Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов съфорумник с возило и малко общи въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов съфорумник с возило и малко общи въпроси.

    Здравейте,
    Да му се ненадява човек, но се качих на 1 от тези:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HtMYsmall.jpg
Прегледи:1
Размер:530.0 КБ
ID:6132302
    2008-ма, ръчна 5 степенна скоростна, бензин 2.0 G4GC DOHC, има бутон за 4х4 .
    Супер е возилото, но като всяко старо-ново нещо си иска поддръжка/директна смяна на доста неща.

    И в тази връзка бих искал да се допитам до членовете на този готин форум относно 1-2-3 неща, които ме притесняват.
    Всяка помощ ще ми е от полза за обслужването.

    Първият ми въпрос е за маслото.
    Гледам, че колата досега е била с 5W40 моторно масло:
    - първо с Мобил 5W40
    - после с Тотал Кварц 9000 5W40

    Гледам, че и 2-те масла са синтетични. Преди да купя колата има 1 период от около 1 година, може би повече, в който не е ясно какво е ставало/какво масло е слагано ... както и да е.
    В офертата на сервиза, където ще сменям ремъци и т.н. директно са ми написали 10W40, че ще слагат.
    Това дали ще има сериозно значение, защото преди да пусна темата доста изчетох, включително и тази тема във форума.
    Та вие какво бихте казали? Кое масло е хубаво за този двигател? Няма проблем да отделя малко повече пари за маслото ако пълната синтетика е по-подходяща за този мотор.
    Просто има 200 вида масла и съм в чуденка голяма.
    Колата засега няма изгледи да се слага газова.

    Освен това, сега ли е момента да сменя профилактично и масло на диференциала и хидравлично? От какво зависи? Не съм карал досега 4х4 и реално не съм сигурен кога се прави това. Гледам, че в сервизната книжка пише, че на 30к се правела смяната ...

    И другият ми болен/наложителен въпрос е ... какви задни спирачни дискове и накладки да сложа, защото се вижда, че задните дискове са износени, имат ръб.
    Има ли някаква марка, която бихте ми препоръчали с оглед цена-качество?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-05-17, 16:30.

  • #2
    От: Нов съфорумник с возило и малко общи въпроси.

    Само за маслото да си кажа.Карам Санта фе-дизел но за маслата по трансмисията няма значение.От гледна точка на моя скромен опит до сега ти препоръчвам да заложиш на YACCO-BVX600.75w90.Това което източих от диференциал,раздатка и ск.кутия беше някаква ужасна синкаво-сива смес.Сложих това и колата си замъка.За мотора също ползвам YACCO-10w40-полусинтетика.Можеш да разгледаш в сайта им.

    Коментар


    • #3
      От: Нов съфорумник с возило и малко общи въпроси.

      Благодаря много за мнението.

      Така-а ... еми мина обслужването първоначалното.
      Смениха ролки, ремъци, колата вече не свири като е студена и навия волана. Гледам, че не са пипали масла на скоростна кутия или диференциал ... та това засега си остава отворена тема.

      Масло сложих пак Тотал Кварц 9000 5W40, защото последно е карана с това. Колата като че е малко по-шумна от преди ама аз май и повече взех да я ръчкам.

      В тази връзка, както казах, ми смениха задни накладки и дискове. Накладки ми сложиха Текстар, а дисковете били корейски PHC или нещо подобно, но като гледам, сякаш са по лиценз на Валео или поне нещо такова пише на кутията.
      И тъкмо ми беше готино, че си взех колицата и се случи нещо неприятно.
      Тъкмо я бях взел и започна да вали. Тръгвам и гледам да карам внемателно , но като натиснах спирачката на 1 спускане и педала подскочи все 1 се задейства ABS-a. И след малко светнаха ABS, TSC OFF и започна да мига лампата, която показва, че колата е включена в режим 4х4. След спиране и ново стартиране на двигателя тази лампа вече не светеше, но светеха другите 2. Диагностиката показа голяма въздушна междина на датчика на предно ляво колело, което едва ли е пипано при обслужването.
      Сега нещо не свети, но не е и валяло. Иначе си спира добре. Някой да има идея какво може да е причинило тоя гърч на системите?

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X