Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В изследване на непознатото – welcome to Morocco

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В изследване на непознатото – welcome to Morocco

    Защо Мароко? Първата причина беше, че с Нели сме решили да направим 2018 година едно по-голямо пътешествие (живот и здраве), в което ще наблегнем на офроуд и за това ни трябваше нещо като тест за нас, за моторите и за екипировката. Втората – Нели беше чела, че в Мароко е много зелено и хубаво през пролетта и разбира се – за да изследваме нови страни.
    Мисля да пропусна снимките от градовете и културните забележителности, защото вече има толкова пътеписи от там, че само ще досаждам.
    Както вече казах,това беше един вид тест и за това беше замислено да има повече офроуд. За това в пътеписa ще се съсредоча повече към тази му част.

    Планът беше от вкъщи (Заарбрюкен) за 3 дена до Гибралтар (2300км.).

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3504.JPG
Прегледи:1
Размер:546.7 КБ
ID:6132146

    Да ма не, както казваше един водещ, седмиците преди тръгването бяха напрегнати и първия ден минахме само 300 км. После се стегнахме и на 3 дена бяхме в Гранада. Тук много ни хареса и решихме да останем един ден.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3509.JPG
Прегледи:1
Размер:363.5 КБ
ID:6132147

    Следващият ден бяхме в Algeciras, минахме протока и спахме в Chechaouen. Тук също останахме един ден, за да разгледаме града, да обменим пари и т.н. След това продължихме по Н2 и Н8 през планините Риф към Фес. Пътят през планината е много живописен, но много лош. На всичкото отгоре наркодилъри постоянно се опитват да те да ти продадат марихуана, хашиш,хероин. Караш, застига те кола, мига с фарове, след това се опитва да кара до теб и през прозореца ти показва стоката.Също така, през половин километър дилъри пещаци махат с ръце и ти викат нещо. Постояно изкачат на пътя, мислих си „Шъ сгазя някой и не моем платим тревата“. Сега ми е смешно, но тогава - не толкова.
    Късно вечерта бяхме в Фес и тук имахме още едно голямо приключение - посещение на диско клуб с арабска музика. От тук нямам снимки, щото ме беше страх от кючкините. Не знам с какво се хранят, но си бяха Големи. За танците им няма да говоря - нямаха нищо общо с филмите или това което си мислим,че е кючек, а по-скоро тръскане на мнооого тлъстини.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5637.JPG
Прегледи:1
Размер:255.0 КБ
ID:6132148

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3547.JPG
Прегледи:1
Размер:225.2 КБ
ID:6132149

    На другия ден продължихме посока планините Атлас и тук започна поредното приключение. До Миделт пътят беше асфалтов. От там хванахме по един хубав черен път към планината. Скоро той се превърна в разровен каманяк през планината. Тя е на около 3000 метра н.в., а ние карахме на около 2000 – 2400 метра н.в.. Беше много приятно. На един завой се обърнах да видя къде е Нели и не видях, че има скала надвиснала над пътя. Е, моторът ми мина, но страничният куфар остана там (първи извод - да сменя куфарите с чанти). Нели дойде и естествено ми се накара къде зяпам. Закърпихме куфара и продължихме. Вече беше следобяд, но се успокоявахме, че след 50-тина километра пътят става асфалтов и ще наваксаме, за да стигнем до целта за деня – Агудал (градче в планините Атлас). Е, асфалт наистина се появи, но на участъци, много малки участъци - колкото предната гума. След това въобще изчезна. Пътят се виеше успоредно на една река и на места липсваше – реката го беше заличила. Наложи се да караме през нея. По тези места за пръв път видяхме хора, за който най-далечното им познато място е на 20км. от там, където живеят. Като се стъмни, вече не беше весело – пътят беше лош и скоростта ни падна значително. В случай на нужда нямаше как да се опъне палатка, тъй като планината е камениста. След около 30 км.трябваше да стигнем до малък хостел. Стигнахме – час и половина по-късно. За деня изминахме 450 км., 200 км. от които офроуд. В Агудал решихме да останем един ден, за да разгледаме планините и проходите на около.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5645.JPG
Прегледи:1
Размер:211.2 КБ
ID:6132150

