Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СУВ дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: СУВ дизел

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Я и аз да се разпиша тука като питащ

    Задачата е сув, дизел, автомат. Икономичен като за такъв тип мпс. Бюджет за закупуване около 7к лв.
    Нещо освен гранд 2.7 има ли интересно?

    ПП Знам правилния отговор, но е извън бюджета.
    А правилният отговор е? ;-)
    Може и на лично.

    Тези хубави сувчета дето вървят с 200 и харчат 5-6 не са ли по 20+К?

    Коментар


    • #17
      От: СУВ дизел

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Като не трЕбват бавни, а и се търси икономичност отпада всичко над 2,2 мотор.
      Динамиката с по-малки мотори но без шаси, бавни, цели мостове, е почти същата като на по-големите(влизащи в бюджета 7К). Разхода е с постоянна разлика от 2-3 литра в полза на тия от класа на Фрилендър, срещу класа на Гранд 2,7/ML 270.
      Та с тия критерии остана само Санта Фе 1 и Tucson/Sportage(вЕрвам, че Фрийлендър не ти трябва). Четиристепенен автомат на Митсубиши. Фултайм за едното срещу ел.муфа на второто. Комън рейли на Bosch, първо и второ поколение. Постно или блажно, въпрос на вкус.
      Климатик...всичките имат. Ама да го включваш като критерии, при положение, че и без това няма много избор, нЕма файда. Иначе естествено е, по-малко купе да се охлажда по-бързо и с по-малко енергия. Но ти си ги знаеш тия неща, а и не вЕрвам да не си хвърлил един поглед в мобиле, с избраните критерии.
      Щом прочетох първотомнение и веднага се сетих за Санта фе 1 просто бие всичко в този ценови диапазон като надеждност, цена за закупуване и обслужване освен това е доста добре направено сувче.
      Real Recognize Real

      Коментар


      • #18
        От: СУВ дизел

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Цецо, гледано е в мобилето амааа.
        Сам знаеш за хубавите и евтините неща, както и за пълното щастие.

        Гледам, че почти си убеден за Гранд 2,7, а защо изключваш ML със същия мотор? ВЕрвам не е заради нуждата от Стардиагнозата за щяло и нещяло...
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: СУВ дизел

          Гранд не бих препоръчал. Имах V8 - евтинджос кола с много проблеми. Пък с 2.7 направо ще е "супер". Извън пътя беше много добър!
          За тънки пари и аз не знам какво бих гледал, но почти 100% щеше да е бензин. Евентуално ML320, ако изпадне нещо около половин милион километра!

          Паджеро Спорт?
          Последно редактирано от noname12; 12-05-17, 17:41.

          Коментар


          • #20
            От: СУВ дизел

            Аз така питах едно време и исках автомат и дизеляк до около 7 бона,отговорите бяха Диско и Терано 2.7,2-3 дискота гледаха моите и на финала им купих Мерцедес 290 дизеляк с добър климатик и добър автомат не по-малко гнил от кое да е Диско
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: СУВ дизел

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Да добавя нещо
              Иска се хубав климатик.
              За сравнение, този на БМВ не е такъв.
              Извинявай, ама все едно някой друг пише от твое име!?
              За 7-8 хил.лв. кой знае какви претенции не може да имаш.
              Тоест, трябва да правиш компромиси с изискванията. Големите СУВ които може да вземеш за тия пари са Гранд, МЛ и Паджеро 3, и евентуално нещо от гамата на ЛР. Имат всичко което искаш, но не са икономични.
              Малките СУВ са точно обратното, икономични, но рядко предлагат комфорт като кожа и автомат (автомат и икономичност са не-съвместими). Тук аз лично бих заложил на втората генерация РАВ 4, която е един изпитан и безпроблемен автомобил.
              Успех желая!

              Коментар


              • #22
                От: СУВ дизел

                И аз наскоро търсих сув и в крайна сметка взех санта фе. Гранда за мен си е чиста джипка не виждам какво сув има в него както и другите фронтери,теранота и подобни. Санта фето е кожа,автоматик 4х4 достатъчно е високо за черни пътища,вътре е много просторно и широко и има и добри мотори бензин с газ или дизел няма значение ще гори по-малко от висчко по-горе изброено,а и се държи доста добре на пътя - стабилно е и се кара много леко.Верно няма бързи/бавни и подобни и не е високо като по-горните и не може да се мери извън пътя с тях,но си е напълно достатъчно за кърски пътища все пак е 2 пъти по-високо от лека кола има около 21-22см клирънс,а ако сложих да кажем малко по-големи гуми ще стане 23-24,което не е малко.А и ще вози по-добре със сигурност аз в гранд съм се возил от по-старите както и във галопер ами то на неравностите тия на задната седалка си удряха главата в тавана много друса и подскача,но сигурно е нормално понеже е високо.

                Коментар


                • #23
                  От: СУВ дизел

                  Офтопик е, ама ми звучи като да е намесена жена тука. Иначе, Рав4?

                  Коментар


                  • #24
                    От: СУВ дизел

                    RAV 4 дизел и автомат до 7 бона няма.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: СУВ дизел

                      Първоначално публикуван от assendus Преглед на мнение
                      Офтопик е, ама ми звучи като да е намесена жена тука.
                      ..
                      Е кЪ я мислиш таа ралта ?!

                      ... иначе на Търтьо кво му пречи да сложи шапката и да свАли палатката докато си ги рЕди от първа до шеста.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: СУВ дизел

                        Ако ще е голямо комби 4х4 с добър клиренс и дизел, аз също бих избрал сантафе. Намират се между другото и киа соренто за тия пари от време на време.

                        WJ е всичко друго, но не и икономичен, даже и с 2.7 и ако ще е за жена да се има предвид дължината му, която е пряко свързана с паркирането. Вози си характерно, сигурно знаеш, ако ще се кара по асфалт само и заради зимата аз лично не виждам смисъла. Същото и за дискавърито важи.

                        Ако не се държи толкова на дизела, един форестър автомат също би бил добро решение, като ще е максимално близко до лек автомобил като поведение. В този ред на мисли може и мазда трибют.

                        За бмв-тата... За тия приготвени пари, даже и да се намери, после ще глътне още поне толкова, че и повече даже, само за да се приведе до вид, в който да е надеждно. Другото е, че на мен чистосърдечно х5 ми е тясно, ама пък съм близо 150 литра нали...
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #27
                          От: СУВ дизел

                          Моля за ключ. Концепцията я измениха тотално
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: СУВ дизел

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            ............... средно луксозно високо комби. .
                            Това ли е новата концепция. Айде осветли ни!
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X