Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От спортна машина на проходим джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От спортна машина на проходим джип?

    Здравейте! Обмислям скоро време покупката на проходима машина, в която да може двама души да спят, след като паднат седалките.
    Бюджета ми около 20 000 лева. Предпочитам дизел и автоматична скоростна кутия.
    В момента имам BMW Е91 + M Sport пакет. Много наточено, нагласено, спортно и красиво BMW, но за съжаление мога да го карам само на асфалт. Дори дупките по пътищата и легналите полицаи са проблем за мен с тази кола.
    Занимавам се с фотография и често ходя до места неблагоприятни за моята кола и затова си търся проходим джип. Свикнах с лукса на BMW и държа джипа, който ще си взема, поне да има навигация.
    За сега съм се спрял на Discovery 3 и бих искал някакви мнения относно поддръжката на този джип. Знам че има много изписано тук във форума за Discovery 3, но темите са от преди години, а мен ме вълнува днес 2017 година какви са цените за поддръжка на автомобила. Прочетох една тема че обслужването (масла, филтри, ремъци, ролки) му е около 2000 лева + още толкова за гуми, но това е мнение от преди 10 години. Интересува ме мнение от хора, които в момента карат този джип. Нямам познати с този джип. Около мен са хора, каращи AUDI и BMW. В момента, в който споменах че искам да си купя Discovery 3 и да продам BMW-то, само където не ме разпнаха на кръст. Отнесох доста мрънкане и ненужни убеждение че Land Rover са пълни боклуци!
    Като цяло ме изкараха пълен малумник...
    Това са мнения от хора, които никога, дори не са и сядали в Discovery 3.
    Но наистина прочетох не малко негативни мнения относно Discovery 3, от гледна точка на това че са много трошливи и много скъпи за ремонт.
    но и много мнения че наистина са здрави машини, което ме обърква.
    Другото, което ме интересува е от къде да си купя Discovery 3. От Човек или от къща?
    Както и до колко са издръжливи двигателите на тези коли. Гледам обява на двигатели на по 300 000km, което ми звучи страшно много.
    В темата пиша за Discovery 3, но може и да ми препоръчате и нещо друго. Гледах също и Range Rover Sport 2007, но той е вече огромен а и Discovery 3 ми се струва малко по практичен и удобен за спане в него.
    Това, което не ми хареса на Discovery 3 в сравнение с моето BMW е разхода и ускорението.
    С 4 човека + багаж извън градско със 160km/h разхода ми е 5,5-6/100
    От 0 до 100 вдигам за около 5 секунди. При Discovery и Range Rover Sport всички тези параметри за двойно по зле, но бих го преглътнал за по голямата практичност.
    Другото което моята кола е доста поддържана. Скоро смених всички филтри и масла. На двигареля сложих масло Бардал с добавка за маслото - сумолюб, преди няма и месец, както и чисто нови летни гуми с дот април месец. Сменил съм цялата предна ходова част с нова и оригинални части януари месец. Това което ме притеснява че най вероятно всичко това ще трябва да го направя отново след покупката на джипа, което би било финансова загуба за мен.
    Ще се радвам на актуални мнения за Discovery 3, както и други джипове.
    Благодаря. Поздрави и хубав ден.

  • #2
    От: От спортна машина на проходим джип?

    Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
    Гледам обява на двигатели на по 300 000km, което ми звучи страшно много.
    Малко спам, ама защо си мислиш, че тия по автоморгите(пардон, Къщите) са на заветните 120 хиляди. Досега винаги съм купувал от човек, само джипа ми е "нов внос". Еми имаше си разни дребни тарикатлъци и маскировки, но като цяло е добре. Но да вярваш на един километраж, гледай общо състояние и някой запознат с модела да го види.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: От спортна машина на проходим джип?

      Дискавъри 3 и проходим джип в този Форум са 2 несъвместими понятия.На теб ти трябва Паркетник с място за спане и необходимия лукс за сравнително къси дестинации,като на тези условия отговаря и СУВ-а на който си се спрял и още 10-тина други...но,няма 2-3 тонен джип който да вдига 100 за 5 секунди и да харчи 5-6/100...физически не е възможно.
      Конструктивно този тип автомобили са 2 вида ,спрямо разположението на двигателя.И като чели тези с напречен имат сравнително по-малък разход...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: От спортна машина на проходим джип?

        Слушай Нинджата!
        Тъкмо мислех да ти кажа да му се обадиш, пък той се е появил.

        Коментар


        • #5
          От: От спортна машина на проходим джип?

          Разхода и ускорението ще ги преживя. И на мен ми е ясно че тази маса няма как да е икономична и бърза.
          ninja_1, бях останал с впечатлението че Дискавъри 3 е доста проходим и минава от всякъде. Поне такава слава му се носи.
          Както казах отворен съм и за други марки и модели.
          Дискавъри 3 много ми допада като екстериор и интериор. Бях в една две авто къщи в София за да го разгледам и наистина много ми хареса. Но съм гледал само Дискавъри 3, нищо друго!

          Коментар


          • #6
            От: От спортна машина на проходим джип?

            Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
            .....
            Като цяло ме изкараха пълен малумник
            .....

            Рейндж Ровер генерация 3 е твоя автомобил. Без "Спорт" и "Диско".
            В тия години БМВ бяха собственик на марката и джипа е повече немски отколкото английски.

            Коментар


            • #7
              От: От спортна машина на проходим джип?