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5652.JPG
Прегледи:1
Размер:351.5 КБ
ID:6132151

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5655.JPG
Прегледи:1
Размер:482.9 КБ
ID:6132152

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5662.JPG
Прегледи:1
Размер:310.5 КБ
ID:6132153

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5664.JPG
Прегледи:1
Размер:225.4 КБ
ID:6132154

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3552.JPG
Прегледи:1
Размер:304.8 КБ
ID:6132155

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3557.JPG
Прегледи:1
Размер:286.6 КБ
ID:6132156

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3560.JPG
Прегледи:1
Размер:388.9 КБ
ID:6132157

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3561.JPG
Прегледи:1
Размер:344.1 КБ
ID:6132158

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3565.JPG
Прегледи:1
Размер:276.2 КБ
ID:6132159

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3569.JPG
Прегледи:1
Размер:283.6 КБ
ID:6132160

    На другият ден още с излизането от хостела започна поредното приключение - бензина ни беше на привършване решихме да купим 10 литра от месния „магазин“ (2 кв.м. тоалетноподобно помещение). Спазарих се за 1,30 Евро за литър (нормално струва 1,03 Евро) и заредихме. Цената в последствие се оказа еквивалента на 260 Евро. Вече започваше да ми писва и за да не се стига до ексцесии, изпратих Нели до хостела да доведе собственика и да се разберат. В крайна сметка се оказа, че аз не съм разбрал правилно (нищо, че преди това ми показаха сумата и с калкулатор) и цената си е каквато казаха в началото. Платихме и си тръгнахме, но вече ми бяха развалили деня. Тръгнахме за Todgha Gorge, но бяхме забравили кой ден е - оказа се неделя. Проходът беше пълен с местни хора дошли за уикенда, та съвсем ми се скапа деня. Решихме да заредим в Tinghir и да се връщаме в планината. В града се запознахме с група испанци минали пустинната отсечка Merzouga-Zagora (целта ни за утре) с джип. Те ни разказаха за изоставени мотори в пустинята и ни показаха снимки на затънали мотори в този участък. Посъветваха ни да си вземем асистънс за там. Дадоха ни и един телефон на човек в Merzouga. Благодарихме и се отправихме към планината. Собственикът на хостела, в който бяхме отседнали, ни беше казал къде има един проход на 2800м.н.в. и 30 километра само офроуд (какво по-добро за оправяне на настроението). Отправихме се на там. По пътя минахме през едно село, където на някой пътешестваник му беще писнало от месните просещи деца, и ги беше научил да показват среден пръст и да викат FuckYou!!! Тръгнахме към прохода, много приятен път, та веднага ми се оправи настроението.Тук видяхме и първите номади. Много ме учуди как тичат тия хора като чуят, че идва мотор. Това 200 метра спринт през камънак за нищо го нямат. Аз да ходя бавно, само не съм паднал, те тичат като кози. Другото, което ме учуди, че тези хора не просиха, а искаха да ми продадат фосили.
    Не стигнахме до края на прохода, защото започна да се здрачава и не ни се връщаше пак по тъмно.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5670.JPG
Прегледи:1
Размер:229.9 КБ
ID:6132161

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5675.JPG
Прегледи:1
Размер:336.0 КБ
ID:6132162

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5685.JPG
Прегледи:1
Размер:323.7 КБ
ID:6132163

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5712.JPG
Прегледи:1
Размер:365.4 КБ
ID:6132164

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3585.JPG
Прегледи:1
Размер:348.5 КБ
ID:6132165

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3586.JPG
Прегледи:1
Размер:246.3 КБ
ID:6132166

    На връщане към хостела застигнахме две малки моторетки с английски регистрации. Спряхме да видим какво е пък това. Оказаха се австралиец и новозеландец идващи от пустинята, поизмръзнали и търсещи място за нощувка. Бяха участници в т.н. Monkey run – организирано пътешествие с Honda Monkey през Мароко. Бяха големи пичове – цяла вечер си разправяхме за приключенията си.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3589.JPG
Прегледи:1
Размер:390.6 КБ
ID:6132167

    To be continued ...
    Последно редактирано от barni7; 07-05-17, 00:52.

