Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Руски процесори"-какво пък е товв?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

    Точно във всичко свързано с електроника, ако щеш и мозък (помним схемни решения) те бяха най- зле в СИВ. Основното обаче и тогава, и сега им е това, което казва Ясен. До колко сигурността е сигурна е отделно, да не говорим за различни критерии и ,,хакерски" тревоги.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #77
      От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Въпросът не опира до вратички. Съвременните процесори ИМАТ проблеми със сигурността. Дали конкретните проблеми засягат някого и дали той има ресурса да ги бори - дълга тема. Русия смята че и за двете е "да" и прави каквото може.
      Трябва да се изясни едно. КОй на кого.
      Станалото станало.
      Санкциите към Москва са - банкови - финанси и износ на военни технологии.
      Сега какви санкции е приложила България - НИКАКВИ. нито имаме банки (а руските банки си работят прекрасно в БГ) нито сме изнасяли военни технологии (шшшшш дори си купуваме от Москва)
      Но за сметка на това руснаците спряха да внасят от нас - Ъ нищо , Статистиката показва, огромно неравенство в сметката с русия. И естествено те си правят каквото си искат.
      Реалността, ако руснаците ни спрат газ, лукойл затвори складовете, колко време България може да издържи 10-12часа
      Това трябва да се промени. (но не искат) Както русия има право да се защитава , така и ние трябва да го направим.
      Лесно е - въпрос на 2-3 закона- бизнеса сам ще реши проблема.

      А Бойко ще купува самолети да воюва - с кого? Освен срещу македонците

      Коментар


      • #78
        От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        Не виждам защо виниш запада, не запада нападна и анексира чужда територия?..
        Никого не виня 'синко'....
        Аз подхождам доста по-прагматично - търся причините за дадено действие, което за теб може да изглежда съвсем нелогично...
        Дрънкането за анекс и т.н. са си отново твои интерпретации... Формално погледнато - точно Запада нападна Сърбия и направи прецедент... От друга страна руснаците (отново чисто формално) направиха референдум и за тях Крим съвсем законно се присъедини към територията им...
        Да, това никога няма да се хареса на запада (и затова официално няма да приемат фактите в близко бъдеще), щото си бяха планирали военна база в Севастопол, но отново - съвсем логично руснаците направиха всичко възможно това да не се случи...
        Такова противостояние винаги ще го има и за да си силен - трябва да си готов.. Самодостатъчността е задължително условие за независимост...
        Колкото по-малко неща произвеждаш сам, толкова си по-зависим от външно влияние...
        Не виждам нищо чудно в това - това си е съвременния свят...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #79
          От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          ...
          Реалността, ако руснаците ни спрат газ, лукойл затвори складовете, колко време България може да издържи 10-12часа
          Изобщо не е така, но де тоя късмет.

          Впрочем давай по темата.

          Коментар


          • #80
            От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Въпросът не опира до вратички. Съвременните процесори ИМАТ проблеми със сигурността. Дали конкретните проблеми засягат някого и дали той има ресурса да ги бори - дълга тема. Русия смята че и за двете е "да" и прави каквото може.
            Aз не бих разчитал на резерва.
            А за защитата - не само се справят добре, а направо толкова добре, че дори хакват американски( френски, англииски) правителствени сървъри и мрежи.

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Никого не виня 'синко'....
            Аз подхождам доста по-прагматично - търся причините за дадено действие, което за теб може да изглежда съвсем нелогично...

            Да, това никога няма да се хареса на запада (и затова официално няма да приемат фактите в близко бъдеще), щото си бяха планирали военна база в Севастопол, но отново - съвсем логично руснаците направиха всичко възможно това да не се случи...
            Такова противостояние винаги ще го има и за да си силен - трябва да си готов.. Самодостатъчността е задължително условие за независимост...
            .
            Пишеш за прагматичност - Какво ще спечели Америка от военна база в Севастопол? За какво им е - Ако отвориш картата- единствено тази база би защитавала ъъъъ България и Румъния - Верваш ли?
            Черно море докато има НАТО база на Босфора - не върви.
            Ако им е до бази Украйна е голяма- имат Марианепул, Храков... Но имат и Латвия и Естония. Пак някаква пропаганда
            Последно редактирано от biol; 18-05-17, 11:17.

            Коментар


            • #81
              От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              Aз не бих разчитал на резерва.
              А за защитата - не само се справят добре, а направо толкова добре, че дори хакват американски( френски, англииски) правителствени сървъри и мрежи.
              Всички хакват всичко. Това е един от проблемите на съвременния цифров свят. Някои се и хвалят с това - което пък е проблем от друг характер.

