Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сметка за една ограда.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Сметка за една ограда.

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Само да има някой с як кръст да ги мести и реди, че са по 40 кила единия....
    Се дядовци сме на село, независимо местни, или "приоданци".
    На 63 не е като на 36 .
    С чалъм трябва да се прави, щото сила нема И пари, разбира се трябват, но не са много.
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 26-03-18, 15:44.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #62
      От: Сметка за една ограда.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      И аз искам да направя същото, само че с много по-малки наклони и височини.
      Това, което си постлал под арматурата за автомобилният вход, какво е ?
      Някакъв каучук може би ?
      Под него трамбована ли е пръстта ? Има ли система за отводняване, за да не подлизне вода и да отнесе почвата ?
      Благодаря за нагледния урок.
      Поставя се дебел наелон и двуредова скара от арматура,важно е да се отделя с пънчета или равни камъчета скарата от земната повърхност,не е нужно да се тръмбова,в моя случай всичко е камък,но веднъж формирана такава плоча,30 тонен камион влиза без проблем.Аз нямам проблем с водите и не съм правил дренажна система,както се вижда двора е на по високо ниво от пътя и се самодренира.
      п.п. Тези коминни тела не ги препоръчвам когато се прави ограда с тип подпорна стена,старата ограда беше точно с такива циментови блокчета въху бетонна стъпка,ама в годините така заплашително се беше наклонила че се наложи да я разрушавам,инак не бих влизал в излишни разходи с нова бетонна стена,че и железа..
      ..
      Последно редактирано от belata; 26-03-18, 15:48.
      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

      Коментар


      • #63
        От: Сметка за една ограда.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        С".На 63 не е като на 36 .
        С чалъм трябва да се прави, щото сила нема .
        Чак сега ли го осмисли?
        п.с. пък няма и нищо общо с 16 например.

        Коментар


        • #64
          От: Сметка за една ограда.

          Най после светлина в моя тунел. Изглежда ще успеем да формираме бюджет и за село... сега, въпроса е, дали да не си наема фирма с реноме от София? С местните, нещо не ми излиза по евтино, като ми издават работата си за дооправяне. Само с покрива се получиха нещата (засега).

          Коментар


          • #65
            От: Сметка за една ограда.

            И така. Багера е извикан, майстора е уговорен... предстои екшън. Ще пускам снимки и инфо в темата. Доколкото разбрах, майстора също следи форума, та ако му се иска, може и той да драсне някой ред.

            Коментар


            • #66
              От: Сметка за една ограда.

              Дръж ни в течение. Аз ще ползвам темата, надявам се не е проблем. Трябва да се оградя на село. В момента е без никаква или полупаднала ограда от циментов кол и мрежа, стандартната от едно време. Колко горе-долу излиза линеен метър, като искам и едно первазче/цокъл/бордюр, да речем 30 см. под и 30 над земята. Една фирма са правили по нашия край, но без бетона - 15 лв./м., включва мрежата и коловете+монтаж. Колко още ще дойде бетона? Метрите още ме е страх да премеря .
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #67
                От: Сметка за една ограда.

                За ограда с "цокъл", по регион София фирмите обявяват цени между 100-150 лева на линеен метър. Това бяха цените миналото лято, сега предполагам ще са по-високи. Това включва всичко- бетон, кофраж, тръби, мрежа, изкопни работи и т.н.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #68
                  От: Сметка за една ограда.

                  Ми ше трябва да ги премериш, щото ако е много дълго рязко спадат възможностите за това майсторте да имат наличен кофраж. Това го имаше и при мене като проблем, щот 20 кусур метра и с тая денивелация, много бетон отива отдолу. Та майстора ми ще пазарува още кофраж.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Сметка за една ограда.

                    Ааааа, ша ма извиняват тия с по 100 лв. на метър. Споменатата горе фирма прави всичко без бетона по 15, колко пък струва тоя бетон и кофраж? Деневилацията е малка. За тия пари ще направя къщата 3 звезди, само за ограда няма да стане. Не държа всичко да стане за 2 дена, та проблем с кофража няма. Малък багер така или иначе ще викам за други изкопи, та ще отпадне копането.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #70
                      От: Сметка за една ограда.

