Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От спортна машина на проходим джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: От спортна машина на проходим джип?

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Така както го описваш е оферта,която не се изпуска.По-добре идеално Д2 отколкото някой гроб Д3.И то на половин цена. 136 коня наистина не са впечатляващи,но пък Д2 е близо 50% по-леко от Д3.От дизелово Диско 3 също не очаквай някаква динамика.190 коня на близо 3 тона...
    Точно това и аз си мисля "По-добре идеално Д2 отколкото някой гроб Д3" Когато е познат, който познавам е и знам че колата е в добро състояние е по разумно от колкото Д3, който може да има изненади!
    Попаднах и на друго диско 2 отново края на 2003 фейслифт. Приятел на мой колега. Джипа пак е супер запазен и в добро състояние. Човека, който го кара в момента, никога не го е изкарвал на черно. Но е със въздушни възглавници. Възглавниците на Д2 същите ли са като на Д3 (Модел/цена) и ако са кекави, колко би излязло да ги сменя или изцяло заменя с пружини?
    Това Д2 ми го дават на по-ниска цена и затова се интересувам.
    Ако се спра на Д2, ще мога да си запазя BMWто понеже няма да имам нужда от дофинансиране за покупка на джип. А в интерес на истината ми е мъчно когато си помисля че може да се наложи да я продам. Вложил съм в нея доста емоции и труд. В един момент като се замисля, все едно да си продам кучето ...

    Коментар


    • #47
      От: От спортна машина на проходим джип?

      Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
      Ако се спра на Д2, ще мога да си запазя BMWто понеже няма да имам нужда от дофинансиране за покупка на джип. А в интерес на истината ми е мъчно когато си помисля че може да се наложи да я продам. Вложил съм в нея доста емоции и труд. В един момент като се замисля, все едно да си продам кучето ...
      За какво са ти две коли, ако няма кой да ги кара? Смисъл има само ако Диското е прежалено и ще се кара до смърт. БМВ съм имал, хубави коли са, но задника ти е много близко до земята и ми беше жал да го мъча.

      Коментар


      • #48
        От: От спортна машина на проходим джип?

        Никой не може да каже дали ще ти хареса джипката. Единият вариянт е да се качиш и да не слезнеш повече от нея. Вторият е да те влече към БМВ-то, а джипката да се окаже, че не е това, което си очаквал. То си е до човек. Тук във форума Влади verter слезна от много наточено и запазено А6 3,0 ТДИ и се качи но Jeep, послена втори и т.н. Просто му хареса филма, въпреки че нито е механик, нито е хардаджия. Пасна му идеално на другото хоби.

        Аз самия преди 4 години си купих една джипка, от младеж който беше ходил доста по разходки, но с времето му беше писнало и ми продаде джипката, за да си прави БМВ-то за дрифт.

        Ако не те товари финансово, според мен си вземи Д2, да видиш как е, без да бързаш да продаваш БМВ-то. След година, ще знаеш кое от двете те влече повече.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #49
          От: От спортна машина на проходим джип?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          ... и имай предвид, че джип, ако се ползва като такъв, последното което е, е да е лъскав. След първото влизане в гората и сам ще го разбереш.
          Да! за това сега си мисля за Д2 именно поради тази причина! А и като поддръжка май е по-евтино.
          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          ...според мен си вземи Д2, да видиш как е, без да бързаш да продаваш БМВ-то. След година, ще знаеш кое от двете те влече повече.
          bullet_pk, Да! Така мисля да направя. Мисля че на този етап това би било най разумното.
          Ако ми хареса повече джипа, след време бих се насочил към модел който ще ми бъде основен автомобил. Ако не - BMW F31
          Но не мисля че няма да ми хареса. В тези коли освен проходимост, виждам и практичност! Трябва ми джип за да ида някъде с приятели в гората на палатки, хапване пийване Пък ако се наложи да мога и да спя в джипа и да ми е удобно. Това, което търся в джипа е след като паднат втория ред седалки да се изравнят с багажника, както е при ЛР, предполагам и при още много други марки е така!

          Коментар


          • #50
            От: От спортна машина на проходим джип?

            Здравейте, отново!
            Реших се вече и пуснах BMW-то за продажба. Спрях се на Range Rover Sport HSE 2007. Остава да реша само кой двигател да избера V6 190/кс или V8 272/кс дизел.
            Какво ви е наблюдението над тези два двигателя? Харесал съм екземпляри и от двата типа.
            Кой от двата е по надежден и до колко км им е живота? Интересувам се как стоят и нещата с разхода на гориво.
            Първоначално гледах само 190/кс, но в ауто дата разликата между тях е 1 литър разход. Но ме интересува мнение от хора, които ги карат, а не толкова спецификации по сайтове.
            След малко ще ида до околовръстното да погледна още еди, а след седмица - две ще отскоча и до Пловдив.
            Поздрави и успешен ден

            Коментар


            • #51
              От: От спортна машина на проходим джип?

              За това което искаш, не е ли по-добре Диско 3, щото отдолу е същото, но отгоре е по-функционално ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #52
                От: От спортна машина на проходим джип?

