Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

    А помните ли най-старите спирачки .... с лостова система се натиска направо върху протектора?

    Коментар


    • #62
      От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

      А помните ли велосипедите с дървени капли?

      Коментар


      • #63
        От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Е, то зависи и от "едното време".
        То и колелета нямаше, даже и извън нашите ширини.
        Ееее, Пенчо, ти изби рибата..
        С тоя изказ направо си живял преди откриването на колелото!!!

        Тук за някакви спирачки говорят - какви са тия спирачки, Пенчо ще каже - с лични наблюдения от 7 000 години назад..

        Коментар


        • #64
          От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

          На жената големия кораб беше / и още е де ма се чудя на кой да го подаря / с 3 скорости и контра,свикнала на контра и искам та искам.Сегашното е с Тектро дискови спирачки и 24 Шимано скорости,гледам не и липсва контрата,но пьк се радва на факта,че може да ни дьржи на скорост.

          Това директно предаване не знам за какво може да служи вече.То верно,че баба ми все сьс Шиманио е вьршала ма 3 поколения вече,21 век,това онова
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Ако караш колело малко по-сериозно от возене в парка, контрата няма нито едно предимство пред дисковата спирачка!
            С контрата можеш да спираш карайки без ръце

            А при тия фикснатите, гумата май бързо заминава (спиране без търкане ми се вижда трудничко)
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #66
              От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

              Едно време имаше едни колела Чопър, точно със същата система - контра и скорости в задната главина. Тя беше малко като мотоциклетна, а самото колело беше с различни гуми - отпред малка, отзад голяма и лостчето за скоростите беше на рамката.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #67
                От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Едно време имаше едни колела Чопър, точно със същата система - контра и скорости в задната главина. Тя беше малко като мотоциклетна, а самото колело беше с различни гуми - отпред малка, отзад голяма и лостчето за скоростите беше на рамката.[emoji2]
                Имаше ги ама само в Кореком...

                Коментар


                • #68
                  От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                  Не, не..
                  Чопъра беше с вградени в главината три скорости, но с обикновени челюстни спирачки, и без контра.

                  Имах колело, подобно на чопъра, но с предни амортисьори и предна барабанна спирачка. От средата назад беше еднакво с Чопър.
                  "Скоростната кутия" беше на Sturmey Archer, и беше абсолютно безотказна, при цялото ръчкане, докато накрая не ми откраднаха веригата, с която се превключваха скоростите. Някой чопърджия ще да е бил.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                    Аз колкото "чопъра" съм виждал всичките имаха проблем с скоростите не че са били много де най-много 3-4 броя купувани май от кореком.
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      ...Тук за някакви спирачки говорят - какви са тия спирачки, Пенчо ще каже - с лични наблюдения от 7 000 години назад..
                      Пенчо - не знам ( сигурно може и той), а спирачката , за която говори колегата EIvanov се монтираше на предното колело и е от времето на аватара му .
                      Аз поне ги помня ( макар и от по-късно време) . Мисля , че на "Мифа" бяха.

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      ...Все пак да се опитам да разбера - какво точно визираш с " велосипедите от преди 1989"?
                      Е па "Балкан" и "Украйна" . Ти не помниш ли ? Ако не , питай баща ти

                      ...и двете с "контра" .На Балкана контрата беше по- голем боклук и ( в зависимост от експлоатацията ) след 3-4 години почва да изпуска . Поне на моя и на още 3-4 приятелчета от махалата. И въпреки редовното гресиране.
                      Те нашите , ловешките така и не се научиха да правят "свободен венец", впрочем .

                      Върха на сладоледа при хлапетиите беше да се докопаме до стара "Мифа" , или "Диамант", ама ше избягаме от темата с тези спомени

                      Първоначално публикуван от DBRS;3156434...
                      С контрата можеш да спираш карайки без ръце ...
                      След едно такова "спиране" ( с контра и без ръце) и след среща със земната повърхност ( вследствие от горното действие) , още от 3-ти клас сериозно взех да се интересувам от Физика . В частност : инерционни сили , центробежни сили и ускорения и подобни .... еее и от указване на първа помощ при охлузване на колене и лакти и кръвотечение
                      Последно редактирано от Vlado_Ts; 18-05-17, 10:13.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Пенчо - не знам ( сигурно може и той), а спирачката , за която говори колегата EIvanov се монтираше на предното колело и е от времето на аватара му .
                        Аз поне ги помня ( макар и от по-късно време) . Мисля , че на "Мифа" бяха.
                        Аз съм ги виждал* само в такова изпълнение: http://www.mesicek.cz/main.php?lang=uk
                        Което си е съвсем в темата с фикси велосипедите

                        * Не по улиците, разбира се. Не съм на 200 години. Имаше една бройка в Драг на бул. България за някаква висока цена.
                        Последно редактирано от bokomo; 18-05-17, 11:01.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                          Аз пък съм ги експлоатирал на "Ласточка", но естествено в по-съвременен вид.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:velosiped_kregzhdute1-300x215.jpg
Прегледи:1
Размер:19.9 КБ
ID:5753329

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1097-900x593.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5753330
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                            Първия ми велосипед беше "Жабка", а втория "Лястовичка".
                            И двата бяха с такива предни спирачки - радиални, но и на двете задвижванията бяха с жило.

                            На цитираните Диамант, и Мифа, спирачките бяха с регулируеми тяги.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                              Ако на Балкан контрата не харесва на някой, да се качва на школник, тогава с удоволствие ще си спомня, каква хубава контра е имал на балкана.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • #75
                                От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                                Едва ли има даже замислено по- дървено от балкана. Тежко, зор се върти и каквото сетиш.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X