Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да гледам при покупка на Terracan?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво да гледам при покупка на Terracan?

    Здравейте колеги!
    Пуснах тема преди време и от около година си търся джипка или паркетник. Покарах няколко модела и в крайна сметка изскочи един Терракан 2,9 150 конски сили. Хареса ми удобния салон и огромния му багажник.
    Имам обаче няколко въпроса. Първо искам да знам какви са честите дефекти на модела?
    Знам, че дюзите не изкарват много на нашата нафта и това е като цяло. Другото което ме интересува е, има ли проблем този модел с ръждата и до каква скорост мога да го карам в режим 4Х4?
    Още се интересувам 4х4 режима само на снежен път и хлъзгаво ли се ползва?
    Как мога да я тествам при оглед?
    Ако седна да маневрирам на сух асфалт в 4х4 режим ще повредя ли системата?
    Съжалявам ако темата е разисквана вече но не исках да спамя теми на колеги а и не намерих отговор точно на тези въпроси...

  • #2
    От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

    Теракана е много здрав механично, гледай дали включва четворката / моторчето дали работи / и специално внимание в читав сервиз за горивната уредба!!! Теракана е със система Делфи и тук можеш да намериш доста добра информация : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=218785 колегата е описал доста добре кое си струва да се ремонтира и кое не, как, колко и т.н. Четворката ако е автомат е със системата ТОД или когато включиш 4х4 машината сама си пуска предното когато някое колело превърви, ианче ако е ръчка си е обикновен "парт-тайм" Включваш ръчно предния мост само и единствено на хлъзгав терен / сняг, кал / до скорост около 80км. и когато преминеш хлъзгавия участък изключваш четворката иначе рискуваш да строшиш нещо.
    Real Recognize Real

    Коментар


    • #3
      От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

      С ръчна трансмисия е автомобила.
      За да изключа/включа 4х4 трябва ли да е спрял джипа? И с автоматични хъбове ли е отпред или са само капачки?

      Коментар


      • #4
        От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

        Авоматични хъбове са.В движение до 60-80 км.в час може да включиш на 4H а да преминеш на 4L трябва да си спрял на свободна и с натиснат съединител
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #5
          От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

          Здравей колега , не си чел внимателно , защото на всичките твои въпроси е отговорено многократно.
          Все пак ще се опитам да ти изброя няколко неща
          Първо -когато го тестваш , натисни газта , и ако при 2500- 3000 оборота светне чека - значи има проблем с дюзите/ремонт около 1000 -1200лв/
          Второ -това , че иконката за 4Х4 свети - не означава нищо.Предния маст дали е включен можеш да го провериш само на хлъзгаво покритие -ако превърти някоя от предните гуми -значи всичко е на ред.Самата иконка те информира , че по електрониката всичко е на ред -няма да коментирам възможността тя да не свети.
          Трето-превключвателя за режимите/едно черно кръгло копче до скоростния лост/ , ако е с три положения можеш да използваш 4Х4 само на хлъзгава повърхност -там където гумите могат да се плъзгат. Ако селектора е с 2 положения , нещата са други.
          Четвърто -при 2 положения на селектора 4Х4 се включва и изключва на скорост до 80 км/ч
          Понижаващата предавка се включва само при спрял автомобил и натиснат съединител -така се и изключва
          Пето - при тест на тази система на сух асфалт и навит до край волан трябва да усетиш нещо като затягане на гумите и леко съпротивление във волана -при няколко проби няма да стане нищо страшно
          Шесто -купето е добре обработено срещу корозия -лично аз не съм забелязал да имам ръжда по моя
          Успех с покупката !

          Коментар


          • #6
            От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

            Гледай да е 163к.с. Горивната система е подобрена.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

              Този, който съм набелязал е 150 коня. Ако рециклирам дюзите качествено да очаквам ли нови изненади в скоро време?
              Много ли са кекави?

              Коментар


              • #8
                От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                Тоя със 150 коня му тръгва помпата. От там стружки навсякъде, ремонт скъп и труден. На 163 са само дюзите.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                  "Тоя със 150 коня му тръгва помпата. От там стружки навсякъде, ремонт скъп и труден. На 163 са само дюзите."
                  Няма такова нещо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                    Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                    "Тоя със 150 коня му тръгва помпата. От там стружки навсякъде, ремонт скъп и труден. На 163 са само дюзите."
                    Няма такова нещо.
                    Ааа, аз само съм го чел, в сравнително достоверен източник.
                    Но щом можеш да дадеш гаранция, че не е вярно, аз не държа да съм прав.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                      Аз не съм завода производител и не мога да давам никакви гаранции. Истината за помпите на до и рестайла най-лесно е да се прочете по чуждите форуми -просто те са много по-големи като членска маса. С две думи -тръгването на стружки и цялостен колапс на горивната система не е според това дали е до или рестайл -просто е комплекс от най.различни фактори/най-често мърлящина на собственика/ , които се натрупват в процеса на експлоатация на МПС то

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...72#post3144972
                        Доколкото съм чел, 2005г сменят ГНП на тоя мотор.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                          Екземпляра, който съм набележил е на мой познат. Знам му историята поне докато е при него. Бих рискувал с него пък...дано не изям дървото с помпата. Доколкото знам са му правени дюзи наскоро (рециклирани). Иначе е добре поддържан, момчето си го гледа.
                          В случай, че стане драмата с помпата предполагам, че може да се отремонтира. Едва ли ще съм единствения с подобен проблем.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                            Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                            В случай, че стане драмата с помпата предполагам, че може да се отремонтира. Едва ли ще съм единствения с подобен проблем.
                            Драмата с помпата, в почти всички случаи е в комплект с дюзите.
                            По разни източници казват, че после и чистенето на системата е малко съмнително, та по-добре всичко ново - горивопроводи, резервоар, помпи...всичко.
                            Айде да не е всичко баш така, ама какво е един демпферен маховик в сравнение с цените само на помпа и дюзи?! А работата?! А варианта от сиромашия да се спести това или онова, с което да се стигне до повторение на филма?! Маховика слагаш и забравяш, а има и автоматик...

                            Иначе джипа е Паджеро 2, с плюсове по купето и минуси по задвижването. Не е образно казано - наистина шасито е от Паджеро 2, лиценз там нещо, както Галопера. Ама барем да бЕха взели и Супер Селекта за раздатка, и опцията за заден блокаж.
                            Мотора е на КИА. Единственият, който се ползва в Хюндай - нормално след обединението на КИА и Хюндай постепенно всички мотори на КИА отпадат, и Хюндай прави мотори и за двете марки.
                            А в КИА, мотора идва от Мазда(да, същия като в Пенчовата КИА), и се развива до 3,0л обем(камиончетата КИА с 2,7D, са с негова модификация). По някое време получава 16 клапана и директно впръскване, а скоро след това и комън рейл.

                            Между другото Санта Фе-то за което питаше, е с един от най-непретенциозните комън рейл мотори със система Бош първо поколение. Там и задвижването е постоянно включено и просто си работи, а не чакаш лампи, ел. копчета хъбове и к'вота там да ти включи 4х4. Да, нЕма бавни и по-не е джип, ама в зависимост за какво ще го ползваш може да е по-добрия вариант.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                              Теракана НЕ е Паджеро. Галопер е на база Паджеро и то не 2, а 1.
                              Това за мотора не знам къде си го чел и колко е вярно

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X