Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отложа изключването на радиото?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да отложа изключването на радиото?

    Реле за време няма да промени нищо май. То не може да корегира пада на напрежение при палене защото е реле . Но пробвай, шанс винаги има. А ако искаш да си сигурен, че няма да помогне - вържи радиото към постоянно захранване. Ще трябва да го изключваш всеки път като излизаш от колата, но поне ще рабереш дали това реле има шанс да помогне преди да си го монтирал.

    Това дето го предлагам аз съм 95% убеден, че ще сработи. Ама частите са към 10 лева и предполага заигравка с монтажа им .

    Коментар


    • #32
      От: Как да отложа изключването на радиото?

      В момента и двете жици са вързани на жълтата, която подава постоянно ток независимо какво правиш. Радиото свири и изобщо не се смущава докато въртя стартера. Неудобството е, че трябва да го включвам/изключвам ръчно. Остава да му измеря консумацията в покой. Хайде стига вече с този акумулатор.

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Провери си акумулатора!
      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
      Подозирам, че доста ти пада напрежението на акумулатора при въртене на стартер и радиото не му понася. Та може да провериш акумулатора в какво здраве е.

      Ако той е читав - лек тунинг евентуално ще реши проблема. Голям кондензатор (10 - 20 хиляди микрофарада) + диод + дросел на жицата дето е постоянно захранена. Вързани така, че първото към жицата да е дросела, после диода и накрая кондензатора. Така като върити стартера няма да има колебание на напрежението към радиото и би трябвало да оцелее.
      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Алекс, вече два пъти споменаха за калпав акумулатор, аз съм третия.
      Когато напрежението падне под някакво ниво-всичко що е памет и не е подпряно с батерия се предава, и се занулява. Та при палене пада на напрежение е сериозен, и при тръгнал акумулатор пада е сериозен. Понякога не пада под прага на зануляване на програмируемите електроники, но понякога пада, и следва зануляване, и забравяне на настройките. Все едно си изключил акумулатора.

      Разбирам, че искаш да минеш с малки разходи, ама...

      Пък може радиото да е много китайско, и да си прави своите си номерца.
      Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
      Симптомите са за акумулатор. Може и нов да е, в един момент ще откаже.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #33
        От: Как да отложа изключването на радиото?

        Ако имаш модул,за пускане на дневни светлини,може да го захраниш от там.Ще се и изключва...
        На такава вълна съм в момента и ми хрумна тази "оригинална"идея..
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #34
          От: Как да отложа изключването на радиото?

          Цветовете са работещи за евробуксата, евентуално и за радиото и почти сигурно не и за автомобила.. Иначе радиото не е изправно.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: Как да отложа изключването на радиото?

            Браво на китайците! Бързи, смели, сръчни, че и цената е прилична: 2.27€
            Тези дни ще го вържа и тествам.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170608_181152_s.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5756155
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X