Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да гледам при покупка на Terracan?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

    Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
    Свикнал съм да си признавам грешките, затова ще кажа че беше много прав за задвижването. Parttime на Терракана е по-скоро минус когато не ти трябва джип за тежък офроуд. Най-вече заради лошото поведение на хлъзгав път. А на заснежен път когато си на 4Н режим се усеща едно осезаемо недозавиване и нестабилност при малко по-висока скорост. Иначе за пясък, чакъл и кал системата е много проходима
    Ще свикнеш и с поведението и няма да го отчиташ като съществен минус.
    Иначе имат вариант с автоматично включване и изключване на предния мост, който уж по-добър за каране по различни терени без да пипаш нищо.
    Но свирено, важното е да не създава проблеми, с останалото се свиква.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #47
      От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

      Парт-тайм зимата си е фън, на 4Н ако си с LSD също. Ако автомобила ти трябва само за преместване и не обичаш да ти е забавно, тогава фултайм е за предпочитане.

      ... мисля да си сложа Lokka отпред, но не знам как ще завива зимата, ма поне се слага и маха лесно.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

        Шест години карам BMW. И съм свикнал на задното. Просто отчитам недостатъка на извънградско шофиране при изчистен само на места път. Това е.
        Но вероятно сте прави. С всичко се свиква
        Ще взема комплект нови зимни гуми другата седмица и чакаме снега за допълнителни тестове

        Коментар


        • #49
          От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

          Иначе се оказа, че джипа има LSD което по някаква причина не работи... Ще трябва да сменя маслото за проба.

          Коментар


          • #50
            От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

            Не ми се ще да давам такъв съвет, че тука ще почнат да освиркват, но все пак...
            Нищо му няма на 4х4 и на малко сух асфалт, а зимата има предимно мокър... Така че според условията, пробваш как се чувства по-стабилно машината, предвиждаш си/свикваш с недозавиването с включен преден мост и си караш както го почувстваш.
            Само не знам дали нямаше някакво ограничение до каква скорост може да е включен моста - в смисъл дали няма да изключва или да не иска да включи, а не да е просто съвет за безопасност.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #51
              От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Не ми се ще да давам такъв съвет, че тука ще почнат да освиркват, но все пак...
              Нищо му няма на 4х4 и на малко сух асфалт, а зимата има предимно мокър... Така че според условията, пробваш как се чувства по-стабилно машината, предвиждаш си/свикваш с недозавиването с включен преден мост и си караш както го почувстваш.
              Само не знам дали нямаше някакво ограничение до каква скорост може да е включен моста - в смисъл дали няма да изключва или да не иска да включи, а не да е просто съвет за безопасност.
              Дават го, че може да се включва в движение при скорости до 80км/час. Аз не съм опитвал с по-висока скорост от 40км/час

              Коментар


              • #52
                От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                Иначе се оказа, че джипа има LSD което по някаква причина не работи... Ще трябва да сменя маслото за проба.
                Практиката показва, че с промиване и смяна с правилното масло LSD-то проработва, ако не е тотално сбангьосано де.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Практиката показва, че с промиване и смяна с правилното масло LSD-то проработва, ако не е тотално сбангьосано де.
                  Бих се радвал ако можеш да ми разясниш как го промиват? Може и на лично съобщение разбира се

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                    Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                    Бих се радвал ако можеш да ми разясниш как го промиват? Може и на лично съобщение разбира се
                    С нещо летливо и неагресивно, за да не скапе семерингите, ще е най-добре, но може и с някакво тънко и евтино масло, което после да източиш добре. Като налееш каквото решиш, повърти малко гумите, а ако тръгнат в една посока, хващаш някой с който да ги развъртите в противоположните.
                    Не съм го правил, та е само предложение, но и за друг бърз начин не се сещам.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X