зимЪска.
    Калния НЕКСЕН се държи прекрасно в сняг. Дори момчетата със Силвъстон Екстриим са учудени колко много може тази гума в снега.
    За кал не е от най-добрите.
    Николай Савов
    Опел Фронтера А КБ, 2.0
    +359885 07 00 92

Място
    София
    Публикации
    2,815
    Точки (при гласуване)
    17

ми хвана окото, и като шарка, и като цена.
    ...............
    Хванало ти е окото цената. Затова си ги загледал.
    Вижте регенератите на Малатеста. За 10 г. по-добра гума не съм видял. Минал съм вкл. и 2 смени Гудиер, но са ми много шумни. Другото решение е Бриджстоун Дюлър, аналог на АТ гума.
    Няма евтина и питателна храна!
    Land Rover Discovery 2.................ста tdi.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени
    От ivied във форум Сравнения между марки, избор и въпроси
    Отговори: 60
    Последно мнение: 19-05-12, 17:37
  2. Отговори: 15
    Последно мнение: 10-05-11, 23:03
  3. Клиренс на Нива - сравнения
    От Янко Желязков във форум ВАЗ
    Отговори: 28
    Последно мнение: 24-04-10, 11:53
  4. Избор на гуми, видове гуми
    От Венцислав Петров във форум Систематизирана информация и книги
    Отговори: 0
    Последно мнение: 10-03-09, 23:40
  5. PICK-UP - сравнения
    От Тедо /LJ73/ във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 82
    Последно мнение: 03-10-06, 08:51

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •