Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на 4х4

    Идва време за смяна на Витарата ми (дълга база, 1995-та година), която гние и ръждясва лошо, пък и вече ми омръзна и се чудя какво да взема. Нещата на които държа са: дълга база, постоянно 4х4 за да мога да карам спокойно през зимата, голям багажник, бензинов двигател, да не ръждясва. Нямам нужда от голям джип от рода на Pajero или Grand Cherokee - безсмислено е. Ще се ползва за ежедневна и семейна кола и често ще се кара и офроад - в гората. Бюджета ми е до 7000лв. Имах Honda Cr-V, която щеше да бъде почти идеална ако бяха прибрали кардана и гърнетата в тунел, а не да висят под купето.

    На първо време се сещам за Rav4 от първите. Ако няма ръжда, не е проблем, че са 20 и кусур годишни. Знам, че отзад са с независимо окачване и едни тънки щангички, но няма зорлем да се навирам по каманаци и т.н.

    Гледах и Subaru Forester, но са по-ниски, а и ръждясват.

    Някой сеща ли се за нещо друго, което ще ми върши работа?

  • #2
    От: Избор на 4х4

    Хюндай санта фе.Това 7к ако е само за колата ще ти излезе под тая цифра.Има автомат,4х4 постоянно,кожа моторите и дизелите и бензинките не са лоши.Вози комфортно, не ръждясва и ще намериш 2003-2004г. за под 7к.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на 4х4

      Мисля. че това си заслужава да се види.

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=216377
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        От: Избор на 4х4

        Гледах ги тези Хюндаи, но не ми харесват на външен вид. И ми се струват ниски. Но пак ще ги погледна.

        Забравих да добавя, че трябва да е с ръчни скорости. Другите ми две коли са автоматици и за нищо на света не бих си купил вече с ръчни скорости кола, която ще се кара само по асфалт, но джипа трябва да е ръчка, щото имам по-голям шанс да се оправя ако закъсам някъде в гората.

        Май Rav4 от първите е доста добър вариант. Голям клиренс (с изключение на частите по окачването), висок долен ръб на предната и задната броня. Ще мога да качвам бордюри както с Витарата. В крайна сметка може и Forester да взема, ако намеря някой без никакви ръжди. С един малък лифт мисля, че ще ме устрои като проходимост.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на 4х4

          Nissan X-trail 2.2di или Rav4
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #6
            Избор на 4х4

            Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
            .

            Забравих да добавя, че трябва да е с ръчни скорости. Другите ми две коли са автоматици и за нищо на света не бих си купил вече с ръчни скорости кола, която ще се кара само по асфалт, но джипа трябва да е ръчка, щото имам по-голям шанс да се оправя ако закъсам някъде в гората.

            .
            Един и същ джип/сув с един и същ мотор, тип задвижване, гуми, шофьор но ръчка и автомат - автомата стига на бързи предавки на места където ръчката катери на бавни. В твоя случай бавни няма така че автомата ще е по проходим.
            Обслужен автомат няма да те предаде в гората, докато ръчката може да скапе съединителя лесно.
            Ако ще теглиш ремарке пак автомата е за предпочитане.
            Недостатъка е по големия разход и че не можеш да лашкаш назад напред при затъване.

            Разгледай обявата за продажба на Рав4 автомат тук във фирума.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Избор на 4х4

              Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
              Гледах ги тези Хюндаи, но не ми харесват на външен вид. И ми се струват ниски. Но пак ще ги погледна.

              Забравих да добавя, че трябва да е с ръчни скорости. Другите ми две коли са автоматици и за нищо на света не бих си купил вече с ръчни скорости кола, която ще се кара само по асфалт, но джипа трябва да е ръчка, щото имам по-голям шанс да се оправя ако закъсам някъде в гората.

              Май Rav4 от първите е доста добър вариант. Голям клиренс (с изключение на частите по окачването), висок долен ръб на предната и задната броня. Ще мога да качвам бордюри както с Витарата. В крайна сметка може и Forester да взема, ако намеря някой без никакви ръжди. С един малък лифт мисля, че ще ме устрои като проходимост.
              Санта-фето е около 20-21см клирънс,а витарата или рав4 няма да е кой знае колко повече даже на някой места в интернет го дават по-малко от санта-фето,но така и не намерих добър сайт,където пише клирънсите,но така или иначе няма някаква голяма разлика в клирънса като пирмерно между фронтера,която е с 30см и гореизборените.Автоматика даже ще ти е по-удобен за офф - няма да караш на полусъединител и няма да ръчкаш постоянно скорости,а и при положение,че нямаш бавни и тия коли не са за тежък оффроад автоматика няма какво да ти пречи.Аз наскоро също търсих и си взех санта фе, но по принцип се чудех между фронтера и санта-фе,но в крайна сметка реших,че няма да използвам капацитета на фронтерата и няма смисъл.Гледах и црв-та,но бързо се отказах - за интериора и комфорта въобще не може да се сравянва със санта фе-то и цената им е много по-висока за 6000лв ще взеш санта фе 2003-2004г.,а црв-тата за тия пари,които гледах бяха 99г.Рав4 мисля е по-малка и по-лека от хюндая.Та най-добре иди обиколи и виж наживо колите качи се да покараш и така.За санта фе-то мога да ти кажа само,че е много просторно с голям багажник и се държи много стабилно на асвалт,интериора му е доста добре направен особенно ако е с кожа(а те повечето са с кожен салон) аз така и не видях такава със скъсани седалки,излющени копчета и подобни.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на 4х4

                Митсубиши Аутлендър първо поколение, фул-тайм и влиза в бюджета.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на 4х4

                  Тези Мицубишита ми харесват на външен вид. Сега се сетих и за Ford Maverick 2. Ще пообиколя, пък ще видим какво ще ми хареса. Отдавна съм хвърлил око на Forester модела около 2004-та година, но си е повдигнато комби и ще ми липсва по-високата позиция на седене от Витарата. Хубавото е, че имат и бавни скорости.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на 4х4

                    "Гледах ги тези Хюндаи, но не ми харесват на външен вид. И ми се струват ниски. Но пак ще ги погледна."
                    Погледни Киа Соренто.
                    Опел Фронтера Б КБ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на 4х4

                      Реших вече категорично - Rav4 дълга база ще е. Субару ръждясват, а на мен ми омръзна от ръждясващи коли. Тойотата ще има по-голям багажник и ще вози много по-добре от Витарата ми. Недостатъците са липса на бавни скорости и по-слабото окачване, но това ще го преживея.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на 4х4

                        Първоначално публикуван от sid6624 Преглед на мнение
                        ... Погледни Киа Соренто.
                        Погледни първо темата за ремонт на 2.5 CRDI. Ако ти допаднат цифрите там, тогава погледни Киа Соренто ...

                        Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
                        ... Субару ръждясват, а на мен ми омръзна от ръждясващи коли. ...
                        Не говори така. Обиждат се ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на 4х4

                          "...Погледни първо темата за ремонт на 2.5 CRDI. Ако ти допаднат цифрите там, тогава погледни Киа Соренто ..."
                          3 години карах Киа Соренто 2,5 CRDI и съм с отлични впечатления за този модел,но ако той те притеснява има и Киа Соренто с бензинов двигател.Друг е въпросът,че колегата вече се е спрял на Тойота.
                          Опел Фронтера Б КБ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на 4х4

                            Първоначално публикуван от sid6624 Преглед на мнение
                            ... има и Киа Соренто с бензинов двигател. ...
                            Там наистина е друго. Имам двама познати с такива, единия го кара от бая време, другия от по-скоро. Не са имали ядове досега.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на 4х4

                              Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                              Погледни първо темата за ремонт на 2.5 CRDI. Ако ти допаднат цифрите там, тогава погледни Киа Соренто ...

                              Какво те кара да мислиш, че при другите марки цифрите са по-различни?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X