Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От спортна машина на проходим джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: От спортна машина на проходим джип?

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    (ще си купиш,хващам се на бас)
    На там отиват нещата

    А някакъв съвет от коя година да търся. Разбрах че моделите от първите години, имали повече проблеми, главно с електрониката. Трябвало да се изолират някакви кабели , които при намокряне давали на късо и светвало цялото табло и се появявали куп грешки. Вярно ли е това за годините? Имали и разлика в ремонтите. Тоест от дадени години можели да се поправят софтуерно, което не разбрах какво значи.
    Интересува ме също от къде да купувам. От къща или от човек?


    Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
    Взимаш едни AT за лятото, а за зимата взимаш зимни, за да не спреш в предната кола. Иначе за вървене вървят и зимата, ама не спират!

    ...Харесваш някой джип, който е потенциално скъп за ремонтиране, оглеждаш го внимателно, взимаш го и се надяваш скъпите проблеми да не те застигнат...

    ...според мен има и други джипове и други марки, но това ще си го запазя за мен.
    Значи преди покупка задължително ще искам да се прегледа джипа в Мото Фое или някой друг сервиз за скрити проблени, за да си преценя до колко си струва или дали си струва изобщо.
    Въпреки че в една авто къща, момчето се оплака че от Мото Гое нямат продадена кола ...
    По никакъв повод не бих се доверил да купя джип само по това че ми харесва цвета му! Нямам познати около мен, каращи Д3 и ще е разправия и обикаляне докато намеря читав екземпляр.

    noname12, ако имаш някакви предложения за други марки, с удоволствие и интерес бих чул мнението ти. Отворен съм и за други марки/модели, но просто Д3 най-ми хареса как изглежда като интериор и екстериор

    Забравих да спомена че джипа че го карам сравнително рядко на черно. Черното ще е някоя поляна или път със остатъци от асфалт колкото да стигна до някоя поляна/вир с приятелите и да си направим купон с палатки в гората. По принцип моите приятели ходят там с леки коли на по 20 - 25 години и не ги интересува какво ще стане с колата, докато моята е ниска и не бих рискувал да я карам по разбит път.

    Коментар


    • #32
      От: От спортна машина на проходим джип?

      Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
      ........... но при Д3 със ZF могат ли да се теглят други автомобили?.........
      Производителя е определил 3.5 т. като максимално допустима маса на прицепа. При определени условия .... цяла страница има с инстукции.
      Отговора на въпроса ти е - да, може да тегли. Най общо казано.
      Това разбира се не значи, че на автомата му е хубаво при буксировка!

      Коментар


      • #33
        От: От спортна машина на проходим джип?

        Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
        На там отиват нещата

        А някакъв съвет от коя година да търся. Разбрах че моделите от първите години, имали повече проблеми, главно с електрониката. Трябвало да се изолират някакви кабели , които при намокряне давали на късо и светвало цялото табло и се появявали куп грешки. Вярно ли е това за годините? Имали и разлика в ремонтите. Тоест от дадени години можели да се поправят софтуерно, което не разбрах какво значи.
        Интересува ме също от къде да купувам. От къща или от човек?




        Значи преди покупка задължително ще искам да се прегледа джипа в Мото Фое или някой друг сервиз за скрити проблени, за да си преценя до колко си струва или дали си струва изобщо.
        Въпреки че в една авто къща, момчето се оплака че от Мото Гое нямат продадена кола ...
        По никакъв повод не бих се доверил да купя джип само по това че ми харесва цвета му! Нямам познати около мен, каращи Д3 и ще е разправия и обикаляне докато намеря читав екземпляр.

        noname12, ако имаш някакви предложения за други марки, с удоволствие и интерес бих чул мнението ти. Отворен съм и за други марки/модели, но просто Д3 най-ми хареса как изглежда като интериор и екстериор

        Забравих да спомена че джипа че го карам сравнително рядко на черно. Черното ще е някоя поляна или път със остатъци от асфалт колкото да стигна до някоя поляна/вир с приятелите и да си направим купон с палатки в гората. По принцип моите приятели ходят там с леки коли на по 20 - 25 години и не ги интересува какво ще стане с колата, докато моята е ниска и не бих рискувал да я карам по разбит път.
        Как беше,по-добре млад и красив,отколкото стар и болен.Кабелите стърчат нелепо,най-добре е да се защитят.В края на 2006 се сменя маслената помпа на двигателя с по-съвършена.При стария образец има описани случаи на избиване на маслото и внезапна смърт на двигателя(чупи колянов вал).Затова съветват,ако колата е от първите години,при смяната на ангренажния ремък да се смени и помпата(защото тогава има достъп до нея ).
        Софтуерни ,,ремонти''...се дължат на бъгав софтуер-на колата и няма нищо.На мен от време на време ми светва окачването.,,Ремонтирам'' го ,като изгася мотора и запаля след 10 секунди.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #34
          От: От спортна машина на проходим джип?

