Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

    Здравейте колеги , от няколко месеца имам терано 2.7 тди 98г. Проблема е следния като го запаля сутрин почва да тресе и да пуши сиво бял дим ,също така мирише на не изгоряла нафта.След няколко минути като позагрее всичко се оправя.Забелязах че умната дюза просълзява нафта незнам дали има връзка с това.Ще съм благодарен ако някой сподели мнение

  • #2
    От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

    Свещ,дюза,клапан . Като запалиш сутрин лашкай дюзите една по една да разбереш кой цилиндър е проблема. Свещ с мултицет или вадиш и на акумулатора ,дюза при майстор,клапан с манометър . Дано да е това че другата серия е страшна на този филм.
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • #3
      Другата серия с ГНП ли е свързана

      Свещите уж един майстор ги проверява ама по онзи начин дали дават искра, а това с лашкането на дюзите не разбрах става
      Последно редактирано от CarTest™; 16-05-17, 08:18.

      Коментар


      • #4
        От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

        Другия филм е сегменти компресия . Палиш сутрин двигателя тресе лашкаш тръбата на едната дюза ,двигателя почва да тресе още повече и падат обороти ,не е от него стягаш. След това втори,трети и четвърти ,на който цилиндър няма промяна на работата ,той е виновника .И после следваш горните стъпки.
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #5
          От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

          Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
          Другия филм е сегменти компресия . Палиш сутрин двигателя тресе лашкаш тръбата на едната дюза ,двигателя почва да тресе още повече и падат обороти ,не е от него стягаш. След това втори,трети и четвърти ,на който цилиндър няма промяна на работата ,той е виновника .И после следваш горните стъпки.
          Развива се малко тръбичката на дюзата,казано просто.За това лашкане говори колегата.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

            Благодаря за инфото,ще пробвам с лашкането.А за клапана на обратната нафта ли става въпрос.Аз съм от Стара Загора ако знаете някой майстор да ми препоръчате,че това ми е първия дизел който карам и не ги знам.Иначе вече съм минал 3хил км за месеца и мога да кажа ,че маслото не е мръднало за сега както и водата а и разхода на гориво си и е както си го дават, а джипчето ми харесва много и работата която ми върши е супер дано не се окаже нещо сериозно с това тресене

            Коментар


            • #7
              От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

              Илиян 0888827481
              Живко 0897232967
              и друг Живко 0897495046

              И тримата няма да ти откажат помощ .
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #8
                От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

                Оказа се че не са дюзи вече незнам какво може да е.Джипа е направен без дебитомер от както го взех и си мисля да не от това да прави ноя проблем

                Коментар


                • #9
                  От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

                  Това някакъв майтап ли е ?
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

                    Не просто е изолиран дебитомера явно не е искал да му взима нов.Обаче джипа върви повече от стоков/имам приятел със същия/ доста повече върви от неговия и разхода ми 10 градско 8.5 изън града

                    Коментар


                    • #11
                      От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

                      Първоначално публикуван от Kardo89 Преглед на мнение
                      ...водата...
                      Това возило се кара с антифриз. И то добър такъв, ако не ти се дават 300 кинта за помпа+виско (щото отделно не се продават).

                      Не може да се направи без дебитомер без да се махне компютъра и да се смени помпата с такава, която не се ръководи от компютър (не и читаво), ама тогава и умна дюза не ти трябва.

                      Не знам какви еквилибристики са правени по тоя мотор, но определено са мангалски. Някоя и друга снимка на моторния отсек би свършила добра работа за ориентация. Най-вече около турбото, въздушния филтър и помпата.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

                        Антифриз е не е вода просто така го казах,към компютъра има прекарани някакви допълнителни кабели умната дюза няма значение дали е вкючена или не разлика няма.Ще кача някакви снимки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

                          Отделно има 3 4 букси откачени и изолирани

                          Коментар


                          • #14
                            От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

                            Може джипа да му е с механична помпа.Те нямат дебитомери,компютри и др.такива.
                            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Терано 2 2.7тди тресе и пуши на студен двигател

                              Първоначално публикуван от Kardo89 Преглед на мнение
                              Не просто е изолиран дебитомера явно не е искал да му взима нов.Обаче джипа върви повече от стоков/имам приятел със същия/ доста повече върви от неговия и разхода ми 10 градско 8.5 изън града
                              Върви повече щото другия е съвсем умрял. И не механично умрял - дебитомера му е за чистене/смяна.

                              С изолиран дебитомер и нищо друго правено тоя мотор е невъзможно хем да върви колкото стоков, хем да има нормален разход, хем да не прави пелена от саджи зад себе си. Физически е невъзможно.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X