                Не съм карал 8-мака , но 6-цилиндровия идва малко муден.Особено,след като слизаш от спортна кола,ще ти се стори камион (то не че не е ) . Аз бих взел по-запазения.Или ако непременно искам 8 цилиндров,ще търся и сравнявам само такива.За ресурса-не знам. Повечето разбирачи ги определят като много ненадежни,пък хората които търсят да си купят се оплакват ,че всико на пазара е убито от каране,над 300-400 к...
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #53
                  От: От спортна машина на проходим джип?

                  Преди малко бях в една автокъща и търсех именно РР спорт. Имаше един 190 кс. Собственика на къщата ми го хвали че бил супер дупер здрав. Човека беше много учтив и приказлив. Като интериор също ми хареса, но когато се дръпна, неговоя служител си поговори с мен и каза че РР има проблем с някакви датчици за температура, за което не ми е споменато (умишлено). Отстраняването на повредата била доста скъпа. Джипа бил на приятел на шефа му. Каза ми да внимавам с РР понеже много трудно се намирали читави бройки и имали много "подводни камъни".
                  Препоръча ми едно паджеро 2008. Като лукс отговаряше на РР. Беше наистина много красиво, но реално никога не съм се интересувал от тази марка и модел и ме хванаха неподготвен. Не знаех какво да ги попитам.

                  Коментар


                  • #54
                    От: От спортна машина на проходим джип?

                    Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
                    Преди малко бях в една автокъща и търсех именно РР спорт. Имаше един 190 кс. Собственика на къщата ми го хвали че бил супер дупер здрав. Човека беше много учтив и приказлив. Като интериор също ми хареса, но когато се дръпна, неговоя служител си поговори с мен и каза че РР има проблем с някакви датчици за температура, за което не ми е споменато (умишлено). Отстраняването на повредата била доста скъпа. Джипа бил на приятел на шефа му. Каза ми да внимавам с РР понеже много трудно се намирали читави бройки и имали много "подводни камъни".
                    Препоръча ми едно паджеро 2008. Като лукс отговаряше на РР. Беше наистина много красиво, но реално никога не съм се интересувал от тази марка и модел и ме хванаха неподготвен. Не знаех какво да ги попитам.
                    Коя е авто къщата? Нещо ми звучи на "добрия и лошия" .И паджерото е на най -добрия приятел на служителя?
                    Какви са им цените?

                    Коментар


                    • #55
                      От: От спортна машина на проходим джип?

                      Ако си купуваш РР задължително се огледай за втори автомобил. Престоите в сервиза освен скъпи са и продължителни. Мой познат за година и половина не можа да навие километри за смяна на масло. Влезе минум 40к и много се зарадва като го продаде за 20к. Беше с големия мотор...

                      Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #56
                        От: От спортна машина на проходим джип?

                        Важното е завера някаква да има. После на клиента са му пробутали боклука, а той доволен, че е "прецакал" лошият собственик...
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #57
                          От: От спортна машина на проходим джип?

                          Случката се разиграва в автокъща, питам джамбаза съгласен ли е за бартер. Аз давам РР с 2,7 мотора и доплащам за по-нова кола. Ония като чу кой е мотора само промърмори " това е лоша кола" и до там.

                          Коментар


                          • #58
                            От: От спортна машина на проходим джип?

                            Това че некойси има автокъща те го прави специалиЗ по този въпрос. Толкова му разбира кратуната. 2.7 си е приличен мотор и с подходяща поддръжка е .. както Марто е писал по-горе. И наистина 2.7 може и да е муден в сравнение със спортна кола, но това не му пречи да върви със 190 и да иска още - само дето помпата е направена да прекъсва над тази скорост.

                            Коментар


                            • #59
                              От: От спортна машина на проходим джип?

                              Вчера си купих land rover discovery 2 2.5 tdi facelift. Дипката е много запазена и от вътре и от вън. Никога не се е и пушело в нея. Човека от който я взех е спортист и беемведжия
                              Всичко по нея е сменено. Трябва само ниви гуми да и купя, че в момента е с 10 годишни алтеренки.
                              Единствения проблем, който има е че не и работи клаксона, от копчетата на волана. Иначе самата бибитка (или там както се казва ... ) работи, понеже когато и включа алармата, алармата и е със клаксона.
                              Взех я автоматик. В тази връзка искам да ви питам нещо. Точно до лоста за има един бутон, на който пише MODE. когато го натисна, на таблото се появява зелена иконка като снежинка или зъбно колело и вътре изписана буквата S.
                              За какво е това копче?
                              В момента нямам време да снимам да ви я покажа, но скоро обещавам че ще го направя
                              Иначе вчера, няма и час от както я купих, спирам на един светофар и един чичко ми чука на прозореца и ме помоли да го дръпна до следващия светофар че колата ми има теглич. Човека ми я продаде с чисто нов не използван теглич с някакви контакти отзад.
                              Снимах хората за спомен, понеже егати съвпадението. Тъкмо я купих и вече трябваше да дърпам закъсали . В част от снимката се вижда и малко от задницата за джипката. Иначе BMWто го запазих

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0001.JPG
Прегледи:1
Размер:629.4 КБ
ID:5760351

                              Коментар


                              • #60
                                От: От спортна машина на проходим джип?

                                Браво! Звучиш щастлив, което е много добре. Хубави километри с хубави кадри и много емоции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X