          А какви са задължителните неща, които трябва да сменя на Д3 веднага след покупката (зависи и от състоянието на джипа)
          Масла, филтри, ролки, ремъци, маслена помпа (евентуално) - това се сещам за момента.
          Ако може линк към някой интернет магазин от България. Може и на лично.
          Тук във форума видях една тема с магазини от чужбина, но не си спомня къде беше и не мога да я намеря. Чисто ориентировъчно ме интересува какви са цените на частите и консумативите и от къде мога да си ги поръчвам.
          От магазините, които си купувах части за BMW-то, не намирам части за Д3, или ги има, но без обявени цени. Не знам къде да търся и какви марки части. Предполагам, трябва частите на Бош да гледам.
          Ще трябва да сменя и сервиза, но вече намерих инфо тук във форума с хора, които работят добре по ЛР и разбират.
          За маслото в двигателя, в момента слагам само Бардал + добавка за маслото Бардал СумоЛюб + промивка Бардал преди новото масло. Намаляват триенето на двигателя, и разхода на гориво.
          За Д1 разбрах че такъв тип масла не са нужни, тъй като двигателя е непретенциозен и било твърде скъпа и неоправдана инвестиция. За Д3 си мисля че това далеч не е така.

          А какво мислите за чип тунинга (ремап) на Д3? Как се отразяват на Д3 и има ли смисъл да се прави? На БМВ-то е отрази доста добре. По бърза и пъргава стана, а и намали разхода на гориво.

          Коментар


          • #35
            От: От спортна машина на проходим джип?

            Бих добавил и водна помпа.Бих премахнал ЕГР-ите.
            Ето темата с интернет магазините.http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=22246 . Прочети я и ще се ориентираш какво да(не) купуваш.
            Има няколко добри момчета,които са склонни да правят групови поръчки.
            Масло -слагам Кастрол 5W30 (такова препоръчва производителя). Слагал съм и фордово 5W30 . Двигателя е на форд-пежо,така че едва ли съм сбъркал.Никога не съм слагал разни добавки.За сметка на това го сменям на 15 000 .
            Чип не бих си сложил.За гонки има други автомобили.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #36
              От: От спортна машина на проходим джип?

              кхъ кхъ .. аз също преди известен брой години карах два броя Д3.
              От чисто нови, та много много за ремонти не мога да кажа. общо им навъртях къде 80К мисля. Карани служебно и освен външния вид не съм ги жалил. Не съм имал никакви грижи гаранционно, освен с на единия Д3 единия фар - след едно зверско каране в порой кондензира влага и я задържа - та го смениха. За сметка на това пък фаровете (биксенон ) са уникални! Комфорта и качествата на материялите - също. Правил съм СФ- Варна и околията- СФ за един ден и не бях уморен от пътя. Май 1.200 км ми се събраха него ден.
              И на мен ми се е случвало да лекувам грешка на окачването с изкл на мотора и след 10 сек - газ. Освен това не помня да е имало нещо което да се почупи е така.
              А, да - чип .. не бих сложил. И понеже със сигурност ще ти мине през акъла - на едния му сложих спортен филтър. Според мен не си заслужава - не видях ефект освен в по-готиния звук. Накладки .. както Марто е казал - 20 - 30 х. Градско из СФ ми даваше около 13, извън ... 10-11 и то с прилично настъпване.
              За извън пътя - прави неща които ако направиш с истинските офроудъри щи ти изкъртят ченето , но не бих го набутал в над среден офф. Не за друго - просто там ще има щети по боята вероятно.
              За останалото - слушай Бат Марто ... и ако вземе че те качи на неговото ... ще е край - зарибен си. Успех и късмет с търсенето на твоето Д3.

              Коментар


              • #37
                От: От спортна машина на проходим джип?

                Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
                noname12, ако имаш някакви предложения за други марки, с удоволствие и интерес бих чул мнението ти. Отворен съм и за други марки/модели, но просто Д3 най-ми хареса как изглежда като интериор и екстериор
                Кажа ли, веднага става левски/цска! Важното е, че на теб ти харесва.

                От първа ръка не знам нищо за Disko3 и затова си трая. Един приятел имаше такъв преди години с много екстри. След определен период до някаква степен е съжалил, че го е продал, но неговия също беше на реални км и т.н. (това преди 5-6 години).

                Коментар


                • #38
                  От: От спортна машина на проходим джип?

                  Вчера с един съсед си говорихме за джипове и че искам да си купя. Той има Д2 от последните. Фейслифт, ноември 2003 година. Каза ми че го продава на 160 000 километра. Предполагам са реални. Понеже съседа е втори собственик. Преди да купи това Д2 доста е търсил и избирал. Без да разбирам, виждам че джипа е в доста добро и запазено състояние. Има само една малка драскотина на кората в багажника. Каза ми че го е направил с някакви чували, от които стърчало нещо си.
                  Познавам човека от години и знам що за човек е и щом той има този джип, значи наистона е ОК. Продава го защото има още 2 коли и едно камионче. Джипа го използвал много рядко. Есента предимно.
                  Това, което е че джипа е 136hp, което ми се струва доста малко, особено за джип. Не знам за тези Д2, може да е нормално. Другото, което е че е с ръчни скорости, но пък от друга страна, бях чел че автоматиците на Д1, Д2 са малко по кекави, а тези с ръчните скорости, били доста по здрави и надеждни и искарвали доста време. Но не съм много сигурен в това. Вие ще кажете. Цената, която ми предложи е 9400/9500лв.
                  Сменял е задни амортисьори, накладки и нещо друго имаше май. За накладките си личи. Погледнах ги. Джипа е на пружини. Няма въздушно окачване.

