Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От спортна машина на проходим джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: От спортна машина на проходим джип?

    Първоначално публикуван от Dag Преглед на мнение
    И един мармот завива шоколада в станиол...
    Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
    Колкото до комбинацията от бързо ускорение и вървене, нисък разход, висока проходимост, добре не си добавил и "страхотно пътно поведение", и нисък разход - това за джипка е неосъществимо. Поне според мен.
    Вий що не четете бе?
    Човека е писал тези данни за сегашната му кола, а не, че иска такъв джип. Е, то всички искаме, ама нямаааа...

    По темата-днес по някое от дискавъритата гледах как подготвят за "офроуд" едно Бентли.Сложиха му въздушни възглавници-за да може да се повдига, и му накичиха спойлери и фарчета.
    И ексцентричния ловец остана доволен, защото вече корема на Бентлито не опирал в неравностите по пътя.
    Държал на лукса и комфорта когато ходи на лов...
    Та и с питащия-щом искаш лукс-не търси офроуд възможности. Джиповете които са мислене да могат офроуд са доста спартански.
    А луксозните не могат извън пътя.
    Та или това, или онова.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: От спортна машина на проходим джип?

      Днес се возих в едно дискавъри - първа версия. Човек от този форум
      Джипа му беше стоков. Тоест без никакви подобрения, а изкачи и се спусна през такива терени, че направо още не ми се вярва. След разговор с него ме посъветва да помисля над варянт да си запазя BMW-то и да си купя дискавъри - втора версия - фейслифт. Така хем ще си имам спортната кола за из града, хем приличен джип за къмпинг с по-евтино обслужване от Д3 и добра проходимост.
      Като цяло тази идея доста ми се понрави.
      royce, не си правя реклама на колата в този форум с цел да си намеря купувач тук. Колата ми има кой да я купи, ако се наложи.
      Когато споменах тези параметри за ускорение и икономичност, нямах в предвид че изисквам това от един джип. Колкото и да не разбирам, ми е ясно че няма все още такъв джип. Просто споменавам каква машина имам в момента.
      А когато споменах че я поддържам и пазя в добро състояние, имах предвид че ще продам една добре обслужвана кола в добро състояние и има вероятност да взема джип, на който ще ми се наложи да правя всичко това от начало, което би било не малка финансова загуба.
      Dag, за ускорението не си правя майтап! Момчето, което днес ме повози е свидетел, че даже и пробва, а реакцията му беше wooooowww, такава беше и моята реакция в неговия джип
      Мисля че каспар му е ника

      Коментар


      • #18
        От: От спортна машина на проходим джип?

        Влад, започваш да се ориентираш в дебрите на офроуда.
        Добре дошъл.

        А щом стоково дискавъри те е впечатлило толкова много-значи изобщо не знаеш за какво става въпрос когато ТУК кажем "офроуд".
        Потърси в темите за разходки по региони, според твоя регион, кога се организира разходка, и помоли да се повозиш. По възможност в най-окаяната и очукана машина. Тогава ще придобиеш реална представа за офроуда.

        П.П Носи си ластички за крачолите, защото излишния адреналин потича през крачолите.

        Само за сведение-в нашия АСК имаше предложение от един приятел-ралиджиите да ни повозят в техните бегачки, но както карат на състезание, а ние да ги повозим в нашите трошляци, по терени на които си правим кефа. Адреналина е все толкова, но начина за доставянето му е доста различен.
        Нямаше мераклии от ралиджиите.
        Скоростта и ускорението дават голямо удоволствие, а да се изправиш пред пропаст, и да се спуснеш в нея на колела, или да минеш през дълбока вода, или да изкачиш вертикална стена(поне така ни се струва докато не тръгнем по нея)-доставя голяма доза страх, който страх отпприщва дойно повече арденалин, отколкото при ускорение и вземане на завои с висока скорост.

        Но внимавай-веднъж влезе ли ти кал в гъза-няма спиране!
        Последно редактирано от Кольо; 14-05-17, 20:22.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: От спортна машина на проходим джип?

          Благодаря ти, Кольо! Добре заварил
          От София съм и с най-голямо удоволствие бих се повозил на истински оффроуд. Къде мога да проверя кога и къде ще има подобно мероприятие?
          Както казах, занимавам се с фотография и видео. Та мога да спретна едно филмче
          Днес покарах за кратко дискавърито. И си ме беше малко шубе, въпреки че карах на неравности и дупки, без да се катеря или спускам и все имах чувството, че предницата ще се забие в земята и ще изпопадат половината чаркаляци от колата.
          Когато изкачи един почти вертикален барир, в началото си помислих че ще си смаже предницата, но когато вече започнахме да се катерим нагоре, вече си мислех че това е някакъв почти самоубийствен ритуал. Трябваше ми известно време докато свикна и възприема всичко това за нормално и че няма да се обърнем.
          Иначе аз просто питах за джип, с който да ида на къмпинг ....
          Но се изкилих да! Определено ми хареса
          Момчето ми каза "А джипа ми е просто стоков" Доста по-късно разбрах какво значи стоков джип и че се тунинговат тези машини за доста по тежки терени.