              Коментар


              • #82
                От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                Пишеш за прагматичност - Какво ще спечели Америка от военна база в Севастопол? ????
                Уфф.. Явно наистина си далеч от материята... Общо взето получаваш контрол над цялото Черно море с добре отбраняема инфраструктура (само Балаклава колко струва....).
                За големи бази (Маринепул??? - Мариупол/Жданов ли си искал да кажеш?) - я пак отвори картата и виж какви са дълбочините в Азовско море и как можеш да достигнеш там с кораб...

                Но това си е далеч от процесорите - споменах го само в плана на това, че където има твърдо противопоставяне, се подготвят резервни 'аварийни' варианти...
                И би било най-малкото глупаво да се присмиваме на някой, който е решил да направи някакво производство по не съвсем ясни за нас причини..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #83
                  От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                  Е, аз не се присмивам на опита и виждам достатъчно причини да го правят. Те може да си имат и още. Резултатите са си за смях ама с каквото имат, с това ще работят.

                  Коментар


                  • #84
                    От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    А за защитата - не само се справят добре, а направо толкова добре, че дори хакват американски( френски, англииски) правителствени сървъри и мрежи.
                    Аз не съм сигурен че това са най-защитените мрежи, даже като гледам много лежерно се отнасят към сигурността им.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #85
                      От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      Аз не съм сигурен че това са най-защитените мрежи, даже като гледам много лежерно се отнасят към сигурността им.
                      Последно при изборите във Франция, атаката била към персонални- домашни компютри на хора от екипа на Макрон, и от там от маил клиенти са изтеглени писма.
                      Каквито и защити да сложиш, човешката глупост не можеш да я спреш. Особено ако помолиш учтиво- в случая
                      Не виждам при този случай как би помогнал елбруса-

                      пп. някой може ли да ми разтълкува "Га-га-га!, сказал Гитлер Гимлеру..." как да го разбирам.
                      Да разменя Г с Х , пак не ми говори нищо
                      Последно редактирано от biol; 18-05-17, 15:29.

                      Коментар


                      • #86
                        От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        ...
                        пп. някой може ли да ми разтълкува "Га-га-га!, сказал Гитлер Гимлеру..." как да го разбирам.
                        Да разменя Г с Х , пак не ми говори нищо
                        Ако наистина не го разбираш, отвори си темичка за особеностите на руския език. Впрочем има поне една такава.

                        Коментар


                        • #87
                          От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          То, когато тук имаше нещо като Чухче, и със Северна Корея "търгувахме". Понякога.
                          Металообработващи машини за храна . Не че са ни трябвали техни машини ама е трябвало и на тях да помагаме .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #88
                            От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                            Сигурно знаете, че част от големите постижения на руското НТР са точно с търговски схеми през България - нашата търговия съвсем не бе за пренебрегване... Имаше доста смесени фирми на запад (които бяха 'приватизирани' след перестройката), които отваряха врати за определени сделки...
                            Сигурно знаете, че сме изнасяли например резистори за Япония (ако не се лъжа - Хитачи), произвеждани със западни линии (до момента, в който руснаците не решават, че трябва да преоборудваме завода да произвежда МЛТ ).. Това май бе в Айтос...
                            Само БМФ и Океански риболов да се вземат - бяха МНОГО ГОЛЕМИ на световната търговска сцена. И имената им се знаеха.. Девня? Само Соди-те бяха в десятката на световното производство (ако не се лъжа, е произвеждала около 10% от тази продукция в света) - е, приватизираха я успешно - все пак носеше големи печалби.. Кока-Кола защо проби първо в България? СО-МАТ - също бе голямо име в Европа и близкия изток...
                            Просто се знаеха като Български фирми... А сега - всичко е 'чуждо' - бананова република, чието собствено производство дори и да го има в някаква (малка) степен, се рекламира като чуждо ..
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #89
                              От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                              Трябва отделна тема за лъжите и успехите и цената на московския/тошовия социализъм.

                              А за това колко е успешен руския процесор, говори факта, че масовия техен "ауакс" реално съпровожда по-малко цели от Грипен Е например.
                              Пък Швеция не е в НАТО и никой не тръби за шведски процесори
                              Същото и с Китай и вероятните китайски процесори.

                              ..
                              Последно редактирано от DBRS; 19-05-17, 09:07. Причина: ....
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • #90
                                От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                                За DBRS последно предупреждение относно нуждата от смислено писане в темите... За този форум един месец забрана да си почине... И внимателно ще следя следващи изяви...!
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X