Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ колеги - Джип Командер 3.0 crd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ колеги - Джип Командер 3.0 crd

    Купих наскоро Джип Командер 3.0 crd 2007 г.
    Имам два проблема който ще трябва да разреша...... Първият е свързан с светването на лампичката със светкавица. Прави го при каране в града ,като след загасяне на двигателя и последвало запалване спира да свети, и така до следващия път. След светване колата влиза в авариен режим. Трябва да добавя ,че при извънградско с по висока скорост не свети . От изчетеното по форумите ,стигнах до извода ,че това е често срещан проблем при този двигател . Свързан с попадането на масло от турбото върху стъпковото моторче на дроселовата клапа, поради лошо уплътнение . Надявам се след смяната му проблема да изчезне.
    Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели.
    Другия проблем е придърпване при по рязко натискане на педала на газта. Някой колеги му казват ритане ,удряне и т. нт.И едно триене като от износени накладки което после изчезва. Мотора работи спокойно и равномерно както в движение така и на място . На празен ход дори при 3000/3500 об . проблема го няма. Колата не пуши въобще ,пали и работи като часовник ,което отхвърля причината да е от дюзи или кабели .....разсъждавам . При плавно подаване на газ не се усеща или почти го няма. Освен това го прави между втора и трета съм забелязал. Но е дразнещо да се влачиш по светофарите . По всяка вероятност е пакети или хидро-трансформатора на скоростната кутия . Но нека колеги който са запознати да ми дадат насоки . Може ли това придърпване да се дължи на вътрешни карета или проблем с електрониката или да е свързано с дросела , Един път само компа записа грешка ....P0404 и светна чека. Но това е предполагам от проблема с стъпковото моторче . Само да кажа ,че съм сменил въздушен и горивен филтър. Сзщо така морчето за управление на турбото и AGR вентила. Маслото в скоростната кутия е сменено частично и нивото е в норми . Възможно ли е проблема да го създава сензора на коляновия вал.....В момента съм в чужбина ...когато се прибера ще направя диагностика на скоростите...Нека и някой ми препоръча добър майстор в Пловдив. Благодаря на всички който ще споделят мнение и лека и безаварийна .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bwIpI9Q.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:6132539

  • #2
    От: Малко помощ колеги

    Той майстора си е от Пловдив. ма с един акъл ...
    Колегите ще кажат.

    0898620306 Стоян - Пловдив - ремонт ск. кутии.

    Това извадих от профила му.
    Не го познавам лично. но отзивите са отлични.
    Последно редактирано от mitkochanev; 14-05-17, 19:41.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ колеги

      Провери си серво мотора който се намира под стрелката която си поставил , омасляването е от повреденото червено уплътнение на всмукателният колектор . Теча на масло от турбото върху серво мотора на клапите го поврежда !

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ колеги

        Благодаря колега ще му се обадя.

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ колеги

          И аз това мислех да направя колега ,ще го сваля тези дни . Но дори и да го сменя с ново след 20.000 или 30.000 км. проблемът пак ще е налице . Ще трябва да се мисли за решение .

          Коментар


          • #6
            От: Малко помощ колеги - Джип Командер 3.0 crd

            Освен уплътнението​ смени и отдушника на картерните газове !
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Малко помощ колеги - Джип Командер 3.0 crd

              А сега като погледнах снимката на компа (по-голям екран) виждам една сянка на статора на турбокомпресора , провери и за луфт в ротора !!!
              Еди Рангелов : 0885 088 444
              Няма незаменими има незабравими хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: Малко помощ колеги - Джип Командер 3.0 crd

                Тя снимката не е на неговият двигател. Преди време аз съм я слагал стрелката на тази снимка, като имах 300C-то на Крайслер, не е и моят двигател, де, някъде от нета я бях взел. И тема бях пускал нейде по форумите, как хората слагат маслоуловител за да решат проблема, но вече съм затрил линковете.
                П.П. Намерих ги материалите:
                От немския LX форум
                FFDB0d01.pdf
                Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                Коментар


                • #9
                  От: Малко помощ колеги - Джип Командер 3.0 crd

                  Точно така колега . Снимката не съм я правил аз но двигателя е същия и точно показва къде е проблема . Не знам какво точно те притеснява . Или искаш авторски права , но както разбирам и ти си я дръпнал от някъде . Благодаря на Еди за съветите и ще проверя тези неща и на моя двигател .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко помощ колеги - Джип Командер 3.0 crd

                    Нищо не ме притеснява, защо реши така?! Опитах се да ти бъда полезен... А най-вече и защото Еди, направи диагностика по нея за луфт в ротора.
                    Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                    Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                    Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко помощ колеги - Джип Командер 3.0 crd

                      Извинявам се тогава .....не съм те разбрал точно колега. Важното е ,че проблема е открит и ще се предприемат мерки за отстраняването му. Благодаря на колегите който коментираха. Никой не сподели нищо за това ритане ....най вероятно от скоростите ............... Може ли някой да каже ...., възможно ли е да е от сензор на коляновия вал или нещо друго .На предишния ми автомобил имах проблеми с този сензор но симптомите бяха , че двигателя гаснеше на скорост и след няколко минути отново палеше ....Предстой ми пътуване до България ,където скоростната кутия ще бъде ремонтирана , но ако някой има идея ,че може и да е от друго ще се радвам да я сподели за да погледна преди да тръгна. Благодаря и лек и безавариен път на всички.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X