          Коментар


          • #20
            От: От спортна машина на проходим джип?

            След като опитах варианта с по-спартански 4х4 и лек автомобил, аз лично се отказах от варианта с джип за къмпинг и риболов и лек автомобил за ежедневието. Много хора я поддържат тая комбинация успешно, а аз просто спрях да си карам лекия автомобил и го продадох. Качих се на една идея по-голям и удобен джип и го карам ежедневно, а през уикендите си ходя по полянки и язовири с него.

            Извода е, че трябва добре да се мисли. Помисли колко често ходиш извън пътя и на какви места. Колкото по-рядко ходиш по поляните, толкова по-неудобно е да имаш кола и джип, поне според мен. Причината - аз лично не мога да разчитам на мяшина, която се движи от дъжд на вятър, а иначе си седи и гние в гаража/на паркинга. По моите критерии, ако се ходи веднъж на седмица-две на къмпинг за едн нощувка - някакъв джип ежедневка. Ако ще ходиш често, примерно през ден или ще къмпингуваш за по седмица-две, макар и по-рядко, то тогава вече почва да се вижда смисъла от отделно возило за целта.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #21
              От: От спортна машина на проходим джип?

              А аз пък като почитател на нестандартните идеи имам такава за колегата.

              Идеята е че хем ще има джип и то не какъв да е ами май единствен такъв в България,хем ще си кара готиното БМВ.
              Имах идия да направя така моята придишна кола но си имах други ангажиращи занимания и само заради това не стана,иначе колата ми беше като тази S-класа от клиповете.

              Та накратко това е едн хибрид от в твоя случай БМВ и рама и задвижване от Газ 66.
              Само ако ходиш след това на срещи на БМВ клуб трябва да ги пазиш да не ги настъпиш без да искаш.

              Та ето няколко нагледни видеа за какво става въпрос в Ютуб има още много такива коли,имам му и адреса на блога на собственика на S-класата където има по подбробна информация за конверсията.







              Коментар


              • #22
                От: От спортна машина на проходим джип?

                Гледам, доста народ каращ Д3 е писал...Пиши едно лично ако още те интересува модела,карам такова вече 6-та година.За човек с много оборудване би ти свършило работа.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #23
                  От: От спортна машина на проходим джип?

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Гледам, доста народ каращ Д3 е писал...Пиши едно лично ако още те интересува модела,карам такова вече 6-та година.За човек с много оборудване би ти свършило работа.
                  Признай веднага колко хиляди лева е обслужването , някъде беше публикувал фактури май.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: От спортна машина на проходим джип?

                    Бат'Марто, Д3 толкова много ми харесва, че и на идеята си нямаш!
                    Много ми харесва като интериор и екстериор. В една авто къща успях да се кача в него и не ми се слизаше направо. Не съм го карал. Само го запалих и работеше много тихо и приятно.
                    Но това, което прочетох че за някои от ремомтите трябва да се разкачи купето от рамата и само тази процедура е 1200 лева ме шашна.
                    Както и че често давал проблеми с някакво датчици и джипа може да ме остави на пътя, още повече ме притесни.
                    Поддръжката на bmw-то също не е евтина, но там успявам да се справя. Но там почти нищо не се разваля. Има да сменя само една антена за навигацията, а може да сеокаже само прекъснат кабел в задната врата.
                    Но да! Не бих отказал информация от човек, който в момента кара такъв джип. Информация като поддържа, разни бъгове и на каква цена се оправят тези бъгове.
                    Това, което чета в нета тия дни, си вадя извода, че поддръжката на D3 ще е двойно по скъпа от на BMW-то и най вероятно ще имам финансови затрудненя. Но инфото което чета е от преди 10 години. И много се надявам тея цени и славата за трошливи д3 да не са актуални днес

                    Коментар


                    • #25
                      От: От спортна машина на проходим джип?

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Признай веднага колко хиляди лева е обслужването , някъде беше публикувал фактури май.
                      Общо до сега 6-7 хиляди (средно 1200 на година ),като тук влизат масла,филтри,накладки и други консумативи.Да чукам на дърво,сериозни ремонти до сега не са се налагали.Един преден носач, маркуч на турбото,височинен датчик,тялото на масления филтър,това са ми ремонтите до тук.Мисля,че не е много.А не съм мърляч,автомобила е фирмен,така че не съм пестил...Ок, гуми два чифта пропускам в сметката.