                  Коментар


                  • #39
                    От: От спортна машина на проходим джип?

                    Така както го описваш е оферта,която не се изпуска.По-добре идеално Д2 отколкото някой гроб Д3.И то на половин цена. 136 коня наистина не са впечатляващи,но пък Д2 е близо 50% по-леко от Д3.От дизелово Диско 3 също не очаквай някаква динамика.190 коня на близо 3 тона...
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #40
                      От: От спортна машина на проходим джип?

                      Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
                      Вчера с един съсед си говорихме за джипове и че искам да си купя. Той има Д2 от последните. Фейслифт, ноември 2003 година. Каза ми че го продава на 160 000 километра. Предполагам са реални. Понеже съседа е втори собственик. Преди да купи това Д2 доста е търсил и избирал. Без да разбирам, виждам че джипа е в доста добро и запазено състояние. Има само една малка драскотина на кората в багажника. Каза ми че го е направил с някакви чували, от които стърчало нещо си.
                      Познавам човека от години и знам що за човек е и щом той има този джип, значи наистона е ОК. Продава го защото има още 2 коли и едно камионче. Джипа го използвал много рядко. Есента предимно.
                      Това, което е че джипа е 136hp, което ми се струва доста малко, особено за джип. Не знам за тези Д2, може да е нормално. Другото, което е че е с ръчни скорости, но пък от друга страна, бях чел че автоматиците на Д1, Д2 са малко по кекави, а тези с ръчните скорости, били доста по здрави и надеждни и искарвали доста време. Но не съм много сигурен в това. Вие ще кажете. Цената, която ми предложи е 9400/9500лв.
                      Сменял е задни амортисьори, накладки и нещо друго имаше май. За накладките си личи. Погледнах ги. Джипа е на пружини. Няма въздушно окачване.
                      От БМВ към Диско 3 стигнахме до Диско 2.
                      Все едно да сравняваш БМВ М серия с Лада 2107.
                      Според това което си писал какъвто и да е паркетник с 1000 пъти по добре от Диско 2 с цели мостове
                      Щом е на пружини и ръчни скорости предполагам няма кожа и други екстри.
                      А дори и да има някоя и друга екстра качеството на изработка е далeeeeeeеч от на Диско 3

                      Kачи се покарай и сподели тук!
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #41
                        От: От спортна машина на проходим джип?

                        Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
                        ...........
                        ......... бях чел че автоматиците на Д1, Д2 са малко по кекави, .................
                        Автоматите на Д1 и Д2 са ZF и са изключително надеждни, от друга страна ръчката е с фемпферен маховик, което е неприлично като цена / ако се прави във фото мое/
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #42
                          От: От спортна машина на проходим джип?

                          Ясно! Значи пак не съм разбрал добре. Днес ми обясняваха че автоматиците на д1 и д2 харчат с около 3-4 кила повече нафта, от тези с ръчните скорости. Това вярно ли е или са ми говорили просто ей така. Разбирам че зависи и от типа шофиране.
                          Извинете за всички тези въпроси в цялата тема, но наистина искам да си купя джип и нищо не разбирам, а само на вас мога да имам доверие по тази въпроси. Момчето, което ме поводи с д1, спомена че около година и нещо е търсил читава бройка и вече 5 години го кара.
                          Поради и спокойна вечер.

                          Изпратено от моят E2303 с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • #43
                            От: От спортна машина на проходим джип?

                            Защо не погледнеш Х5 3.0d.
                            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                            Коментар


                            • #44
                              От: От спортна машина на проходим джип?

                              Направо да гледа за фейсов Мерцедес ML W163 бензинов и готова работата.

                              Коментар


                              • #45
                                От: От спортна машина на проходим джип?

                                Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
                                Извинете за всички тези въпроси в цялата тема, но наистина искам да си купя джип и нищо не разбирам, ...
                                Споко, първият джип е за да си наместиш главата за втория, та просто си купи нещо по-евтино което ти хареса, за да може да го разкараш без много драма като сам си отговориш на въпросите които си задал, а и на тези които още не си.
                                Това ако не страдаш от синдрома на първият кур де.

                                ... и имай предвид, че джип, ако се ползва като такъв, последното което е, е да е лъскав. След първото влизане в гората и сам ще го разбереш.
                                А това щото гледам, че си бемвеист.
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 20-05-17, 14:17.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X