Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със зареждане на акумулатор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със зареждане на акумулатор?

    Привет. Искам да споделя за един проблем който имам. Умря ми акукуматора на колата или поне така си мисля, не върти изобщо и всичко индикира за свършил акумулатор(77A/760Ah, "окото" е черно). Искам да си го заредя и имам едно зарядно Ultimate Speed ULG12A2 което преди време бях купувал от LIDL. Акумулатора е свален от колата, закачам го на зарядното и ми показва 12.1 волтаж и живот на 80%. Пускам го да се зарежда на нормален цикъл и след минутка ми спира зарядното и ми изписва, че е зареден на 100% и волтажа след 20-30мин варира между 13.2-13.7 волта. Имам едно старо по-"глупаво" и мисля да го сложа него да зарежда, ще го следя и ще го изключа като му дойде времето. Преди една седмица исках да заредя на Ултимейта един друг акумулатор 62ка, изписа ми, че е зареден на 70% и за половин час качи на 100% и се изключи. Аз ли някъде бъркам или просто не съм взел правилното зарядно което да ми върши работа?(Акумулаторите са обикновенни.)

  • #2
    От: Проблем със зареждане на акумулатор?

    Зарядното от Лидл го знам и по принцип върши работа ама е направено да избягва всякакви опасни режими. Поради което не го бива да зарежда прекалено изтощени, заспали или не съвсем изправни акумулатори.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със зареждане на акумулатор?

      Май вечерта с по-глупавото зарядно е заминала и някоя клетка. Тази сутрин ми показва 10.7.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със зареждане на акумулатор?

        Не е виновно по-глупавото зарядно, акумулаторът е свършил и трябва да се изхвърли за рециклиране.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със зареждане на акумулатор?

          Не го виня, по обед си взех нов.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X