                      Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
                      Бат'Марто, Д3 толкова много ми харесва, че и на идеята си нямаш!
                      Много ми харесва като интериор и екстериор. В една авто къща успях да се кача в него и не ми се слизаше направо. Не съм го карал. Само го запалих и работеше много тихо и приятно.
                      Но това, което прочетох че за някои от ремомтите трябва да се разкачи купето от рамата и само тази процедура е 1200 лева ме шашна.
                      Както и че често давал проблеми с някакво датчици и джипа може да ме остави на пътя, още повече ме притесни.
                      Поддръжката на bmw-то също не е евтина, но там успявам да се справя. Но там почти нищо не се разваля. Има да сменя само една антена за навигацията, а може да сеокаже само прекъснат кабел в задната врата.
                      Но да! Не бих отказал информация от човек, който в момента кара такъв джип. Информация като поддържа, разни бъгове и на каква цена се оправят тези бъгове.
                      Това, което чета в нета тия дни, си вадя извода, че поддръжката на D3 ще е двойно по скъпа от на BMW-то и най вероятно ще имам финансови затрудненя. Но инфото което чета е от преди 10 години. И много се надявам тея цени и славата за трошливи д3 да не са актуални днес
                      Щом толкова много ти харесва,повярвай ми,ще си го купиш . Пожелавам ти само да попаднеш на екземпляр,чийто собственик не се е скръндзил за колата.Да,в нета има клипове,от които да ти настръхне косата .Естествено,ако вземеш някой гроб,ще те разори .Рама от купето няма да разделяш всеки ден.Освен това, на все повече места им разбират, не е като преди 5-10 години.
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #26
                        От: От спортна машина на проходим джип?

                        Сватко, пропускаш още един факт-ти го все диското с найлонки на седалките...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: От спортна машина на проходим джип?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Сватко, пропускаш още един факт-ти го все диското с найлонки на седалките...
                          Е,не беше чистак ново,на 65 000 км го взех.В момента е на хм..180 000.
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #28
                            От: От спортна машина на проходим джип?

                            А как стоят нещата със скоростните кутии? Интересувам се главно от автоматиците. BMW-то е със zf 6hp автоматична кутия и при нея не се препоръчва тегленето/дърпането на други автомобили, тъй като може да се увреди или счупи нещо. До колкото разбрах, Д3 също е със ZF, модела на кутията ще е друг разбира се, но при Д3 със ZF могат ли да се теглят други автомобили?
                            Бат'Марто, това което си описал като 1200 лева не е страшно. Аз горе долу толкова давам на година за масла, филтри и гуми. Като с гумите карам по един сезон обикновено - зимни и летни.
                            При джиповете 4Х4, ми казаха се вземат едни алл терен и може няколко години с тях, което не знам как става!?

                            Коментар


                            • #29
                              От: От спортна машина на проходим джип?

                              Правилно се интересуваш от автоматиците.Ръчките са екзотика и се слагат само в най-орязаните версии.Кутията е ZF 6HPX ,има я в Х3 и Е91 с Х-драйв.За дърпане не съм чувал да има проблеми. Дърпал съм закъсали колеги по гьоловете,не съм забелязал странни миризми.Това лято мисля да сменям маслото изцяло,интересно какво ще изтече...
                              Тези 1200 лв могат да бъдат и х5 ,зависи на какъв кашон се набиеш.Затова очите на 4 при покупката(ще си купиш,хващам се на бас) .Утре сменям предни дискове и накладки.ATE - 180лв комплекта и накладки TRW - 80лв.И датчик за 18 лв.Яде ги на около 30 000 км.
                              Гуми ол териън-в момента търкалям такива, купени за 300лв/бр. монтирани 2015.Две лета и две зими не са сваляни.Спуках едната и се наложи да купя 1бр за 480лв...Имам и зимни на два сезона( Бриджстоун LM 80) нещо около 400 лв/бр,не помня.Преди това доизтърках едни Гудиъри,с които взех колата.
                              Последно редактирано от бат'Марто; 17-05-17, 18:16. Причина: допълнение
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • #30
                                От: От спортна машина на проходим джип?

                                Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
                                При джиповете 4Х4, ми казаха се вземат едни алл терен и може няколко години с тях, което не знам как става!?
                                Взимаш едни AT за лятото, а за зимата взимаш зимни, за да не спреш в предната кола. Иначе за вървене вървят и зимата, ама не спират!

                                Хората купуват коли на по 200к км и след това ги карат още толкова, но 200к реални! Има два сценария при покупката на стар автомобил/джип - 1. Харесваш някой джип, който е потенциално скъп за ремонтиране, оглеждаш го внимателно, взимаш го и се надяваш скъпите проблеми да не те застигнат; 2. Взимаш някой доказано здрав, надежден и прост джип, при който скъпите ремонти са рядкост, но дори и нещо да се прецака винаги да имаш възможност за донорство (т.е. да е относително масов), след това го оглеждаш внимателно, взимаш го и се надяваш проблемите да не те застигнат.

                                И в двата случая гаранция - никаква, така че ако те грабва дискотеката...Защо не! Друг е въпроса, че според мен има и други джипове и други марки, но това ще си го запазя за мен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X