Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

    Зов за помощ както се казва.
    След ремонт на въпросната "възбудителка" имаме проблем с повишаване на напрежението и.
    Отива в небесата така да се каже по думите на подръжката.Същата не бе ремонтирана от 40 години.
    На скоро мина през уж капитален ремонт,но явно нещата не са пипнати както трябва.
    Вече два пъти я връщаме обаче нещата не се оправят,а ваденето и слагането е хамалска работа която отнема време.
    Отделно загуба от това,че не работи,но как и да е.
    Трябва ми човек който е правил или прави ремонт на такива двигатели и може да диагностицира проблема и след това да го отстрани.
    Ако имате познат такъв човек моля за координати за да мога да задействам въпроса.
    Благодаря на всички отзовали се.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

    Да напомня, че вчера след празниците може да не е имало кой да види.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

      Двигател или генератор е това?

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

        Ясен правилно пита.
        Възбудителките по стария дизайн се изработват на основния вал на генератора.
        На вашата какво не и работи? Не и достига напрежението на изход ли? Ако е по-голям генератора, много често има и помощна възбудителка?
        Трябва да напишете повече информация
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

          Ще споделя повече утре надявам се като информация тъй като и аз не съм в час материята.Доколкото знам съоражението е правотоково и може да бъде и двигател и генератор.
          От там най-вероятно идва и проблема след ремонта.Тъй като там където ремонта е правен е тестван само като двигател поради липса на стенд и при генериране напрежението отива в небесата.
          В момента е монтиран във ВЕЦ-а от който е и ще го тестват утре на място за да могат да мерят в реални условия и разберат евентуално къде е проблема.
          Ако нямаме успех ще продължим с търсенето,а ако има ще споделя къде е бил дефекта.
          Поздрави и благодаря отново.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

            Сега да кажа,че уж минаха пробите.
            Проблем както казах е високото напрежение което дава.А го дава щото реостата не смогва да го оправи.А не смогва да го оправи щото вече е ремонтирана както е трябвало преди 50 години да бъде направена.А не с 1 грешно направена намотка.Обаче щото сега е правилно напрежението преодолява реостата.И сега сме го пратили за тунинговане.
            Като го монтират тия дни се надявам да го подкарат.И ще споделя пак.


            Послепис:Възможно е да съм сбъркал някъде в обясненията,защото ми бяха доложени набързо по телефона.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

              абе няма ли някаква хитра автоматика напоследък, ми с реостат се работи?

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

                Има ама автоматиката отказва при гръм,а това работи вече близо петдесет години.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

                  Ясен, това е 100 годишна технология. Възбудителката представлява правотоков генератор. Не знам за мощността на конкретния генератор, но обикновенно подава постоянен ток от 20-110 волта. Има един навит реостат точно за регулиране на възбуждащото напрежение. Произведения ток се подава на роторните намотки на главния генераторен ротор и от там се индуктира ЕДН в статорните намотки. Новото поколение машини в общия случай нямат въртящи се възбудителки, а директно един електронен блок отстрани и толкова. Проблема е че струват бая и наистина не обичат гърмежи
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

                    Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                    Ясен, това е 100 годишна технология. Възбудителката представлява правотоков генератор. ...
                    Я това го знам и жокер ми не требе. Не знаех че още се ползват ама явно трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

                      Ползват се масово във всеки Български ТЕЦ, ВЕЦ и АЕЦ Има няколко изключения в централи правени в последните 10 години.
                      Най-модерното не е в статичното възбуждане, а безчеткова възбудителка с постоянни магнити
                      Land Rover Defender 110SW 300tdi

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за проблем със "възбудителка"(двигател стартиращ водна турбина).

                        Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                        ...безчеткова възбудителка с постоянни магнити
                        То на това му трябват диоди, което си е електроника. Оттам до тиристори за регулация има само една крачка и се почна то.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X