Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на диференциал - Мицубиши L200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на диференциал - Мицубиши L200

    Здравейте, изправен съм пред следната дилема - Диференциали с какво предавателно число да избера за пикапа ми. Автомобила го ползвам основно по шосетата за личен автомобил, както и за превоз на строителни материали за къщата ми и много, много рядко някъде извън пътищата за леки разходки. Става дума за Мицубиши L200, 2002г., 3.0 V6, автомат. Проблема ми е че при движение със скорост над 100-120км/ч. сякаш се мъчи двигателя. Не се разтоварва във високите обороти , а все едно е спънат. Диференциалите са със предавателно число 4.900. Искам за да е по кофмортно и по-бързо пътуването да сменя диференциалите със други със по-ниско пред. число. Дали обаче ще се получи очаквания ефект или не е въпроса ми. Изборът ми е между два - 4.636 и 3.923. Ще сменя естествено и предния и задния . Доста търсих по различни форуми, смятах с разни калкулатори за предавателни числа на дифове и скорости и логично погледнато този със 3.923 трябва да е Ок, но се чудя дали няма да се влоши много движението на колата когато е натоварена. Не че я товаря много - макс. докъм 800кг.
    Благодаря предварително на всеки който може да ми даде добър съвет как да действам.

  • #2
    От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

    Увеличаването на гумата с 1" води до очаквана загуба с 3,5% от въртящия момент. Ако смениш гума от 28" с 35" загубата е 7"х3,5%=24,5%.
    Ако предавателното отношение на диференциала е 4,9:1 ,ще трябва да монтираш диф. с по- високо предавателно отношение с около25%.
    4,9х25%=1,225- така новото съотношение трябва да е 6'125:1

    Това е когато увеличаваш гумите но в твоя случай незнам.
    Пробвай с гумите например. По голямата гума може да помогне с уравновесена е на обороти /скорост. Пък и опита е лесен, вземаш гуми от колега за проба.
    Последно редактирано от banjo; 11-05-17, 09:27.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #3
      От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
      Увеличаването на гумата с 1" води до очаквана загуба с 3,5% от въртящия момент. Ако смениш гума от 28" с 35" загубата е 7"х3,5%=24,5%.
      Ако предавателното отношение на диференциала е 4,9:1 ,ще трябва да монтираш диф. с по- високо предавателно отношение с около25%.
      4,9х25%=1,225- така новото съотношение трябва да е 6'125:1

      Това е когато увеличаваш гумите но в твоя случай незнам.
      Така е,ако търся висок въртящ момент и голяма тегл.сила при ниска скорост,т.е. за офроуд. Но при мен за висока скорост, ако не пипам дифовете, а гумите, то логично трябва да ги намаля по диаметър - ширина, височина и т.н. Т.е. да слагам тесни и нископрофилни гуми, което няма да стане. Някакъв онлайн калкулатор ми сметна че при оборотите на максималния въртящ момент на двигателя и запазване на диаметъра на гумите, разликата при смяната на дифа - от 4.900 на 3.923 е увеличение на максималната скорост със около 40-50 км. Но това са някакви относителни и теоретични сметки, според мен
      Интересува ме ако някой е минал по този път да сподели какво е постигнал реално. Иначе явно ще действам по принципа проба - грешка, пък каквото стане.Дифовете са налични и просто ще е малко повече работа за смяната.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

        Аз уточниха допълнително ПО-ГОЛЕМИ ГУМИ ще трябват. Иначе както ти искаш ПО - БЪРЗ ДИФЕРЕНЦИАЛ
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #5
          От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

          На какви обороти си със 100км/ч, автомата ти включва ли 4-та!?
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #6
            От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
            На какви обороти си със 100км/ч, автомата ти включва ли 4-та!?
            Влючва ама когато си поиска Много често са необходими доста високи обороти и около и над 100км за да включи 4-та.
            Колега твоето L200 с какво предавателно число е?

            Коментар


            • #7
              От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

              Смени гумите с по-високи по възможност със същата широчина.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

                В момента го карам със 245/70/16. По високи може да са само на 75, но така като се замисля оригиналния размер май беше 265/70/16.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

                  Само едно мога да добавя. Когато си избираш гуми , ползвай ролетка. Преди известно време си купувах гуми , мериха едни 235/75R15. Реших тогава да взема 225/75R15 понеже ми трябваха по-малка. Като пристигнаха се оказа че са по-високи от 235 с почти 2"
                  Тази седмица мериха гуми Kumho 33х12,5/15 - уж 33" а реално са 31". После мерих 35х12,5/15 Superswamper с реални размери 33".