  • #2
    От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

    Току що погледнах, че снимките във версията на форума за таблет, са изрязани до портрет. На десктоп версията снимките са ОК. Моля модераторите за съвет.

    Коментар


    • #3
      От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

      Мнооого готино! Дайте някаква информация за двата мотора, с които се придвижвате. Тази година май Мароко ще е топ дестинацията на форума.
      Моят приятел Илия Танчев и едно друго момче, всеки с BMW R 1200 GS в четвъртък на 4-ти май тази седмица тръгнаха за Мароко. Маршрутът им е Гърция - Игуменица, ферибот до Италия - Анкона, а после каране до Генуа и ферибот до Танжер. В събота бяха в Генуа и предполагам, че утре ще са вече в Танжер. Това го пускам така само за информация на форума, защото тези двамата едва ли ще пишат тука. Само във фейсбука, ако качат някоя снимка.
      Последно редактирано от ВладиЧ; 07-05-17, 10:18.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

        Кефи ме, трябва да хващам жената и да обикаляме Чакам продължението.

        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        Мнооого готино! Дайте някаква информация за двата мотора, с които се придвижвате.
        KTM 640 Adventure и Husqvarna TE610

        Коментар


        • #5
          От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

          Благодаря за споделянето!

          Чакам продължението!
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

            И аз благодаря!

            А ако Мароко е тест, къде ще е тогава голямото пътешествие ?
            .

            Коментар


            • #7
              От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

              Чуден пътепис. Давай нататък с още снимки.Трябва и аз да помисля за подобна дестинация.
              WR 250 F, KLX 450 R

              Нито съм вреден,
              нито излишен.

              Коментар


              • #8
                От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

                Здравейте,

                Радвам се, че нашето пътешествие ви е допаднало. Относно моторите ни мога да добавя наколко неща. КТМ-ът на Барни е в почти оригинално състояние (изключение генерацията, High flow цилиндрова глава и други малки глезотийки). Хускварната ми обаче претърпя множество модификации, за да стане подходяща за дълги преходи. Окачването е подменено (Kayaba 48 mm Upside down отпред и Sachs напълно регулируем амортисьор отзад). Отпред, спирачният диск е 320 мм. и оригиналния двубутален Брембо апарат е заменен с 4 бутален такъв. Резервоарът е 19л. вместо 9л. Задната част на рамата е сериозно усилена. Фарът и спойлерът също не са оригиналните. Допълнително е монтирана манивела, както и стабилна подкартерна ламарина. Има и малко подобрения по двигателя. Спортната генерация и ауспуф Mivv ги причислявам към галещите ухото и душата глезотийки.
                Часовете, които Барни инвестира за тези подобрения, вече спрях да ги броя. Резултатът обаче е впечатляващ.

                Поздрави,
                Нели
                ---------------------------
                Cagiva Navigator 1000
                Husqvarna TE610-E

                Коментар


                • #9
                  От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

                  Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
                  И аз благодаря!

                  А ако Мароко е тест, къде ще е тогава голямото пътешествие ?
                  Голямото ни пътешествие (поне замисъла) ще е Становете и Монголия.

                  Коментар


                  • #10
                    От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

                    Браво,
                    много интересно четиво и правилен избор на мотори за целта.

                    Коментар


                    • #11
                      От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

                      Здравейте,

                      Радвам се, че темата ви харесва. Ето и продължението.

