Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да гледам при покупка на Terracan?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

    Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
    Въпроса може да ви се стори смешен обаче не съм имал джип на шаси досега. Искам да попитам дали се маже с нещо шасито, за да не стане в такова ръждиво състояние?
    Аз като взех моя се бях затресъл за обработка на рамата и поразпитах бояджии. Имало някакъв продукт подобен на течен парафин специално за целта, който се пръскал с пистолет както отвън по рамата, така и вътре през технологични отвори.
    Създавал покритие което предпазвало от ръжда. Марка не помня, но който се интересува предполагам лесно ще го открие.


    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
    Няма да е все така!
    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

    Коментар


    • #32
      От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

      Приказвах си с двама собственици на Паджеро. Двамата се оплакаха от ръжди по шасито и ме увериха, че ако го намажа с ръждопреобразувател и после със силикон всяка есен драми няма да има. Иначе гледах един италиански Теракан днес и очаквано нямаше точка ръжда. Искам да попитам колегите притежаващи модела по-дълго мажат ли шасито с нещо?

      Коментар


      • #33
        От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

        Всяка есен да го мажеш? Според мен еднократно намазване с правилната химия поне 2/3 години не трябва да имаш грижи и то ако колата се кара и зимата и стои навън. Ако тук не получиш отговор влез във форума за реставриране на автомобили classiccar-bg там момчетата знаят доста и има много изписано и за четене.
        Real Recognize Real

        Коментар


        • #34
          От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

          Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
          ... Имало някакъв продукт подобен на течен парафин специално за целта, който се пръскал с пистолет както отвън по рамата, така и вътре през технологични отвори.
          Създавал покритие което предпазвало от ръжда. ...
          Някои май с восък пръскат, ако не се лъжа де ...

          Коментар


          • #35
            От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
            Четворката ако е автомат е със системата ТОД или когато включиш 4х4 машината сама си пуска предното когато някое колело превърви, ианче ако е ръчка си е обикновен "парт-тайм"
            Искам да попитам само нещо за автомата. Каква точно е разликата в 4х4 системата. Мисълта ми е, че няма голяма разлика в проходимостта, поне доколкото разбирам това трябва да е с някаква муфа или централен диф....
            На екземплярите с ръчна кутия ми е ясно как работи.

            Коментар


            • #36
              От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

              Няма разлика в системата. Това че е автомат не променя нищо. 90% ако не и отгоре от тераканите в бг са си парт тайм. Независимо автомат или ръчка. Няма муфа и централен диф. Само раздатка

              Коментар


              • #37
                От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                Сериозно се замислям дали да не е автоматик. Навсякъде чувам, че кутиите са здрави. Предполагам, че разликата в разхода няма да е повече от литър/два

                Коментар


                • #38
                  От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                  Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                  Сериозно се замислям дали да не е автоматик. Навсякъде чувам, че кутиите са здрави. Предполагам, че разликата в разхода няма да е повече от литър/два
                  Да основната разлика е в по-висок разход и средства при обслужването на автоматичната СК.


                  HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                  VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                  Няма да е все така!
                  Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                    Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                    Искам да попитам само нещо за автомата. Каква точно е разликата в 4х4 системата. Мисълта ми е, че няма голяма разлика в проходимостта, поне доколкото разбирам това трябва да е с някаква муфа или централен диф....
                    На екземплярите с ръчна кутия ми е ясно как работи.
                    Системата е / не знам дали всички автомати са с нея, но едно 90% са / когато си в режим 4х4 на бързи можеш да си караш навсякъде по всяко време все без значение терена сух асвалт ли е или заледен участък, предния мост се включва и изключва автоматично при разлика в оборотите на колелата. Мисля, че на тези модели копчето за превключване на режимите има само auto и 4l, имаше един колега тук с такъв той ще знае повече подробности.
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                      Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                      Някои май с восък пръскат, ако не се лъжа де ...
                      Течен парафин по точно.

                      В тази тема съм показал как процедирах с моя кола с доста ръжда.
                      Шест години няма ръжда а колата се кара и зимата и седи навън.

                      Нищо сложно няма всеки да си го направи сам на колата,майстори не ви трябват за това щото е заигравка и има не малък шанс да ви претупат,виждал съм лично подобно отношение.

                      Според мен това трябва да е едно от първите неща които трябва да се направят на една кола,колкото по рано толкова по добре,дори да има само леки наченки на ръжда.
                      Всичките материали общо не би трябвало да струват повече от 100 лева.

                      Това е темата:
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...02#post3152302

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18575872_10208850514008083_1136473245_o.jpg
Прегледи:2
Размер:519.9 КБ
ID:5754528

                        Еми.... в крайна сметка за добро или зло с този приятел се взехме. Времето ще покаже дали избора е бил грешен

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                          Честито !!!!
                          Дай повече снимки , за да завиждаме

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                            Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                            Еми.... в крайна сметка за добро или зло с този приятел се взехме. Времето ще покаже дали избора е бил грешен
                            Честит да ти е, със здраве да си го караш и безаварийно!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                              Понеже след покупката имам още въпроси ще ги преместя тук. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=219672

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво да гледам при покупка на Terracan?

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

                                Между другото Санта Фе-то за което питаше, е с един от най-непретенциозните комън рейл мотори със система Бош първо поколение. Там и задвижването е постоянно включено и просто си работи, а не чакаш лампи, ел. копчета хъбове и к'вота там да ти включи 4х4. Да, нЕма бавни и по-не е джип, ама в зависимост за какво ще го ползваш може да е по-добрия вариант.
                                Свикнал съм да си признавам грешките, затова ще кажа че беше много прав за задвижването. Parttime на Терракана е по-скоро минус когато не ти трябва джип за тежък офроуд. Най-вече заради лошото поведение на хлъзгав път. А на заснежен път когато си на 4Н режим се усеща едно осезаемо недозавиване и нестабилност при малко по-висока скорост. Иначе за пясък, чакъл и кал системата е много проходима

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X