Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с оборотите на празен ход Mitsubishi Space Runner 1.8 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с оборотите на празен ход Mitsubishi Space Runner 1.8 4x4

    Колеги здравейте !


    Имам Митсубиши спейс рънър 1.8 4х4 . Имам проблем с оборотите на празен ход от доста време .При запалване от 700-800 изведнъж скачат на 1600 за момент , след това пак се връщат на 800 , това при студен двигател. При загрял мотор държи 1200 , с включени консуматори ( фарове , парно и др. падат на 900-1000 и така си стоят , но ако включа климатика падат на 400-500 .


    Почистих дросела , почти без промяна , смених стъпковото моторче , същата работа единствено при включен климатик светва check engine и оборотите пак са около 500.


    Възможно ли е проблема да е в това което е под дросела , воден смукач или нещо такова е , за съжаление не му знам името ?


    Ако имате някакви други идеи , ще съм ви много благодарен !




    Благодаря на отзовалите се !


    П.С. Ходих на доста майстори , за тях проблема беше МПХ , да ама не !
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    От: Проблеми с оборотите на празен ход Mitsubishi Space Runner 1.8 4x4

    Ангренажа да не е избягал с някой зъб?

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми с оборотите на празен ход Mitsubishi Space Runner 1.8 4x4

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Колеги здравейте !


      Имам Митсубиши спейс рънър 1.8 4х4 . Имам проблем с оборотите на празен ход от доста време .При запалване от 700-800 изведнъж скачат на 1600 за момент , след това пак се връщат на 800 , това при студен двигател. При загрял мотор държи 1200 , с включени консуматори ( фарове , парно и др. падат на 900-1000 и така си стоят , но ако включа климатика падат на 400-500 .


      Почистих дросела , почти без промяна , смених стъпковото моторче , същата работа единствено при включен климатик светва check engine и оборотите пак са около 500.


      Възможно ли е проблема да е в това което е под дросела , воден смукач или нещо такова е , за съжаление не му знам името ?


      Ако имате някакви други идеи , ще съм ви много благодарен !




      Благодаря на отзовалите се !


      П.С. Ходих на доста майстори , за тях проблема беше МПХ , да ама не !
      ....това е МПХ ,но ако сте сигурен че работи, тогава може да е управлението му,което е в ЕКУ-то на колата...също така ,не е лошо да проверите дали от някъде не смуче нерагламентирано въздух ( я от гарн. на колекторите и дросела, я от ЕГР-а, я от въпросния "воден смукач", тъй като м/у него и дросела има спец гумено уплътнение ....)...Гледам че сте сменявали МПХ,но с какво? С ново, или втора ръка, защото ако е втора ръка, бъдете сигурни ,че 99.8% от тях са в същото състояние като вашето.....МПХ не е стъпков мотор, а е постояннотоков обикновен мотор в редукторен привод и датчик за крайно положение.....( куплунга би трябвало да е 5 пинов ,плосък ,едноредов ).....най често -почти 99% от всички дефекти е проблем с четките,които обаче за да се стигне до тях, трябва доста да се поразглоби....търсете там проблема......друг вариант може да имате проблем с ТПС-а ( трябва да е м/у 450 и 650 мВолта)да не е настроен както трябва и спрямо БИС болта за регулиране на статичния празен ход ,МПХ да не работи коректно, но за това си трябва диагностика

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с оборотите на празен ход Mitsubishi Space Runner 1.8 4x4

        Колеги благодаря за отговорите !

        Сега да доложа какво стана.


        Разглобих сам дросела и въпросното моторче , по-точно разглобих и моето старото и новото (втора употреба) и се оказа , че и двете са развалени.


        По една от зъбчатките се бяха износили .




        Намерих в Тайланд ново т.е. в Алиекспрес и си поръчах , чакам го да дойде до месец най-много.




        Ако някой само ми помогне след смяната му , как да си настроя сам датчика за позицията на дросела , ще съм му много благодарен !
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X