                      На следващият ден, след като пристигнахме в Merzouga, трябваше да решим как ще преминем през пустинята. Гласът на разума (Нели) каза, че като за първи път и с натоварени мотори, ще е по-добре да не сме сами. Аз пък: „Кой!? Ние ли? Ние тва пустинята,ехеее ...“. След кратък спор разумът надделя и решихме да спазарим (ако е възможно) асистънс. Преговорите бяха тежки и продължителни! Накрая получих комплимент, че се пазаря като бербер, което на мен ми прозвуча като циганин. Човекът потвърди, че е комплимент И така, осигурихме си джип, който да кара багажа и да ни води. По-късно се оказа, че не е било напразно и всяко евро дадено, си е заслужавало. Водачът ни беше много точен човек, познаваше отсечката много добре, тъй като живее там.
                      Рано сутринта на следващия ден натоварихме багажа в джипа и ведри, и нищо не подозиращи поехме към пустинята. Пътят беше хубав(все още каменист), настроението също. Раздавахме си газ на воля, защото всички разклонения се събираха в едно. Скоро след това имах първото „побутване по рамото“ от пустинята – внимание! Карайки с висока скрост, по нещо като пресъхнало езеро, в последният момент пред мен изникна около 2 метра дълбока канавка. Имах късмет и успях да плъзна мотора така, че да влезе с двете гуми в канавката. Сега се размина, но вече си имах едно наум. След малко щурмувах една дюна с напомпени гуми и тя победи. Като спаднахме гумите беше по-добре. На Нели също не й беше лесно в пясъка и борбата с мотора беше голяма. Не след дълго, вече в средата на нищото, стигнахме в малък хан, поехме въздух и отпочинахме. Водачът ни предупреди, че навлизаме в труден участък. Следващите около 5 километра бяха с дълбок, фин пясък. Моторите потъваха много лесно. Скоро му хванах цаката – спасението беше само газ (колкото повече, толкова по-добре). Нели обаче се поизмъчи и след като минахме участъка, силите й бяха на привършване. Водачът ни й предложи да си почине малко, като й предложи тя да кара джипа, а той да вземе мотора й. Нели, която никога не беше карала джип, много бързо се нави.
                      Трябва да призная, момчето караше много добре, нищо че беше по джапанки и без всякаква екипировка.От тук нататък започна голямото раздаване на газ. Пустинята беше камениста и на места скоростта ми беше около 110-120 км/ч. Сега разбрах защо КТМ са толкова добри на Дакар – моторът ми просто е създаден за такъв терен. А на мен сърцето ми щеше да се пръсне от удоволствие, усещането е неописуемо. След около 30 км. стигнахме до малък, но спретнат къмпинг ресторант в сърцето на пустинята. Нагостиха ни с много вкусна храна и хората бяха много гостоприемни.
                      Следващите 70км. пътят беше каменист и лек за каране. Пропуснах да спомена, че температурата през цялото време беше около 40 градуса.
                      Излизайки по-късно на асфалта, има страхотното желание да се върна и да карам още дълго през пустинята, но силите вече не ми стигаха.
                      Пътят до Загора беше около 50 км., та не напомпихме гумите. На влизане в града, предната ми гума се спука и пак имах късмет, че овладях мотора.
                      Днешния преход беше около 240 км., 170км. от които бяха в пустинята.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5734.JPG
Прегледи:1
Размер:218.1 КБ
ID:5752448

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5757.JPG
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5752449

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5758.JPG
Прегледи:1
Размер:201.9 КБ
ID:5752450

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5761.JPG
Прегледи:1
Размер:255.9 КБ
ID:5752451

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5777.JPG
Прегледи:1
Размер:179.8 КБ
ID:5752452

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5782.JPG
Прегледи:1
Размер:164.6 КБ
ID:5752453

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5801.JPG
Прегледи:1
Размер:174.0 КБ
ID:5752454

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5806.JPG
Прегледи:1
Размер:154.3 КБ
ID:5752455

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5834.JPG
Прегледи:1
Размер:236.5 КБ
ID:5752456

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5843.JPG
Прегледи:1
Размер:194.1 КБ
ID:5752457

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5848.JPG
Прегледи:1
Размер:185.2 КБ
ID:5752458

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5860.JPG
Прегледи:1
Размер:391.9 КБ
ID:5752459

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5863.JPG
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5752460

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3641.JPG
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5752463

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3644.JPG
Прегледи:1
Размер:156.0 КБ
ID:5752464

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3645.JPG
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5752465
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3651.JPG
Прегледи:1
Размер:257.2 КБ
ID:5752466

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5878.JPG
Прегледи:1
Размер:178.9 КБ
ID:5752461
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

                        с интерес следя картинките и продължавам да чета и да чета....

                        Коментар


                        • #13
                          От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

                          Мнооого яко! Благодаря за разказа и впечатляващите снимки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

                            Браво! Чакаме продължението .

