Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване на радиатори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възстановяване на радиатори

    Случи се така, че станах собственик на няколко алуминиеви радиатора, естествено в бял цвят и прахово боядисани. Т.е. били са с бял цвят. Сега са жълти. Интересува ме дали има някоя химия с която да ги " белосам" или наново боя?
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

  • #2
    От: Възстановяване на радиатори

    Сваляне на боята, и боядисване наново.
    Как се сваля-или с много ръчен труд-стъргане, чоплене, четкане, и много мамки, или с някаква химия или топлина, а най-добре на пясъкоструй с по-ситен абразив.
    После нова боя.

    Това, ако искаш да стане хубаво и качествено.
    Иначе може всякак.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Възстановяване на радиатори

      Уххх, това ясно. Ама все ми се ще да е@а дявола, та за това и темата.
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #4
        От: Възстановяване на радиатори

        Аз бих започнал с една водна проба, че един познат си монтира сълзящо капещи алуминиеви радиатори втора употреба.

        Коментар


        • #5
          От: Възстановяване на радиатори

          Пробата може и въздушна, но внимавай с налягането, че веднъж един каза БУМ!
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • #6
            От: Възстановяване на радиатори

            Аз бих добавил и оная подробност че са 30% по-ниско ефективни от ”ламаринени” при един и същ размер.

            Поръчай мотокс обезмаслител за двигатели 3:1 това не ги ли измие си за боя.

            Коментар


            • #7
              От: Възстановяване на радиатори

              Няма лесен начин за сваляне на прахова боя от алуминий. Ако няма някакъв слой мръсотия върху тях, най-разумно, според мен, е ново прахово върху старото. Тук наоколо цената е 10 лева на квадрат.

              Коментар


              • #8
                От: Възстановяване на радиатори

                Аз бях питал и са ми казвали, че няма проблем за прахово върху прахово, стига да е здрав стария слой, да не се лющи.

                Коментар


                • #9
                  От: Възстановяване на радиатори

                  Преди време работех с един от големите вносители на прахови бои.
                  Обясниха ми, че праховото се нанася електростатично и слдед това се изпича. Има разлики в температурите при различните бои. Има риск старата боя да се набръчка докато се пече новата.
                  Тогава приказката ни беше за освежаване на прахово боядисани алуминиеви джанти. Настояха да им ги занеса лъснати до метал.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Възстановяване на радиатори

                    Извинявам се, че ще използвам темата за малко по-страничен въпрос, но пак за такъв тип радиатори.

                    Имам прокапали 2 радиатора измежду ребрата. Виждам, че има някакви уплътнения там. От приятел знам, че се продавали такива, а пък самите радиатори се разглобявали с някакъв специален ключ, но не можа да ми обясни точно за какво става дума.

                    Накратко - да се занимавам ли да ги разглобявам и да сменям уплътненията, сложно ли е? Радиаторите изглеждат доста добре външно, просто системата е стояла дълго време празна и се е разсъхнала.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Възстановяване на радиатори

                      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                      Извинявам се, че ще използвам темата за малко по-страничен въпрос, но пак за такъв тип радиатори.

                      Имам прокапали 2 радиатора измежду ребрата. Виждам, че има някакви уплътнения там. От приятел знам, че се продавали такива, а пък самите радиатори се разглобявали с някакъв специален ключ, но не можа да ми обясни точно за какво става дума.

                      Накратко - да се занимавам ли да ги разглобявам и да сменям уплътненията, сложно ли е? Радиаторите изглеждат доста добре външно, просто системата е стояла дълго време празна и се е разсъхнала.
                      Нищо сложно, ако си намериш ключ. Обикновено са клингеритови уплътненията, има малък шанс да се раздуят и закиснат, особено ако се нагреят с топла вода в системата. Но е малко вевроятно, искат нови и стягане.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Възстановяване на радиатори

                        Такъв ключ се намира при някои търговци на алум. радиатори. Ако не успееш да намериш, мога да те упътя къде.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Възстановяване на радиатори

                          Не, няма как да се закисне, тя системата работи и е пълна от около година като течовете се появиха в течение на времето. Т.е. безвъзвратно са унищожени и трябва да се сменят.

                          Ясно, ще търся такъв ключ, ако не успея ще се възползвам от жокера, ALEX_Z

                          Коментар


                          • #14
                            От: Възстановяване на радиатори

                            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                            ... Ясно, ще търся такъв ключ, ...
                            Не е ли това?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Възстановяване на радиатори

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Не е ли това?
                              Точно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X