Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване на радиатори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Възстановяване на радиатори

    пробвай първо с най-обикновен бингосил крем и гъба за чинии ,моите станаха като нови...

    Коментар


    • #17
      От: Възстановяване на радиатори

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Не е ли това?
      Хаха, егати "специалния" ключ Нямах идея как изглежда, само са ми разказвали за него и затова попитах.

      Благодаря за насоката, това мисля, че и сам мога да си го направя

      Коментар


      • #18
        От: Възстановяване на радиатори

        За можене ше можеш,ама няма да е като посоченото...освен ако не намериш материал от началото на 90-те най-къснно.Сегашното рифелово желязо в Бг. се прави от Ст-3 и се обработва допълнително за да отговаря на изискванията за арматура.

        Коментар


        • #19
          От: Възстановяване на радиатори

          Е, малко пресилено се изказах, най-вероятно няма да седна да си го правя сам. Просто наистина очаквах да е нещо малко по-сложно, а не отвертка от арматура (или може би по-точно казано както ти го нарече - рифелово желязо) с ухо на края

          Коментар


          • #20
            От: Възстановяване на радиатори

            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
            ... Просто наистина очаквах да е нещо малко по-сложно, а не отвертка от арматура (или може би по-точно казано както ти го нарече - рифелово желязо) с ухо на края
            Ама кажи, че искаш по-сложно. Има и такива комплекти

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:key.jpg
Прегледи:1
Размер:32.4 КБ
ID:5753092

            Ключ не от арматурно желязо и с върток + още един. За 51 лв ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Възстановяване на радиатори

              За боядисването е достатъчно да се почистят , измият . Това за свалянето на боята , си е доста трудоемко , по добре май да се купуват нови . Аз съм боядисвал директно върху старата боя . Почистих ги с вода , и като изсъхнаха боя с пистолета . Като се нагреят ден , два има мирис на боя , докато се обгорят и боята изъхне .
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17.jpg
Прегледи:2
Размер:603.3 КБ
ID:5753093

              Коментар


              • #22
                От: Възстановяване на радиатори

                И сухия лед сваля боя без да наранява повърхността на метала , но не знам колко ще струва .

                Коментар


                • #23
                  От: Възстановяване на радиатори

                  Работил съм във фабрика за алуминиеви радиатори, и там ключа представляваше просто две тръби, заварени на "Т". Късата чертичка е ръкохватката, а на края на дългата бяха заварили парче ресьор.
                  Ресьор за да е износоустойчиво. За домашни нужди може и някаква по-дебела шина, 8-10 мм.
                  Но този ключ се използваше за развиване на нипелите когато се открие теч, или за някакви други нужди.
                  Иначе сглобяването ребро по ребро ставаше на машина, с хидромотори и ограничители на стягането чрез налягането на маслото.

                  И уплътненията бяха гумени О пръстени.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Възстановяване на радиатори

                    Той ключа не е голямата сложнотия, важна е дължината на рамото, с което бъркаш вътре за развиване на нипела. Преди време на приятел му правих радиатор, като събрах двата му стари, че строителя пак беше спастрил от материали и не се топлеше апартамента. В другата стая сложихме нов с нужните размери, и нещата се промениха доста .
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Възстановяване на радиатори

                      Преди много години си направихме ключ за чугунениите радиатори. Там е по-голям отвора на нипелите. Застъргахме едно парче желязо и с ъглошлайфа прорязахме два канала, така че да влиза нипела. Заварих го на яко желязо за върток и без проблеми се развива през 10 ребра. И аз имам един радиатор, който започна да омокря, но не капе. Избила е ръжда от уплътнението. Като е топъл радиатора затяга. Трябва да източа системата и да го сменя уплътнението. Гарнитурата ми е между 4 и 5-то ребро.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Възстановяване на радиатори

                        Затова си слагайте стоманени и няма капане от гарнитури, като се пробие - нов, и без това ще е над 20 годишен вече. Пък и са по-евтини, поне бяха, докато се занимавах с този бранш.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X