Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на мощност и черен дим след почистване на EGR 2.0 crdi 113к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Загуба на мощност и черен дим след почистване на EGR 2.0 crdi 113к.с.

    Здравейте,

    Днес дойде ред за профилактика на EGR клапана на Hyundai Santa Fe 4х4 2.0 crdi 113к.с.
    Свалих клапана, и се видя, че е останал в затворено положение. Сух и черен от страната на изгорелите газове и събрал малко черно масло от другата. Почистих го, раздвижих клапана, обезмаслих контактните повърхности и сложих нови гарнитури.

    Резултатът:
    Загуба на мощност и огромни количества черен дим при подаване на газ, потегляне и ускорение. Реших, че е от дълго седене в затворено положение и натрупалата мазнина по егр-колектор пътя. Направих разходка София-Перник-София с цел прочистване. За съжаление, нито върна мощност нито спря да пуши.

    Моля на каралите зад мен за извинение, в тунелите пусках газта.

    След разходката разкачих вакума на ЕГР'а, мощността се върна и димът изчезна.

    Да търся ли нов клапан/контролер, да го ревизирам ли по някакъв начин или да го оставя така?
    Има ли вреда за двигателя ако работи без ЕГР?
    Разхода на гориво с неотварящия ЕГР е 6,5 извънградско и 8,5 градско - т.е. доволен съм от разхода.
    Последно редактирано от mecho_gruh; 12-05-17, 23:05.
    Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

  • #2
    От: Загуба на мощност и черен дим след почистване на EGR 2.0 crdi 113к.с.

    Мога да ти кажа за Теракана - при 2.5 преобладаващите мнения са , че е по-добре да го няма този клапан и го изолират масово. При 2.9 комп. си го търси и при изолиране не е добре за двигателя -по продължително време за достигане на работна температура , повишена температура в цилиндрите и съответните проблеми от това. Някои /които са го изолирали /обаче казват , че изобщо не им се отразява . Не съм механик а обикновен юзър -най-добре е да каже някой специалист.

    Коментар


    • #3
      От: Загуба на мощност и черен дим след почистване на EGR 2.0 crdi 113к.с.

      Слушай сега-няма какво да го разглобяваш повече.Тънкото маркуче което свързва АГР-а и интеркулера го режеш през средата.В моя случай просто срязах главата на една видия която влизаше плътно в маркучи и я навих на мястото на прекъснатото от двете страни.Абе да прекъснеш закуска който отваря клапана.При мен беше същото и откакто съм го направил нямам дерт-не вкарва допълнително изгорели газове в мотора а само чист въздух.Както някой беше писал тук-да ме извиняват идните поколения ама...Пиши какво е станало после.

      Коментар


      • #4
        От: Загуба на мощност и черен дим след почистване на EGR 2.0 crdi 113к.с.

        Почистен и раздвижен , сега е заседнал в някакво отворено положение.Затапи тази " екстра", той си се е бил затапил сам и си карай.Компът не е голям умник и на мотора нищо няма да му се прецака.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Загуба на мощност и черен дим след почистване на EGR 2.0 crdi 113к.с.

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Почистен и раздвижен , сега е заседнал в някакво отворено положение.Затапи тази " екстра", той си се е бил затапил сам и си карай.Компът не е голям умник и на мотора нищо няма да му се прецака.
          Това е начина,а на мотора му става и по-добре.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Загуба на мощност и черен дим след почистване на EGR 2.0 crdi 113к.с.

            И на шоферът.Една дивотия по- малко го ангажира.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Загуба на мощност и черен дим след почистване на EGR 2.0 crdi 113к.с.

              .....

              Коментар


              • #8
                От: Загуба на мощност и черен дим след почистване на EGR 2.0 crdi 113к.с.

                Срязваш тънкото маркуче между АГР-а и интеркулера по средата и затапваш с нещо подходящо единия и другия край на срязаното.В моя случай навих подходяща видия без глава(да прекъсне вакуума).Остава си в затворено положение и няма дерт.

                Коментар


                • #9
                  От: Загуба на мощност и черен дим след почистване на EGR 2.0 crdi 113к.с.

                  И при мен същата работа, днес докато сменявахме гарнитура на термостата видях ,че е скъсан маркуча на ЕГР клапана.Като го свалих разбрах ,че е запушен и сложих нов.Като запалих започна леко да пуши ,а при подаване на газ пушека се усили много ,изолирах го отново и пушека изчезна.Оставям маркучето затиснато ,но ми казаха че за по сигурно се правело метална капачка и с нея се изолирал.
                  Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Загуба на мощност и черен дим след почистване на EGR 2.0 crdi 113к.с.

                    Aко искате да ви работи ЕГР-а си сменете соленоида който отговаря за работа на ЕГР-модула.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X