Обява

Свий
Няма добавени обяви.

технологични особености на уплътняването на ракиен казан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

    Теса е безбожно скъпо, а и изпечено няма сваляне. Бинт, пепел и брашно, и после като в Пирогов
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #32
      От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      И котарака си направил пияница...
      Това е на сутринта ...не мога да го изгоня от топлото
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #33
        От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
        Братовчед ми е казанджия, вече ползва само хартиено тиксо на Tesa, прави два-три оборота притиска да прилепне плътно и забравя за брашно и тем подобни пумии...
        Братовчед ти не е казанджия в традиционния смисъл на думата. По скоро е мениджър на ракиено устройство против пуми...

        Коментар


        • #34
          От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

          Това със затварянето е ясно. Някой да знае майстор за зидането на казан с огнеупорни тухли в района Хасково-Стара Загора?
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #35
            От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

            Това е забавно филмче по темата, има какво да се научи .

            https://www.youtube.com/watch?v=sN-Zh6U_LQQ
            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

            Коментар


            • #36
              От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

              Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
              Братовчед ти не е казанджия в традиционния смисъл на думата. По скоро е мениджър на ракиено устройство против пуми...
              Използва обикновенни казани(не двойна итн. преварка) вари тонове ракия всяка година и въпреки 37-те си години разбира много повече от това от всеки коментирал в тази тема, защото с това си изкарва хляба от години.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #37
                От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Това е ясно. Дайте някоя схема как се зида около казана, така че пушекът да обикаля казана, а не да излиза право нагоре. И с единична или двойна зидария? Ще се зида с плътни единични огнеупорни тухли и огнеупорен теракол.

                Четири пръста от казана до зидарията...При мен зидарията е двойна, с червени тухли със залепени огнеупорни плочи...

                Огнището - 40 - 42 см от пода до дъното...

                Коментар


                • #38
                  От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                  Да кажем, че ще го направя с двойна зидария, иска ми се да е кръгъл по форма, но квадрат ще е по - лесен за зидане. Полагам първо един ред тухли за основа на горивната камера, после зидам 40-45см. Слагам два П образни профила, на които да легне казана и после мисля с единична зидария нагоре като измазвам отвътре зида и оставям място от казана около десетина сантиметра. Трябва само да помисля как да го затворя да не излиза директно пушека и как да завърша последния ред тухли, така че да затворя казана и да мога да хвана и комина на тях. Коминът ще е от коминни тела.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:640-420-dyrzhavata-udari-domashnite-kazani-za-rakiia.jpg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:5752999

                  Нещо такова, ако мога да скалъпя ще е прекрасно.
                  Последно редактирано от ivodianov1992; 15-05-17, 11:05.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #39
                    От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                    На кое викате "двойна" и "единична" зидария?

                    Коментар


                    • #40
                      От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                      12см - единична - 25см - двойна с кръстосване на тухлите. Все си мисля, че единична ще носи 250 литров казан, ама...
                      Пп. Умея да зидам, строителен техник съм, но просто до сега, не съм правил пещ или подобно нещо.
                      Последно редактирано от ivodianov1992; 15-05-17, 11:32.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #41
                        От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                        Ясно. По наше време го учехме като зид цяла тухла или половин тухла. Кръстосването - превръзка.

                        Коментар


                        • #42
                          От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                          [QUOTE=ivodianov1992;3155123]Слагам два П образни профила, на които да легне казана и после мисля с единична зидария нагоре като измазвам отвътре зида и оставям място от казана около десетина сантиметра.




                          Ако имаш възможност, вместо П - образни профили, сложи релси от вагонетка... И огнището - височината не повече от 40 см...

                          Коментар


                          • #43
                            От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                            Нямам. Имам само тип 49, но ще се получи грубо с тях. Ще сложа от тия по - дебелостенните Пта. Ще видя да го направя като това от снимката. Нещо подобно.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #44
                              От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                              Никой нищо не казва, явно че сам ще си блъскам главата. Мога ли да зидам с вар цимент и пясък, или да търся шамот, че ми се струва безмислено да давам един куп пари за огнеупорен теракол.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • #45
                                От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                                Тухли и бял хоросан. Досега не съм виждал казан зидан от друго.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X