Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Паджеро от различно естество

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за Паджеро от различно естество

    Здравейте, колеги!

    Имам няколко въпроса от различно естество и те са:

    1. Преди време ходих на автомивка да ми мият двигателя, защото исках да разбера откъде тече масло. Както всички знаете, използва се обезмаслител. Но след автомивката видях бели петна по калниците. Там, където е оригиналната боя, петната ги махнах с паста. Но там, където е пребоядисван и боята е черен мат (двукомпонентна, ако не се лъжа), петната си стоят. Имате ли представа как могат да се заличат тези петна? Ако не открия решение, в краен вариант облепям джипа с тиксо и го напръсквам отново с черна боя и не се занимавам повече, но си е играчка това облепяне с тиксото. Прилагам снимка 1.

    2. От доста време (може би над година) чувам нещо като цъкащо реле в долния десен ъгъл, под таблото, в краката на пасажера. Онзи ден откачихме една букса и спря да цъка. Това, което ми е питането, е дали някой има представа какво е въпросното нещо? За допълнение мога да кажа, че джипът е бил с бензинов двигател, та си мисля, че може да е някакъв останал компютър. Нямам представа. Прилагам снимки 2 и 3.

    3. Преди време бях писал за проблема си с оборотомера, та сега отново ще напиша за него. Този път забелязвам, че оборотомерът си работи до около 2000 оборота. След което стремглаво слиза към 0. Когато оборотите паднат под 2000, стрелката се изкачва нагоре и си показва правилните стойности. Разбрах, че сигнал се взимал от динамото. Дали е възможно проблемът да е в него (динамото) или да търся някоя студена спойка (предполагам така се нарича) по таблото?

    Прилагам снимките:

    Снимка 1:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:147.6 КБ
ID:6132517

    Снимка 2:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:233.5 КБ
ID:6132518

    Снимка 3:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:220.5 КБ
ID:6132519

    Благодаря и поздрави!

  • #2
    От: Няколко въпроса за Паджеро от различно естество

    Това, дето си го откачил, е блока за управление на подгревните свещи. Вътре има платка с реле, което управлява голямото реле отпред при мотора. Не питай защо е направено толкова сложно при толкова прост мотор
    Та, като си го откачил, ще видиш зор с паленето в студено време... а може и вече да си имал - на мойто 2.5 навремето това се беше опекло и понеже е трудно да се намери, си бях направил ръчно управление с бутон.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса за Паджеро от различно естество

      Абсолютно верно! Това е измишльотината, дето управлява подгряването.
      Елиминира се с едно бутонче, което управлява намотката на релето, което комутира подгряващите свещи.

      Познанията ми са от опит, уви. Тая измишльотина я елиминирах, и оттогава до ден днешен ТНТМ-то си работи отлично!

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса за Паджеро от различно естество

        Още когато го купувах имах проблем с подгревните свещи. Казаха ми, че релето било изгоряло и го направиха с бутон, т.е. ръчно подгряване. Вече 7 години така подгрявам. Сега поне това реле не цъка. Откакто съм го откачил не съм пробвал да го паля, но когато го запаля, ще се разбере, дали ще си остане откачено или ще го закача отново.

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса за Паджеро от различно естество

          В кутийката от снимката няма какво да цъка - има един многокраков чип, и малко съпротивления и кондензатори.

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса за Паджеро от различно естество

            Откачих буксата и спря да цъка. Доволен съм от този факт, дано да остана доволен и ако успея да стартирам двигателя по стандартния начин.

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса за Паджеро от различно естество

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              В кутийката от снимката няма какво да цъка - има един многокраков чип, и малко съпротивления и кондензатори.
              Даже две релета има да цъкат вътре:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc03128b8srs.jpg
Прегледи:1
Размер:420.5 КБ
ID:5752907
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса за Паджеро от различно естество

                Това е!!!!

                Аз доста отдавна го бях ровил, и не помня, ама точно това е гадината.

                Съгласен съм безусловно - грешката е моя.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X