Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен звук при превключване на скорост на Хюндай Санта фе 2.2 crdi (automаtic)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен звук при превключване на скорост на Хюндай Санта фе 2.2 crdi (automаtic)

    Здравейте група.Първо искам да отбележа,че съм приятно изненадан от отношението и отзивчивостта на многото съфорумци,за което ги поздравявам. Благодарение на Вас все още съществуват форуми ,като този.
    След дълги размишления преди шест месеца си купих Хюндай Санта фе 2.2 crdi automatic (2007) от Германия .,дано не съм сгрешил...След тримесечен престой там я докарах на самоход тук. Не видях или поне не забелязах никакъв проблем по колата,освен съвсем доловимото свиркане при първоначално подаване на газ,което впоследствие изчезваше и забележимия черен пушек при подаване на повече газ при набиране.
    Както е редно смених ремъци,лагери,водна помпа,филтри и масло на двигател.При смяната им попитах майстора за това свирене ,засмя се и ми каза,че е турбото и е нормално.След като поогледа установи,че изпуска от колектора,каза ми,че може да е напукан или от гарнитура,отзад беше станало черно от дима и духаше при повече подване на газ.
    Оставих проблема за друг път,понеже бях дошъл за друго.
    След известно каране,може би при първото таково,при повече подаване на газ ,преди да превключи от четвърта на пета скорост чух едно цвъркане,което се чуваше доста силно и ясно ,и изчезва след ,като се смени скоростта и трае около 2-3 секунди.Това е при скорост от над 100км. в час и при повече подаване на газ .При по малка предавка не го прави,както и при надолнище.За да се уверя,че го прави постоянно , на няколко пъти го настъпих повечко по нагорнище,но единия път колата изгуби мощност ,имах чувството ,че не сваля предавката на четвърта.Пробвах на ръчен режим и нямам проблеми с набирането и мощноста.
    Проблема със цвъркането продължава,а този с мощността стана деа пъти за 10 дена.
    Не исках да го закарам на сервиз а и тук при нас няма такъв читав,преди да се допитам до Вас.
    Моля ,тези от Вас ,които са се срещнали с този проблем или тези ,които разбират да ми кажат от какво може да е и къде да я закарам на сервиз. Ще съм благодарен на всички отзовали се .

  • #2
    От: Странен звук при превключване на скорост на Хюндай Санта фе 2.2 crdi (automаtic)

    Проблемът е разрешен.Моля модераторите да изстрият темата. Благодаря за помощта ви ..


    Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

    Коментар


    • #3
      От: Странен звук при превключване на скорост на Хюндай Санта фе 2.2 crdi (automаtic)

      И какъв се оказа проблема колега и как го отстрани, ако не е тайна разбира се?
      Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

      Коментар


      • #4
        От: Странен звук при превключване на скорост на Хюндай Санта фе 2.2 crdi (automаtic)

        Колега, форума съществува ПОНЕЖЕ отзивчивите колеги СПОДЕЛЯТ а други искат модератора да им изтрие темата!!! Как да гледаме на на тях ?
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Странен звук при превключване на скорост на Хюндай Санта фе 2.2 crdi (automаtic)

          Почистих EGR клапана и вече нямам проблеми с мощноста.А звукът с времето стана постоянен.В началото помислих,че е турбото,но се оказа ,не стегнати болтове на изпускателния колектор,издишвал от там.
          Последно редактирано от CarTest™; 14-11-17, 08:51.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X