                            Коментар


                            • #15
                              От: В изследване на непознатото – welcome to Morocco

                              Здравейте на всички!
                              Съжалявам за закъснението, но нещо не достига времето напоследък. И така, нашето пътешествие е вече към края си. След Мердзуга покарахме още малко оффруод, но той не може да се сравнява с пустинята и планината. Общо взето беше почти само асфалтово каране и повечето ядове с местните.
                              Кратък стоп в Ouarzazate и музея на киното.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3654.JPG
Прегледи:1
Размер:828.4 КБ
ID:5755354Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3678.JPG
Прегледи:1
Размер:750.0 КБ
ID:5755355


                              Следващата ни спирка беше „екзотичния“ Маракеш. Първо посетихме медината с моторите, та се наложи местните да ни теглят на ръце, щото уличките бяха толкова малки,че не можеше нито да се кара, нито да се обърне някъде. По-късно вечерта установихме, че екзотиката на медината означава също и мръсотия, миризма на всичко възможно и тотален хаос. След час и половина културните забележителности тук ни дойдоха в повече.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5899.JPG
Прегледи:1
Размер:805.6 КБ
ID:5755356

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5902.JPG
Прегледи:1
Размер:833.1 КБ
ID:5755357

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5908.JPG
Прегледи:1
Размер:704.5 КБ
ID:5755358

                              Разбира се, на връщане към Европа минахме и през водопадите Ouzoud и древния римски град Volubilis.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5930.JPG
Прегледи:1
Размер:745.6 КБ
ID:5755359

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5956.JPG
Прегледи:1
Размер:409.3 КБ
ID:5755360

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC5970.JPG
Прегледи:1
Размер:322.1 КБ
ID:5755361


                              След като стъпихме на Европейския бряг, където забелязахме,че местните имат почти същия манталитет като мароканците, рещихме да релаксираме, минавайки през Португалия. Разгледахме набързо Гибралтар, защото ми се наложи да сменя лагерите на предната капла.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC6000.JPG
Прегледи:1
Размер:515.5 КБ
ID:5755363


                              От там се отправихме към Лисабон.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC6030.JPG
Прегледи:1
Размер:628.4 КБ
ID:5755364

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC6048.JPG
Прегледи:1
Размер:697.5 КБ
ID:5755365

                              И след като стъпихме на най-южната точка на Европа, решихме да отидем и на най-западната -Кабо да Рока.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC6066.JPG
Прегледи:1
Размер:750.4 КБ
ID:5755366


                              По случайност спряхме в Бургос (Испания), който се оказа красив град, та няколкото снимки в интернет бързо ни убедиха да останем за малко.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC6150.JPG
Прегледи:1
Размер:769.6 КБ
ID:5755367


                              Последните дни от пътуването прекарахме в долината на река Лоара, като посетихме двореца Chaumont sur Loire.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC6193.JPG
Прегледи:1
Размер:890.9 КБ
ID:5755368

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC6243.JPG
Прегледи:1
Размер:852.1 КБ
ID:5755369


                              Цялото пътеществие беще 3 седмици и 8000км. Като заключение мога да кажа, че моторите се представиха отлично (смених само едни лагери на предната капла на КТМ-а), а ние - на добро ниво.
                              Относно впечатленията ни за Мароко - хубава държава, неслучила на население (колко познато нали...). Да, пак ще отида, но само за оффроуд.
                              Макар че, тази седмица си говорих с различни пътещественици (посетихме HU meeting) и те ми казаха, че в сравнение с преди, сега има подобрение.
                              Искам само да кажа и две думи за гумите, с които пътувахме. И двата мотора бяха „обути“ с Мефо Супер Експлорър. Те се представиха доста добре, но за съжаление на края на пътуването се появиха цепнатини на профила. Писах и изпратих снимки на производителя и ми отговориха, че е от ниското налягане, с което сме ги карали в пустинята и от жегата. Та гумата като цяло мисля че е доста добра (4 комплекта съм използвал до сега), но човек трябва да си има едно на впредвид къде я използва.
                              Е, това е за сега от нас, надявам се да ви е харесало.
                              Благодаря за всичките позитивни коментари и до нови срещи .

                              Поздрави,
                              Барни

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X