Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УНИМОГ 411

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УНИМОГ 411

    Купих го зимата в доста окаяно състояние със идеята да го направя годно за горска употреба . Ще бъде работна горска машина за разходки , казано иначе пикап .
    До момента съм сменил накладки рециклирах спирачната помпа и всички спирачни цилиндри и почти всички тръбички . Смених масла направих ревизия на задния мост , смених уплътнителите на муфата за блокажа . Скоростната кутия съм разглобил заради някой гръцки хайванин които е включвал силоотводния вал без съединител системно , колелата са смлени, изпратих на колегата Петров от Силистра за мостри по които ще изработи нови .
    Отстраних супер силния дизелов мотор ОМ 636 със главозамайващите 32 кс . На негово място слагам Пежо 1.9 ТД 90 кс.
    Бай Матьо ми продаде една кабина от унимог 411 / направо ми свлече кожата за нея / но кабината е много е хубава ще слагам нея .
    На кратко оглозгах го до шаси сега събирам по малко .
    Така го докарах .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170116_175210_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:327.0 КБ
ID:6132378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170116_175226_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:329.9 КБ
ID:6132379 Вече у дома .
    Прикачени файлове

  • #2
    От: УНИМОГ 411

    "Отстраних супер силния дизелов мотор ОМ 636 със главозамайващите 32 кс "
    Това сериозно ли е движило "нещото" ?

    Коментар


    • #3
      От: УНИМОГ 411

      Супер играчка. Зачетох уикипедията. Този Унимог трябва да е от 50-те или 60-те години

      ОМ636 е проектиран през 1946 г, пуснат в производство през 1949 г. и се произвежда до 1990 г... В началото се монтира в следвоенните Mercedes 170V, после във W120 (познат тук като Мечок). Тогавашните таксиджии са го карали по 1 милион километра. През 1961 спират да го вграждат в леки автомобили, но продължават да го монтират в Унимог, малки бусове, мотокари, лодки, генератори, пожарникарски помпи. По някое време е слаган дори в Испания на Seat 124. Мощност 28-32 kW.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: УНИМОГ 411

        Пълна лудница е тази играчка , мостовете като на големите му батковци само че ги скъсили скоростите и те като за 200 кс. мотор и накрая турили мотор със 32 кс. па и неговите карантии направили да издържат поне 100 кс . Много отдавна никой не прави такива брутално здрави коли .
        Вече е на новите си гуми и джанти с възможност за монтаж в двете посоки за тесен или широк мост на снимките е тесен монтаж шишето минерална вода е 1.5л .
        Всички подробности по напасването на съединителя са завършени , маховик Пежо , притискател Опел , феродов Мерцедес , лагер Ланд Ровър – Унимог и малко от Нисан Патрол кобинацията от части е направо невероятна но работи завидно добре .
        Остават ми 3 бр, джанти с гуми сираци ако някой ги хареса ще ги пазарим .
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: УНИМОГ 411

          Готина играчка,Честито!
          Днес дойдоха материалите за зъбните на вом-а.Малко кадри от процеса на изработване.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170511_154005.jpg
Прегледи:1
Размер:352.6 КБ
ID:5752758
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170511_154029.jpg
Прегледи:1
Размер:332.6 КБ
ID:5752759
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170511_155630.jpg
Прегледи:1
Размер:377.5 КБ
ID:5752760
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170511_163224.jpg
Прегледи:1
Размер:314.9 КБ
ID:5752761
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: УНИМОГ 411

            честита придобивка.наскоро и на мен ми предложиха еди такьв за 8000лв.вьв отлично здраве но бензинов.не ми се влиза вьв филма сьс смяна на двигател и това ме разубеждава.успех,ще следя темата.

            Коментар


            • #7
              От: УНИМОГ 411

              Честито за новата играчка. А какво се случва с оригиналния мотор.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: УНИМОГ 411

                Качил съм го на обява , не ми е нужен .

                Коментар


                • #9
                  От: УНИМОГ 411

                  Разгледай цените в ибей. Твърде е вероятно да се окаже доста ценен.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: УНИМОГ 411

                    Честито!
                    Готина занимавка си си намерил!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: УНИМОГ 411

                      Скоростната кутия изглежда много добре да не кажа като нова (поне така изглежда ) възможно ли е или има ремонт?
                      До колкото виждам кутията е не синхронизирана а зъбите на колелетата изглеждат перфектно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: УНИМОГ 411

                        Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                        Скоростната кутия изглежда много добре да не кажа като нова (поне така изглежда ) възможно ли е или има ремонт?
                        До колкото виждам кутията е не синхронизирана а зъбите на колелетата изглеждат перфектно.
                        Загледай се по добре виждат се синхронизатори.

                        Коментар


                        • #13
                          От: УНИМОГ 411

                          Почти готова:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170512_094631.jpg
Прегледи:1
Размер:399.0 КБ
ID:5752872
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170512_212526.jpg
Прегледи:1
Размер:320.0 КБ
ID:5752873
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170512_212622.jpg
Прегледи:1
Размер:312.7 КБ
ID:5752875
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: УНИМОГ 411

                            Намерил си същия модул , ще станат като оригиналните идеално . Всичко друго във кутията е в много добро състояние с изключение на семерингите те са много износени . Лагерите даже са перфектни направо е невероятно какви материали са вложени при изработката . Единствено са разбити лагерите на вала който извежда движението за преден и заден вом може би паради факта че шлиците и на двата кардана са блокирали .

                            Коментар


                            • #15
                              От: УНИМОГ 411

                              Смених гумичките на предния блокаж , старите са станали бакелитови и се счупиха при демонтажа .
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X