Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отложа изключването на радиото?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да отложа изключването на радиото?

    Ситуацията е следната. Купих си евтинджос радио за 30 кинта.
    Като дам на контакт, радиото тръгва - до тук - добре.
    На стартер радиото загасва, защото колата изключва всички маловажни консуматори - това също е добре.
    След това радиото тръгва пак. И тук се проявява проблемът: Понякога настройките на радиото се ресетват към заводски - общо взето на всеки 10-20 паления.
    Идеята ми е да добавя нещо, което да поддържа още 10-20-30 секунди радиото включено, така че да не загасва докато въртя на стартер.
    Слабо грамотният ми по електроника мозък роди идея: Да закача към плюса, който се изключва по време на стартер, един кондензатор и по тоя начин да отложа изключването с нужните секунди.
    Ако може някой по-грамотен да ми каже дали тази идея би сработила. Също така съм отворен и за други идеи.

    П.П. Моля идеята "Купи си скъпо и качествено радио" да не я обсъждаме.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Как да отложа изключването на радиото?

    Провери си акумулатора!

    Коментар


    • #3
      От: Как да отложа изключването на радиото?

      Или си вързал нещо грешно или радиото е дефектно
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Как да отложа изключването на радиото?

        Трябва да имаш две токови жици едната ти е за памета на нея не би трябвало да се спира тока при въртене

        Коментар


        • #5
          От: Как да отложа изключването на радиото?

          Точно така е - имам 2 жици плюс. Едната е постоянно захранена и не прекъсва по време на стартер. Втората прекъсва когато не е подаден контакт и когато върти стартера.
          Радиото е кофти - в това няма съмнение.

          Сега моля по съществото на питането: кондензатор или друга схема? Става дума за жицата която прекъсва.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #6
            От: Как да отложа изключването на радиото?

            На моя ефтин радио-МП3 плеър китайчугите бяха разменили кабелите за двата +.
            Като ги обърнах и се оправи. Сега забравя само ако откача акумулатора.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Как да отложа изключването на радиото?

              Свържи двата плюсови кабела (предполагам че са с червен и жълт цвят) на радиото към захранващия от колата и няма да има проблем.

              Коментар


              • #8
                От: Как да отложа изключването на радиото?

                Първоначално публикуван от Yury Преглед на мнение
                Свържи двата плюсови кабела (предполагам че са с червен и жълт цвят) на радиото към захранващия от колата и няма да има проблем.
                Освен че ще пада акумулатора
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Как да отложа изключването на радиото?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Освен че ще пада акумулатора
                  Е, вече ако не си го гаси и нонстоп работи ще му пада.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да отложа изключването на радиото?

                    Проблемът може наистина да е акумулатора,но и при прерфектен за да не прекъсва при въртене на стартера или повторен опит за паленесложи един диод преди кондензатора, да не разрежда през другите консуматори.Схема ще трябва ли да чертая?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да отложа изключването на радиото?

                      Трябва да се мери. Има вероятност я панел, я кр стъпало да остава включено с двете жици на куп.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да отложа изключването на радиото?

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Трябва да се мери. Има вероятност я панел, я кр стъпало да остава включено с двете жици на куп.
                        Много неща остават и яко ток дърпа
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да отложа изключването на радиото?

                          А според мен има изтощена батерйка, която поддържа рама, където се записват настройките, както всяка процесорна система.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да отложа изключването на радиото?

                            Чричри, тея ефтинките- по 30-40 кинта от СТЦ Илиенци немат батерийка, бате!
                            Само ток и жица са, щото брат Ючан икономисва на фул.
                            Да не казвам, че за последните 2 години съм видял 4-5 различни марки, на които само предния панел малко се различава- вътре всичко едно към едно еднакво.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да отложа изключването на радиото?

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              А според мен има изтощена батерйка, която поддържа рама, където се записват настройките, както всяка процесорна система.
                              Ти луд ли си, бе?
                              Една такава батерия струва над лев!

                              нема такова животно в тия свирки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X