Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам ВиК...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Направи си сам ВиК...

    Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
    sek.1, я кажи къде е този битак, и ако може някакъв ориентир къде долу горе ги продават, също и цена. Мисля да пратя един приятел да ми вземе и да го изпрати към мен.
    пиши в гугълмапс "битака София" и ще го видиш къде е, то се обикаля за полвин час, ще ги види по сергиите някъде, но да отиде по-рано, че после е гмеж
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #62
      От: Направи си сам ВиК...

      Купих си един комплект за резби, който включва кълчища и една тубичка, с надписи на немски, предполагам е течен тефлон... това бива ли като вариант, тоест двете заедно?

      Коментар


      • #63
        От: Направи си сам ВиК...

        В тубичката вероятно е грес за кълчища. Имам такава, но в кутия. Пак има някаква тефлонова основа. Мотаеш кълчищата и после обилно минаваш с грес отгоре.
        Някои от хромираните фитинги(нипели, колена, удължители, ъглови кранчета и т.н.) с външна резба , фабрично са с прекъсвания (драскотини) напречно на резбата. Именно тези нарязвания имат функцията да задържат тефлона да не се събира в края на резбата. Когато липсват, аз си ги правя , драскайки с лист от ножовка, или друго нещо остро, което да нарани напречно резбата. Тефлона се мотае стегнато и докато не се скрият каналите на резбата, като накрая се притиска добре. Важно е да не се прекалява обаче, че иначе се случва да спука залятата резба в полипропиленовото съединение и да пикае като карфица.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #64
          От: Направи си сам ВиК...

          Притиска, имаш предвид да се затяга примерно ексцентрика лекичко с ключето, без сериозни напъни.А ако почне да струи от настенката, това има ли оправяне някак? Като каза като карфица, мен ми хрумна-ами тогава не може ли да се нагрее една карфичка със запалката и да се набие там откъдето изпуска?

          Коментар


          • #65
            От: Направи си сам ВиК...

            Не. След като навиеш достатъчно тефлонова лента. Стискаш с пръсти и въртиш, за да прилепне добре по резбата.
            Не може да нагрееш карфица. Имах предвид, че се къса металната втулка с резбата, която е отлята заедно с ППР накрайника. Единственото спасение е смяна.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #66
              От: Направи си сам ВиК...

              На времето в къщата ми, водопровода, го прави приятел на дядо ми. Всичко е с калчища, но ги топеше в боя. След това нямат развиване. Където се е налагало с горелката сме грели за да развием.
              Парното друг познат на баща ми го прави. Той пък в олио топеше. Развиването също беше мъка. Но пък не прокапва никъде по този начин.
              Аз от няколко години ползвам тефлонов конец и не съм имал проблеми. Понася и развиване, без това да компрометира връзката.

              Коментар


              • #67
                От: Направи си сам ВиК...

                С кълчищата е проблема да им хванеш цаката по колко и как да мотаеш. Иначе си държат екстра. Но на хромирани врътки и джаджи некси...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #68
                  От: Направи си сам ВиК...

                  Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
                  sek.1, я кажи къде е този битак, и ако може някакъв ориентир къде долу горе ги продават, също и цена. Мисля да пратя един приятел да ми вземе и да го изпрати към мен.
                  В квартал Орландовци се води . Събота най късно към 9 часа сутринта трябва да си там . Моя поялник го купих по спомени за 60 лева ама много време мина от тогава .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #69
                    От: Направи си сам ВиК...

                    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                    На времето в къщата ми, водопровода, го прави приятел на дядо ми. Всичко е с калчища, но ги топеше в боя. След това нямат развиване. Където се е налагало с горелката сме грели за да развием.
                    Парното друг познат на баща ми го прави. Той пък в олио топеше. Развиването също беше мъка. Но пък не прокапва никъде по този начин.
                    Аз от няколко години ползвам тефлонов конец и не съм имал проблеми. Понася и развиване, без това да компрометира връзката.
                    Аз пък толкова години само с плюнка ги мажа и никакви проблеми нито с прокапване, нито с развиване. Калчищата трябва да са фини, защото понякога пробутват едни груби и дебели. Трябва да не са смачкани на фъндъци, да можеш да си теглиш дълги, тънки влакна от тях. Навиват се , колкото да попълнят навивките на резбата, в посоката на резбата. После се навлажнавят с малко водичка или плюнка и се навива
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #70
                      От: Направи си сам ВиК...

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      С кълчищата е проблема да им хванеш цаката по колко и как да мотаеш. Иначе си държат екстра. Но на хромирани врътки и джаджи некси...
                      Е то затова аз върху кълчищата врътвам един тефлон, ей така за външен вид. А и държи кълчищата.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #71
                        От: Направи си сам ВиК...

                        В момента правя инсталация на баня с два вградени смесителя и ползвам тефлон. И преди съм го правил. Не е имало проблеми. Преди да затварям обаче, оставям задължително под налягане поне денонощие, като ако се налага байпасирам топла и студена и обезвъздушавам от тапите, тръбите да се напълнят. Байпас слагам, ако са готови връзки за настенни батерии. Иначе, е достатъчно да отвориш смесителите. Ще снимам.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Направи си сам ВиК...

                          Правилния тефлон, правилно намотан и си държи.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0474.jpg
Прегледи:1
Размер:421.8 КБ
ID:5755182

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0475.jpg
Прегледи:1
Размер:465.2 КБ
ID:5755183

                          И още един смесител:


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0477.jpg
Прегледи:1
Размер:402.5 КБ
ID:5755184
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Направи си сам ВиК...

                            Пък аз като аджамия установих, че холендрите на смесителите искали много леко затягане.Що уплътнители и гумички накълцах, не е истина.Иначе аз намотах кълчища и спря да сълзи. В момента си седи под налягане.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Направи си сам ВиК...

                              Темата е малко стара, но да разбутам
                              Смятам да правя сондаж и да вържа банята и тоалетната към него, като евентуално ако водата става и за пиене, да вържа цялата къща. Тъй като отначало ще е малко проба/грешка, няма да взимам някакъв скъп хидрофор. Та, искам да попитам този, на който съм се спрял дали е добър. Вода има на 4-5 метра, и смята директно да набивам поцинкована тръба 1 цол и да хвана хидрофора(без разширителен съд) с електронен пресостат директно към тръбата. Хидрофора е GARDENLINE GLGP1007, 1000 вата, дълбочина на засмукване 7м, напор 45м.
                              Или може и с по-маломощен.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Направи си сам ВиК...

                                Ако няма да имаш разширителен съд, заложи на маркова помпа. При тая конфигурация помпата е по-натоварена.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X