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Дискавъри 3 и проходим джип в този Форум са 2 несъвместими понятия...............
              За сравнение и проходимост да кажа на 60-годишнината на ЛР над Копривщица с нас беше едно Д3 /тестово на фото мое/, което ни скри шапката на всички генерации 1,1',2- подготвени и шосейни. Караше го едно миньонче Симона / не се виждаше над волана/, но барабар с електрониката се справи блестящо. Скри шайбата, дори и на Злати, председателя на ЛР Ентусиаст.
              Андро, Спорта и Диско3 са на една и съща база.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #8
                От: От спортна машина на проходим джип?

                Какви са най-честите проблеми при Discovery 3 и на каква цена им е решението?
                Четох една статия че имали проблем с датчици на въздушните възглавници. Когато тези датчици се развят колата влизала в авариен режим и препоръчителната скорост била 50km/h. Това означава ли че при един такъв проблем, джипа няма да вдигне повече от 50km/h
                Четох и за проблем с
                въздушните възглавници. Колко често се проявява този проблем и колко струват въпросните възглавници. В интернет намирам части за този джип, но не са упоменати цени. Пише "цена при запитване"
                Не мога да разбера чисто ценово колко излиза да се поддържа този джип така че да си го съпоставя с БМВ-то.
                Интересувам се от гледна точка на това за да не продам едно добре поддържано и здраво BMW и да взема джип от който ще се побъркам от ремонти.

                Коментар


                • #9
                  От: От спортна машина на проходим джип?

                  Това диско 3 гледах в тубата преди време в едни калищаци ама кал ти казвам до ушите и Ровъра вървеше като танк напук на теглото си, но беше с хубави гуми.
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • #10
                    От: От спортна машина на проходим джип?

                    Диско 3 се сравнява с Тойота ЛК 120 и Митсубиши Пахеро 3.
                    И двата модела имат доста по малко екстри от Диското и съответно са доста по надеждни от него
                    Според болшинството от колеги тук във форума намиране на читав екземпляр Диско 3 е мисия невъзможна.
                    Традиционно Марката Ланд Ровър не се слави с надеждност и съответно модела отговаря напълно на това.
                    С 2 думи купиш ли Ланд Ровър било той Диско 3 или Рейндж 3 - разходите ще са доста големи но за сметка на това постоянни.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: От спортна машина на проходим джип?

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      ... Караше го едно миньонче Симона / не се виждаше над волана/, но барабар с електрониката се справи блестящо...
                      Цецо, "електрониката" е един АБС, който бие спирачки на колелата. И връща газта .....
                      И се кръстиш да не даде фира датчик на АБС щото оставаш на едно колело, или съвсем без колела/кола, както направи един твой познат.
                      Относно Рейнджа мисля, че не е по чуплив от конкурентите Х5, МЛ и Туарег. За сметка на това е много луксозен и е по "джип" - вискомуфа в раздатката и блокаж на задния диф.

                      Коментар


                      • #12
                        От: От спортна машина на проходим джип?

                        Ясно. Занчи мисията е невъзможна с това diskovery 3.
                        По-добре наистина да не се занимавам с глупости и да си карам това, което имам, дори и само по асфалтов път.
                        Иначе рискувам да се набия с много пари.
                        За мое съжаление слуховете за това diskovery 3 се оказаха вярни.

                        Коментар


                        • #13
                          От: От спортна машина на проходим джип?

                          С 4 човека + багаж извън градско със 160km/h разхода ми е 5,5-6/100
                          От 0 до 100 вдигам за около 5 секунди.
                          И един мармот завива шоколада в станиол...

                          Точно Туарег първо поколение си е бая джип, има ги с блокажи на централния диф и на задния, истински блокажи, не eLSD-та като на Роувърите, Туарега също може да се вдига до 30см просвет с въздушното окачване. Бензиновите 3.2 и 4.2 са и много здрави, а втория е и много вървящ. 3.0тди също не е лош ако не е на 500 000км.

                          Коментар


                          • #14
                            От: От спортна машина на проходим джип?

                            Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
                            ... BMW Е91 + M Sport пакет. Много наточено, нагласено, спортно и красиво BMW, ...
                            ... че искам да си купя Discovery 3 и да продам BMW-то, ...
                            ... С 4 човека + багаж извън градско със 160km/h разхода ми е 5,5-6/100. ... От 0 до 100 вдигам за около 5 секунди. ...
                            Другото което моята кола е доста поддържана. Скоро смених всички филтри и масла. На двигареля сложих масло Бардал с добавка за маслото - сумолюб, преди няма и месец, както и чисто нови летни гуми с дот април месец. Сменил съм цялата предна ходова част с нова и оригинални части януари месец. Това което ме притеснява че най вероятно всичко това ще трябва да го направя отново след покупката на джипа, което би било финансова загуба за мен. ...
                            Във форум "Продавам 4х4 автомобили" има раздел БМВ. Тая част от мнението май е за там.

                            Та по тая тема сега ... разгледай в YouTube има клипчета с ремонти на въпросната машина и в доста от тях е намесено отделяне на купето от шасито. В тая тема писана наскоро, се споменава цена за процедурата от около 1500 лв. И после цената за труда на останалия ремонт ...

                            andro160 правилно те насочи към Рейндж Ровър 3-то поколение.

                            Колкото до комбинацията от бързо ускорение и вървене, нисък разход, висока проходимост, добре не си добавил и "страхотно пътно поведение", и нисък разход - това за джипка е неосъществимо. Поне според мен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От спортна машина на проходим джип?

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              .... вискомуфа в раздаткатa ....
                              Грешка съм допуснал, сега погледнах раздатката - Торсен диференциал с повишено триене.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X