                      Мии, почваш по габровски тогава... На всяко ходене изкарваш инертни материали - колкото толкова, малко железце, малко кофражец, циментец... коментирали сме го тука из темите, ако требе пак ще повторим. Нищо сложно няма. Бетонобъркачката, РК1, може и сам, ама двама е по-добре. Планираш работите според уикендите и свободното време и така. Бетонните колове имат някои особености. Някои видове са чупливи, дали от вятър, дали от крави, зависи там... Ако слагаш железни нагоре, у бетона бодваш пети или фусове или квото там решиш на място и яваш-яваш.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Сметка за една ограда.

                        Материалите са лесни, един телефон и ги карат. Труда ме вълнува колко е, но явно няма точна ставка. Както казах по-горе, фирма го извършва това и има цена 15 лв. на линеен метър, но е без цокъл. За единия му цокъл 85 лв./м. мааалко множко изглежда. И аз мога да се занимавам, ама ще стане след неизвестно време. Имам достатъчно други неща за правене, а искам да се оградя.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #72
                          От: Сметка за една ограда.

                          А какаво значи "без цокъл" (за 15лв/м)? Набити с чук на 30-40см тръби от скеле, през 2-3 метра? Ми може. Щот то ограда, ограда, ама и ограда може да значи безброй работи.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Сметка за една ограда.

                            Ето какво предлагат, като да кажем, че аз искам цокъл, 1,80 да речем височина, и евентуално нещо по-масивно като мрежа: Изграждаме оградни съоръжения от поцинкована мрежа и циментови колове.15 лв. линеен метър
                            В земята се пробиват дупки дълбоки 50 см. на растояние 2,5 м. една от друга. След поставянето и застопоряването на кола в земята чистата му височина остава 1,80 м. За по-голяма стабилност на оградата на всеки 30 м. се поставят подпори от циментови колове по диагонал от двете страни на носещия кол.
                            Цената включва: циментови колове, поцинкована оградна мрежа, (бодлива тел по желание) и монтаж. Цена за доставката на материалите е по предварителна уговорка.

                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #74
                              Сметка за една ограда.

                              Онея с дебелата цена, може да включват проектиране , разрешително , трасиране и изграждане.
                              Щото вече и за ограда се искат една камара документи , според закона :

                              “Не се изисква разрешение за строеж на леки прозирни огради и плътни огради до 2.20 м. с височина на плътната част до 0,6 м в рамките на поземления имот съгласно чл. 147, ал. 1, т. 7 от ЗУТ.

                              За строеж на плътни огради с височина на плътната част от 0,60 м до 2,20 м. се изисква разрешение за строеж на базата на виза за проектиране и становище на инженер-конструктор с указания за изпълнението. Възможно е да бъде изискана и част архитектура и електро ако оградата има осветеление.”
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #75
                                От: Сметка за една ограда.

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                Ето какво предлагат, като да кажем, че аз искам цокъл, 1,80 да речем височина, и евентуално нещо по-масивно като мрежа: Изграждаме оградни съоръжения от поцинкована мрежа и циментови колове.15 лв. линеен метър
                                В земята се пробиват дупки дълбоки 50 см. на растояние 2,5 м. една от друга. След поставянето и застопоряването на кола в земята чистата му височина остава 1,80 м. За по-голяма стабилност на оградата на всеки 30 м. се поставят подпори от циментови колове по диагонал от двете страни на носещия кол.
                                Цената включва: циментови колове, поцинкована оградна мрежа, (бодлива тел по желание) и монтаж. Цена за доставката на материалите е по предварителна уговорка.

                                н
                                Малко мътна тази оферта - не става ясно с материали ли е, или без (доставка на материали, доставка на материали ли значи, или само транспорт). Инак, 15лв/м за изкопаване на 0,4 бр. дупка с насаждане на същото количество колове е реално (фактически, монтажът на 1 бр. кол излиза 42,5лв). И пак не е уточнено - коловете с бетон; с бутобетон; със сух камък; или просто с пръст се предполага да се установяват.
                                Това са едни подсказки за уточнителни въпроси, от чиито отговори зависи, офертата менте ли е, или реално намерение.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X