                  Така че не гледай много какво пише на гумите.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

                    Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
                    В момента го карам със 245/70/16. По високи може да са само на 75, но така като се замисля оригиналния размер май беше 265/70/16.
                    Ще се мъчи над 100 не ами не знам какво ще прави, ако оригиналния размер гуми са 265/70/16, а ти го караш с 245. Ако не знаеш каква е разликата, има една торба калкулатори. С размера на гумите и корекции с тяхна помощ не можеш да се оправиш, а си тръгнал предавателни числа да нищиш...

                    На кракто, трябват ти по-големи гуми преди всичко... В твоя случай ще е по-лесно, по-евтино и по-логично да се почне от там.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

                      Малките гуми облекчават двигателя, и намаляват разхода.
                      И колата става по-пъргава.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

                        Така като чета, колегата иска по-ниски обороти при по-висока скорост. Т. Е. по-големи гуми му трябват.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

                          А аз като чета Кольо, разбрах защо камионите са тромави и харчат много...големи са им гумите
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

                            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                            Така като чета, колегата иска по-ниски обороти при по-висока скорост. Т. Е. по-големи гуми му трябват.
                            Колега дотук почти всеки ме убеждава, че ми трябват по-големи гуми. И тъй като изказа мнение, че с едни гуми не мога да се оправя и т.н., ще те помоля, като човек знаещ повече да ми помогнеш конкретно с избора на размер. Това - трябват ти по-големи гуми, нищо не ми помага. Можеш ли да ми дадеш отговор при предавателно число 4.900, какъв размер гуми да сложа, за да постигна увеличение на максималната скорост с поне 35-40 км/ч. Двигателя го оставяме настрана. В момента карам със стандартните гуми за Паджеро Спорт 245/70/16. Бях с 265/70/16 но разликата не е осезаема.Размера е по-широк основно заради повишената товароносимост на пикапа спрамо пътническия Спорт.
                            И само да уточня че не се заяждам а наистина търся конкретно и обосновано решение.Аз засега оставам на позицията че решението е в смяна на дифовете с по-ниско пред.число. Ако успееш да ме разубедиш ще съм ти благодарен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

                              Тия неща можеше и в началото да ги кажеш. Не пишеш с колко искаш да повишиш скоростта при определени обороти. Предвид това, че говорим за л200, все си мисля, че 130 е повече от адекватна скорост за придвижване и увеличение от 10км/ч на максималната скорост е адекватно. В края на краищата ти си караш колата и си преценяваш, но с гуми 40км/ч - трудно. Ако минеш на 32" ще спечелиш около 10км/ч към скоростта при оборотите, с които си се движил при около 120. Т. Е. Там където е било 120, ще стане 130.

                              Иначе казано, когато минаваш с 1" нагоре в размера, оборотите падат с около 100 надолу при движение с около 110км/ч. Колкото по-висока е скоростта, толкова по-осезаема става разликата.


                              Негодуванието ми по-горе е свързано с факта, че хем искаш да смъкнеш оборотите, хем си се качил на по-малки гуми, което за мен чистосърдечно е нелогична постъпка... Разликата от 245/70 до 265/70 при еднакъв модел и марка гуми не е малка и си е осезаема.

                              Междувременно, 3.923 дифа е това, което търсиш в случая и да, ще ти увеличи максималната скорост осезаемо. Колата ще стане много по-тромава, ще загубиш теглителна сила, ще натовариш двигателя значително и градския разход предполагам ще се завиши. Дали си заслужава да го правиш само ти си знаеш, ако се ходи и извън пътя с пикапа и се носят товари за мен не е удачно, но човек сам си носи кръста и си взима решенията.

                              Играл си си с разни калкулатори казваш, ето ти един изключително удобен за подобни неща, ако не си го намерил вече http://www.advanced-ev.com/Calculators/TireSize/ въвеждаш 3 от 4 параметъра и ти смята другия. Гумите в инчове, скоростта в мили.
                              Последно редактирано от McNicko; 15-05-17, 00:24.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X